בדיחה לא מוצלחת

יוסי בניון, פעם ילד חסר כל אמצעים מדימונה זרק בדיחה לאוויר על הכסף הגדול שנכנס לכיס. יגיע יום ובו הוא יבין שיש בדיחות טובות יותר. דורון ברגר עצבני על קפטן הנבחרת

יום שני 04 יוני 2007
דורון ברגר
לפני קצת יותר מעשר שנים התארח יוסי בניון בתכנית הרדיו של דידי הררי. בניון, אז ילד טוב דימונה, סיפר על הקשיים שבחיים באמסטרדם שבהולנד והררי ביקש עזרה ממי שרק יכול.

לפני קצת יותר משש שנים ערך בניון פגישה אישית עם יעקב שחר, לה היתה שותפה גם  אשתו לעתיד, מירית. בניון ביקש אז העלאה בשכרו במכבי חיפה. שחר הבטיח לכישרון הצעיר  שהכסף הגדול עוד יגיע אליו כשיככב באירופה. בניון איים בחרם, אך חזר לשחק.

לפני שבוע וחצי היתה לבניון עוד פגישה מעניינת. הפעם ישבו מולו ראשי  ווסטהאם, אלה הדהימו את בניון בהצעה כספית שמוערכת במאות אלפי שקלים בשבוע. 

במוצאי שבת בחדר ההלבשה בסקופיה בניון זרק בדיחה לאוויר על כך שיעניק 500 דולר לכל שחקן. הווה אומר יותר מ- 2,000 שקלים לכל אחד. הווה אומר, בניון הבטיח תשלום של בערך 30 אלף שקלים לחבר'ה, כך סתם מהכיס הפרטי. 30 אלף שקלים הם בערך משכורת ממוצעת במשק של ארבעה אנשים ביחד. ואם אתה פועל במפעל בדימונה, אב לשניים או שלושה,  תצטרך לעבוד בערך חצי שנה כדי להגיע לסכום הנכבד.

ביום ראשון בערב בניון כבר הסביר שמדובר בבדיחה. בדיחה אותה שמעו השחקנים, ראשי הנבחרת ועיתונאים שהעבירו אותה ברצינות גמורה לכלי התקשורת למען יידעו כל עם ישראל על המחווה של ההוא שהתארח אצל דידי הררי לשחקנים כמו עידן טל ו-ואליד באדיר שמרוויחים בין 150 אלף לחצי מיליון דולר נטו לעונה. כל מי שקרא את העיתונים יכל לכנות את בניון בכל כינוי בו יחפוץ. יש כאלה שיקראו לו נדבן ויש שיכנו אותו שחצן.

בניון כבר ילד גדול, אבל כנראה שנשאר עדיין ילד. כשיגדל יבין, למשל, למה יצחק שום הסביר פעם עם שגם כשהרוויח חצי מיליון דולר לעונה המשיך לאכול עם מזלג אחד.

בניון דווקא לא שחצן מטבעו. ההיפך הוא הנכון. הוא ידע לשמור כל השנים על צניעות ותמיד הזכיר את הימים הקשים בדרך מדימונה לבאר שבע בטנדר של השכן. רק שלבדיחות האלה אין בדיוק מקום כי יש דברים שפשוט לא צוחקים עליהם.

ואת זה יספר לו כל ילד בדימונה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק