פאר תפתח מול מיילן טו

הגרלה קשה מאוד לטניסאית הבכירה של ישראל בפתיחת אליפות ארה"ב: האמריקאית המדורגת 46 בעולם, בהמשך עשויה לפגוש את ואידיסובה ושראפובה. אובזילר מול ווזניאקי

יום רביעי 22 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד

הגרלה לא קלה לטניסאית הבכירה שלנו, שחר פאר בפתיחת אליפות ארה"ב הפתוחה, תחרות הגראנד סלאם האחרונה של השנה. פאר, המדורגת 18 בטורניר (ו-19 בעולם) תתמודד בסיבוב הראשון מול מיילן טו האמריקאית (46 בעולם).

כידוע, פאר לא נמצאת בכושר טוב ולא הצליחה להגיע לשלבים המתקדמים בטורנירי ההכנה לאליפות שנערכו במהלך החודש האחרון בארה"ב. למרות זאת, הבשורה הטובה היא שהמאזן של הישראלית מול טו הוא 0:4 כאשר רק השנה ניצחה פעמיים פאר בממפיס (בחצי הӒמר) ובאליפות אוסטרליה הפתוחה (בסיבוב השני).

באם היא תעפיל לסיבוב השני היא תפגוש יריבה נוחה יותר: המנצחת בהתמודדות בין בתאני מאטק (121 בעולם) למדיסון ברנגל (216), שתיהן אמריקאיות.

היריבה המשמעותית הראשונה שפאר אמורה צפויה לפגוש היӐ ניקול ואידיסובה, זאת בסיבוב השלישי על העלייה לשמינית הגמר. ואידיסובה הצ'כית מדורגת 13 בטורניר (14 בעולם) והישג השיא שלה בארה"ב הוא העפלה לשמינית הגמר לפני שנתיים. השנה הצ'כית הגיעה עד חצי הגמר באליפות אוסטרליה והודחה רק ברבע הגמר ברולאן גארוס ובווימӑלדון. אם פאר תפתיע, תמתין לה בשמינית הגמר מריה שראפובה, הטניסאית המצוינת המדורגת שנייה בתחרות.

גם ציפי אובזילר (98 בעולם) תפתח את אליפות ארה"ב היישר מהטורניר ללא סיבובי מוקדמות ותשחק מול קרוליין ווזניאקי הדנית (83) בסיבוב הראשון. כזכור, ߐובזילר שבה ממש לאחרונה לסבב כאם טרייה ותנסה להעפיל לסיבוב השני שם היא אמורה לפגוש כבר יריבה בעלת שיעור קומה, סמנטה סטוסור האוסטרלית (29 בתחרות, 31 בעולם).

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק