ההקרבה ניצחה את המשחק

דרור קשטן נתן את הקרדיט לניצחון 1:2 על מקדוניה לשחקנים שלו: לא היה חסר שהיינו מנצחים בתוצאה גבוהה יותר. יצחקי: השגנו את המטרה. דודו אוואט: אני חולם להגיע ליורו

שבת 02 יוני 2007
אשר גולדברג

נבחרת ישראל השיגה ניצחון משמעותי מאוד על מקדוניה הערב בסקופיה 1:2 משערים של ברק יצחקי (שחגג שער בבכורה שלו) ורוברטו קולאוטי.

כעת הפנים לעבר אנדורה ביום רביעי, כאשר לאחר המשחק יישבו בנבחרת ויעריכו מחדש את הסיכויים להעפיל ליורו הקרוב.

מאמן הנבחרת, דרור קשטן אמר בסיום המשחק: "מקדוניה היא נבחרת ביתית טובה ואחת הבעיות היא שאנחנו סיימנו את העונה ונדרשתי לאסוף את השחקנים ולעבוד איתם על הקטע המנטלי.

"אני שמח שהבחורים הפנימו את הדברים, השקיעו את כל כולם, מרצם, שכלם וליבם במשחק הזה, ולא היה חסר הרבה שהיינו מנצחים בתוצאה גבוהה יותר", הוסיף קשטן. "אנחנו יודעים שזהו ניצחון חוץ חשוב מאוד, כאשר העיניים שלנו נשואות כעת אל אנדורה. לאחר המשחק הזה נוכל לעשות סיכום ביניים לקראת העונה הבאה.

"מההרכב שהעלינו היו שלושה חלוצים, ההרכב היה התקפי והמטרה הייתה מוצהרת לנצח את המשחק. אני שמח שגם הבקענו שני שערים, ניצלנו מצבים ושיחקנו בצורה טקטית סבירה מאוד. החשוב ביותר זה ההקרבה של השחקנים. עם כל הקושי המנטלי והפיזי, אני חושב שההקרבה שלהם זה הדבר שניצח את המשחק".

לגבי שחרור השחקנים הצעירים לאליפות אירופה אמר קשטן: "אני צריך להירגע, אנחנו נשב ונעשה את השיקולים שלנו, וכפי שאמרתי אנחנו גם עם הפנים לעבר הקמפיין של הנבחרת הצעירה". 

יואב זיו שהיה אחד הבולטים בניצחון אמר: "עבדנו כמו יחידה אחת. אני יודע שזה נשמע כמו קלישאה, אבל דרור הכין אותנו עם שעות של קלטות של מקדוניה. ידענו מה מחכה לנו, וזה לא היה משחק קל. היינו צריכים להילחם בשיניים ולעקוץ.

"שיחקנו בשכל. ידענו שאסור לנו להרפות וצריכים להיות מרוכזים כל ה-90 דקות", הוסיף זיו. "ראינו את אנגליה לוחצת פה ונהגנו לפי תוכנית המשחק של דרור קשטן. אני צובר ניסיון בנבחרת ואני שמח שזה מצליח".

בית 5 במוקדמות אליפות אירופה - תמונת מצב

מקום נבחרת מש' נצ' תיקו הפ' נק'  
1  קרואטיה 6 5 1 0  16 
2  רוסיה 6 4  2  0  14 
 ישראל 7 14 
4  אנגליה 6 11 
 מקדוניה
 אסטוניה
 אנדורה


ברק יצחקי שכבש את שער היתרון בדקה העשירית, אמר: "זה מאוד משמח. הכי חשוב שלקחנו 3 נקודות והשגנו את המטרה שלנו. זה סגנון המשחק שלי, אני משחק עם המון ביטחון. זה קרה במשחקים בבית"ר, ואני שמח שהצלחתי להביא משהו מזה למשחקים של הנבחרת. לשחק בבית"ר זה לא לשחק כמו בכל קבוצה. יש לנו הרבה לחץ בקבוצה, וכך גם בנבחרת, ולכן אני חושב שזה עזר".

דודו אוואט שעבר משחק מצויין אמר: "היה לנו משחק קשה. לא שיחקנו הכי יפה, אבל המטרה הושגה. המגרש לא היה פשוט לשחק בו, השחקנים בהתקפה שיחקו על כדורי גובה ומטבע הדברים ירדנו אחורה. מבחינתנו היה חשוב להשיג את המטרה".

"אם לא היינו מנצחים פה, הסיפור היה גמור", הוסיף אוואט. "לא היה אחוז אחד אפילו להגיע ליורו. הניצחון הזה נתן לנו הרבה מאוד ביטחון. נצטרך להיות מוכנים נגד אנדורה כדי לא למעוד. זה חלום שלי להגיע ליורו עם נבחרת ישראל, והייתי מוותר על הכל".

צילומים: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק