גם בפאב בעיקר מדברים

לפני כשבועיים הבטיחו כמעט כל כלי התקשורת בישראל וביוון כי שארונס יאסיקיבצ'יוס נמצא על סף חתימה באולימפיאקוס של פיני גרשון. כל ההסברין למה מה שפשוט לפרסם קצת יותר מסובך במציאות

יום רביעי 22 אוגוסט 2007
אלחנן מלמוד

כבר עבר יותר משבוע מאז שצרחו הכותרות כי שארונס יאסיקביצ'יוס, שחקנה הליטאי של גולדן סטייט ווריירס יחתום באולימפיאקוס, סגנית אלופת יוון. בינתיים, שום דבר חדש לא התרחש וככל שעובר הזמן נראה שהשחקן, שמעניין הרבה מאוד ישראלים, יפתח את העונה עם קבוצתו הנוכחית.

בתוך מעבר אפשרי של שאראס לאולימפיאקוס, אותה מאמן פיני גרשון, תלויים הרבה מאוד גורמים. על מנת שדבר כזה יתבצע על כמה דברים ליפול במקום בדרך לאיחוד מחדש של השניים שזכו בשתי אליפויות אירופה במדי ۞כבי תל אביב.

TELESPORT מנסה להכניס אתכם לסוד העניינים של השם הכי חם באירופה ולבדוק אחד אחד מהם הגורמים שפועלים בתוך הסיפור.

גולדן סטייט

הקבוצה לה שייך השחקן. למרות שמבחינה מקצועית שאראס לא עונה על הצרכים של גולדן סטייט ולפניו ברוטציה יש לפחות שלושה שחקנים – הגארד הפותח, בארון דייויס, מונטה אליס הצעיר והרוקי האיטלקי, מרקו בלינלי , בקבוצה מתכוונים, כעת לכבד את חוזהו ולהשאירו בקבוצה.

בקבוצה מקליפורניה לא מתרגשים מהשמועות הקושרות את הליטאי ליוון: "שאראס הוא שחקן תחת חוזה ועל פי מדיניות הקבוצה אי אפשר לדבר עם איתו. הוא שחקן גולדן סטייט וכך זה יישאר" אמרו ל-TELESPORT.

יש לציין כי לפי החוזה של ארגון השחקנים עם הליגה, התרת חוזה (נותרה עוד שנה אחת בחוזה של 4 מיליון דולר לעונה) היא אחד הדברים הקשים ביותר והיא יכולה להיעשות על ידי ויתור של השחקן על הכסף, קניית החוזה על ידי הקבוצה או טרייד.

הסוכן

"דיברנו עם אולימפיאקוס" כך הצהיר סוכנו של שאראס, מאוריציו באלדוצ'י לעיתונאים היווניים. ברור שלאיטלקי יש איӠטרס מובהק שהקליינט שלו יחזור לאירופה לאור הכסף הרב שמעורב בעיסקה הזו. אף סוכן לא יגיד לא לאחוזים מ-7 עד 10 מיליון דולר לעונה.

כפי שכבר הבנו, פשוט זה לא יהיה. גם בשיחה עם TELESPORT מבהיר בלדוצ'י כי הדיבורים על מעבר אפשרי הם עדיין מופרכים: "שארߐס הוא 100 אחוז שחקן גולדן סטייט. אני משווה את הדיבורים על מעבר לדיבורים של כמה גברים בפאב על איזה בחורות הם ישכיבו".

בלדוצ'י המשיך: "הרי ברור כמה מסובך זה להתיר חוזה ב-NBA. כל הדיבורים הם לא רלוונטיים כל עוד שאראס תחת חוזה".

<Ű>אולימפיאקוס

מהבעלים ההנהלה ועד לצוות המקצועי, כולם מעוניינים לראות את הרכז מגיע לקבוצה האדומה. לשם כך מוכן הבעלים לשבור את הבנק ולהפוך את הליטאי לשחקן הכי יקר באירופה. יותר מתיאו פאפאלוקאס, הרכז היווני של צסק"א מוסקבה.

ȼp>הקבוצה, שלא הצליחה לעמוד במטרותיה בעונה שעברה, עדיין לא החתימה רכז פותח אחרי שניסתה להביא את ג'נארו פארגו וקית' מקלאוד מה-NBA. הבאתו של שחקן בקליבר של שאראס תיתן קונטרה להחתמתו של ואסיליס ספאנוליס, אליל האוהדים הירוקים בפיראוס, ותהפוך את אולימפיאקוס למוߢמדת לזכייה ביורוליג במיידי.

בקבוצה ניסו לגייס את עזרתו של חברו לנבחרת של שאראס, ארוידס מצ'יאאוסקס, כדי לשכנעו לבוא לפיראוס, אך ללא הצלחה. התמונה המפורסמת של הליטאי זורק את הצעיף האדום מראה שהשחקן עדיין לא התרגל לטברנות ביוון.

өאראס וסביבתו (או יש לומר מקורביו)

די ברור ש-1.5 דקות למשחק, מה שהיה לליטאי בפלייאוף במדי גולדן סטייט, יגרמו לו לרצות לעזוב את הקבוצה בכל מחיר. למרות המכות שקיבל בשנתיים האחרונות, שאראס עדיין מעוניין להגשים את חלום ה-NBA שלו שהתחיל עוד בימۙ מכללת מרילנד.

"הוא עוד לא החליט. כל יום שעובר זה נוטה יותר לכיוון של אמריקה. ההערכה שלי היא שהוא ישחק שם, אך הכל עדיין פתוח" אמר ל-TELESPORT חבר של השחקן, שלא רצה להזדהות בשמו. חזרה לאירופה בגיל 31, אם זה יקרה, תסגור את סיפור ה-NBA בשביӜ שאראס ולכן יעדיף השחקן לנסות את מזלו במיאמי או בוסטון לפני שיחזור לרוץ במתנ"סים של היורוליג.

גם במשפחתו מעדיפים את ארה"ב. בכתבה שפורסמה בעיתונות היוונית נאמר כי אשתו, מיס עולם לשעבר, לינור אברג'יל, מתנגדת למעבר של בעלה ליוון ומעוניינת לӔישאר בארה"ב. אוהדי מכבי ת"א בוודאי יעדיפו כי תמשוך אותו חזרה למולדתה.

סוף דבר

אז מה יהיה? ממש לא ברור. כולם רוצים מצד אחד ולא רוצים מצד שני. העלויות אסטרונומיות שלא לומר בלתי אפשריות. אולם דבר אחד בטוח,Ƞהשמועות על סיכום וחתימה היו מעט מוקדמות.

צילום: רויטרס


תגובות

טלספורט בפייסבוק