דנקן והספרס טיילו לגמר

נ.ב.א: סן אנטוניו וטים דנקן פירקו הלילה את יוטה 84:109 והעפילו לגמר השני בשלוש העונות האחרונות, אחרי 1:4 בסידרה. (21 נקודות לדנקן ופארקר). הספרס תחכה בגמר למנצחת בסידרה בין קליבלנד לדטרויט

יום חמישי 31 מאי 2007
אסף בילגורי

סן אנטוניו ספרס היא הקבוצה הראשונה שהעפילה לגמר ה-נ.ב.א, אחרי שפירקה הלילה את יוטה  84:109 וניצחה אותה 1:4 בסידרה.

כמעט כל פרשני ה-נ.ב.א סימנו וקבעו שדאלאס או פיניקס תיקח את האליפות בתום העונה, לאור הריצה המדהימה של השתיים לאורך כל העונה הסדירה, אבל דנקן והספרס ארבו מאחור והוכיחו שלפלייאוף חוקים משלו. סן אנטוניו שוב הוכיחה שהיא ווינרית ורושמת הופעה שנייה בגמר, בתוך שלוש שנים ורביעית בתשע העונות האחרונות.

טים דנקן הוכיח בפלייאוף הזה שעם כל הכבוד לנוביצקי, הוא עדיין השחקן הכי יעיל והכי ווינר בליגה הזו, והלילה הוא רשם עוד משחק בלתי נשכח ומחק את יוטה עם 21 נקודות בשלושה רבעים בלבד. הספרס התנפלו על יוטה כבר מן הפתיחה וגמרו את המשחק הזה כבר ברבע הראשון, אותו ניצחו 15:34!

 טוני פארקר עם 21 נקודות משלו נקודות וחמישה אסיסטים ומאנו ג'ינובילי עם 12 נקודות מהספסל, השלימו את החגיגה הטקסנית. יוטה סבלה מבעיית עבירות של דרון וויליאמס, שחימם דקות ארוכות את הספסל וקלע רק 11 נקודות וכשגם קרלוס בוזר לא מגיע ותורם רק 9 נקודות, יוטה לא יכולה לנצח קבוצה כמו סן אנטוניו וגם נחותות ממנה.

הספרס תחכה למנצחת בסידרה בין דטרויט לקליבלנד, שנמצאת כרגע בשיויון 2:2. אם דטרויט תעבור את קליבלד מצפה לנו שיחזור של הגמר מלפני שנתיים, אז סן אנטוניו גם זכתה באליפות.

סידרת הגמר תחל בליל חמישי בשבוע הבא. הספרס תהנה מיתרון ביתיות בסידרה, כאשר שני המשחקים הראשונים ייערכו סן אנטוניו, ואז תצא הסידרה לשלושה משחקים במזרח.

טים דנקן, השחקן המצטיין של הסידרה הזו אמר אחרי המשחק: "ההרגשה נהדרת. שנה שעברה לא הצלחנו להגיע לגמר ואני שמח לחזור למעמד הזה".

טוני פארקר: "שיחקנו נפלא הלילה, כולם ללא יוצא מהכלל, היה לנו רבע ראשון מדהים ושמרנו על היתרון עד הסוף. יש לנו עכשיו מנוחה ארוכה וזה טוב יש לנו הרבה חברה לא צעירים בקבוצה".

מהלך המשחק

הספרס לא השאירה סיכוי ליוטה והחלה לכתוש כבר מהפתיחה. ממצב של 11:16 לסן אנטוניו, היא עשתה ריצת 0:14 ופתחה פער של 11:30. בוזר ניסה להחזיר את יוטה למשחק, אבל ג'ינובילי ופארקר המשיכו לצלוף במשחק המעבר הקטלני של הספרס והריצו אותה ליתרון עצום, 15:34 כבר אחרי הרבע הראשון. 

גם את הרבע השני סן אנטוניו פתחה באותו מצב רוח עם שתי שלשות רצופות ופתחה פער שיא של 21:44. סן אנטוניו המשיכה להוליך בפער שהלך וגדל ככל שהמשחק התארך. טים דנקן, שקלע 9 נקודות ברבע הראשון, קלע סל ראשון, 6 דקות בתוך הרבע השני כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 28:49. ג'ינובילי המשיך לצלוף מבחוץ, כשהיחיד שמתפקד ביוטה הוא דווקה מהמט אוקור התורכי, שלא פגע כל הסידרה הזו. יוטה חסרה מאוד את הנקודות של בוזר ודרון וויליאמס, וירדה למחצית בפיגור 16, 55:39.

דרון וויליאמס נכנס לעניינים עם שני סלים בפתיחת הרבע השלישי, אך דווקא אז הוא ספג עבירה רביעית אחרי מפגש עם טוני פארקר וג'רי סלואן נאלץ להוריד אותו לספסל. ללא וויליאמס יוטה התקשתה מאוד לייצר נקודות וסן אנטוניו המשיכה להגדיל את הפער. 4 נקודות רצופות של דנקן הבלתי עציר, העלו את הספרס ליתרון 51:71, 4 דקות לסיום הרבע השלישי. דנקן המשיך להתעלל ביוטה ו-21 נקודות שלו עד סוף הרבע השלישי, סייעו לספרס לסיים את הרבע השלישי ביתרון שיא של 56:83 .

הרבע האחרון היה גארבץ' טיים מוחלט, כשפופוביץ מוריד את דנקן, פארקר וג'ינובילי לספסל. גם המחליפים של סן אנטוניו לא התקשו מול יוטה המפורקים ובסיום, ניצחון מוחץ לספרס 84:109 והעפלה נוספת לגמר ה-נ.ב.א.

צילום רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק