גליל עליון סיימה במקום השלישי

החניכים של עודד קטש לא שחזרו אומנם את היכולת הטובה מחצי הגמר, אבל ניצלה את היעדרותו של לי ניילון בבני השרון, ניצחה אותה 80:90 וזכתה במקום השלישי

יום חמישי 31 מאי 2007
מערכת TELESPORT

הפועל גליל עליון זכתה הערב במקום השלישי בליגת העל בכדורסל, לאחר שגברה על בני השרון 80:90 במשחק מפוהק ומשעמם, ללא קהל כמעט.

בני השרון הגיעה למשחק ללא כוכבה הגדול, לי ניילון, אבל זה לא הפריע לה להישאר קרובה עד אמצע הרבע הרביעי. טריי סימונס שלט מתחת לסלים וגליל שלטה בריבאונד עם 43 כדורים חוזרים מול 27 בלבד של בני השרון.

המאמן המנצח, עודד קטש: "עשינו עונה גדולה, הישג גדול. מסע ארוך מתחילת העונה מהתחתית עד למקום השלישי. אני רוצה להגיד תודה לשחקנים אבל הכי לאורן עמיאל, שבלעדיו הייצתי כלום ועכשיו אני מקבל מאמן העונה. היה קשה, אבל הצלחנו. השינוי הגיע בזכות קני אדלקה שהגיע באמצע העונה, טריי סימונס שהיה מצויין, יוגב עשה סיום מצויין, עומרי כספי בעונה ראשונה שלו טובה מאד, כולם עבדו קשה. הכי חשוב שתהיה המשכיות, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היינו מתחילים את העונה עם הסגל הזה." 

הירבו לקלוע:

גליל עליון: טריי סימונס 29 נק', גילי מוסינזון 12, סאשה ברטיץ' 11, עומרי כספי 10.

בני השרון: ג'ייסון וויליאמס 31 נק', קוקי בלצ'ר 13, ג'וליוס פייג' 11, סקוט גרינמן 9.

רבע ראשון 19:26

גליל פתחה טוב ועלתה ל-0:5 מהיר, אבל השרון חזרו מהר ועלו ליתרון ראשון 7:9. שתי שלשות רצופות של מוסינזון העלו את הגליל ליתרון 4. הקבוצה של קטש הצליחה לברוח עד 7 הפרש, אבל השרון חזרו עד 19:22,  כאשר הגליל ממשיכים את היכולת מהרו מחצי הגמר. סימונס וכספי החזירו את הגליל ל-19:26 בסיום הרבע.

רבע שני 42:43

תחילת הרבע השני התאפיינה בעיקר בבלאגן, אותו ניצלה בני השרון כדי להשוות ל-28:28. המשחק התנהל בעצלתיים וללא הגנות, כאשר בני השרון לוקחת יותר את היוזמה, אבל לא מצליחה לפתוח פער משמעותי. גליל, בעזרתם של מוסינזון וסימונס הצליחה ליטול חזרה את ההובלה ועלתה ל-39:40. עד המחצית היתה נדנדה, כשבסופה גליל ירדה ביתרון נקודה.

רבע שלישי 63:63

הרבע השלישי המשיך את המחצית הראשונה הרדומה (לתשומת ליבם של מנהלי הליגה), כאשר גליל מגדילה אט-אט את יתרונה. בני השרון שוב לא ויתרה וחזרה להוביל 59:60, דקה לסוף הרבע. הנדנדה חזרה גם בסיום הרבע הזה, שהסתיים בשיוויון 63:63.

רבע רביעי

המשחק הצמוד נמשך גם ברבע האחרון, כאשר בני השרון שומרת על הובלה קטנה של בין נקודה לשלוש. גליל שוב נתנה מעט גז ועם שלשה של אבישי גורדון פתחה פער של 4 נק', 5:11 דקות לסיום. הגליל ניצלו יתרון ברור בריבאונד וערב מצויין של טריי סימונס וברחה ל- 75:83, 1:42 דק' לסיום המשחק. שלשה של סימונס, עם 48.5 שניות על השעון, חתמה את הסיפור.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק