קליבלנד בגמר ה-NBA

לברון ג'יימס השאיר את הבמה לחברים שלו, והם עשו את העבודה. שיא קריירה של דניאל גיבסון, אנרגיה בלתי נגמרת של ורג'או וקליבלנד הביסה את דטרויט 82:98 וזכתה באליפות המזרח

יום ראשון 03 יוני 2007
מערכת TELESPORT
גדולה נמדדת ביכולת של אדם לקחת צעד אחורה. הלילה הוכיח לברון ג'יימס עד כמה הוא גדול. ג'יימס עזב את האגו בצד ונתן את כל הקרדיט לחבריו לקבוצה, שמצידם לקחו את ההזדמנות בשתי הידיים. הקאבס הביסו את הפיסטונס 82:98, ניצחו 2:4 בסדרה וזכו באליפות המזרח.

במשך כל הסדרה המשחקים נכנסו לרבע הרביעי בתוצאה צמודה, וכך היה גם הפעם. אלא שברבע הרביעי הפיסטונס איבדו לחלוטין את הראש, כשבראשם המאמן, פליפ סונדרס, שבחר להיכנס לרבע האחרון בסדרה ללא ריפ המילטון וצ'ונסי בילאפס. ראשיד וואלאס ביצע עבירות מטופשות, יצא בעבירה שישית והוסיף לכך גם עבירה טכנית. 

הסיפור הגדול של הערב שייך לדניאל גיבסון (המכונה בובי), שנבחר 42 בדראפט האחרון (2 מקומות בלבד מעל ליאור אליהו), אבל הערב הראה לכולם מאיזה חומר הוא עשוי. 5 מ-5 לשלוש ושיא קריירה של 31 נק' (19 מתוכן ברבע האחרון), במשחק החשוב ביותר העונה של הקאבס, הוכיחו לכולם שקליבלנד היא לא רק לברון ג'יימס.

ג'יימס עצמו הסתפק ב-20 נק', להם הוסיף 14 ריב' ו-8 אסיסטים כדי להוביל את הקאבס לסדרה מול סן אנטוניו על אליפות הליגה הטובה בעולם. הקאבס, שזכו ב-17 ניצחונות בלבד בעונה שלפני הגעתו של ג'יימס, יצאו ביום חמישי למשחק המכריע בסן-אנטוניו.

שלושת הרבעים הראשונים היו, כאמור, צמודים מאד. אחרי שהקאבס הצליחו לברוח ליתרון 6 בסוף הרבע הראשון, אירעה תקלה בשעון המשחק, שעיכבה את המשחק ב-21 דקות. עקב התקלה, השחקנים יצאו מהקצב והמשחק נראה יותר כמו בלאגן מאשר כמו משחק כדורסל. הקבוצות ירדו למחצית בשיוויון, שנשמר לכל אורך הרבע השלישי, ממנו ירדה קליבלנד ביתרון נקודה אחת בלבד.

באשר לדטרויט, ההפסד הזה יכול לסמן סוף של תקופה, כאשר צ'ונסי בילאפס וכריס וובר הופכים לשחקנים חופשיים ועשויים לעזוב את המועדון. בכלל, ההפסד הצורם של אחת הקבוצות החזקות במשרח בשנים האחרונות, והיכולת החלשה במזרח באופן כללי, עשויים לסמן על תחילתה של שליטה של קליבלנד באיסט קוסט בשנים הבאות.

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק