חזק יותר, מהיר יותר, טוב יותרפ

אלוף העולם בריצת 100 מטר אספא פאוול הוכיח#הערב פעם נוספת כי למרות הפציעות והיכולת הירודה העונה, כרגע שנה לפני האולימפיאדה הוא עדיין האיש המהיר ביותר בעולם

יום ראשון 26 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT

בג'מייקה מולדתו של אלוף העולם הטרי בריצת מאה מטר אספא פאוול לא שמעו על הפתגם הידוע: פעם שלישית גלידה. כך לפחות אפשר לחשוב לאחר שפאוול הצליח בשנים האחרונות לשבור את שיא העולם בריצה האהובה עליו, להעמידו על 9.77 שניות ולהשוות את השיא פעמיים.

הערב באוסאקה יפן הצליח פאוול שהיה פצוע במהלך חלקים נרחבים של העונה לגבוۨ על יריבו טייסון גיי ולהפוך לאלוף עולם. הישג מדהים עבור צעיר בן 25 שבכלל היה טכנאי במולדתו לפני שהחל להתאהב בריצה בגיל 17.

מורה ההתעמלות של אספא אשר ראה כיצד האח הצעיר של דונבן פאוול שייצג את ג'מייקה באליפות העולם 1999 מתקדם בשәעורי הספורט הכניס את חיידק הריצה בילד הצעיר וקבע כבר אז כי אספא יהיה האיש המהיר ביותר בהיסטוריה. 

דווקא לאחר שנה קשה מאד במשפחתו בו אחיו הבוגר נהרג בתאונה ואחיו הצעיר נורה למוות הגיח פאוול לראשונה לתודעה של חובבי האתלטיקה באליפות העולם לפני ארבע שנים בה נפסל יחד עם ג'ון דראמונד מריצת חצי גמר מאה המטר של האליפות לאחר שפסל בזינוק. 

אותו אירוע הבעיר בפאוול את הנחישות להתייצב שוב על המסלול באירוע הספורט הגדול בעולם האולימפיאדה ואכן שנה אחר כך הגיע הג'מייקני לאתונה ۪וך שהוא יורד מרף עשר השניות בריצת המבחן שלו בקינגסטון ג'מייקה ומעפיל לגמר בקלילות. בגמר עצמו פאוול שכבר הפך לפייבוריט אכזב כסיים במקום החמישי המאכזב ושב לביתו עם לא מעט בושה.

עשרה חודשים לאחר סיום האולימפיאדה הגיע פאוול לתחרות ביווןȠוהצליח לשבור את שיאו של טים מונטגומרי משנת 2002 כשעצר את השעון על 9.77 שניות בסיום ריצת גמר 100 המטר של התחרות. השיפור במאית השנייה שהשיג פאוול לשיאו של מונטגומרי הפכה אותו לאיש המהיר בתבל ובהיסטוריה.

יריבו הגדול ביותר בשנים האחרונו۪ ג'סטין גאטלין הצליח אמנם לשבור את שיאו במהלך מאי 2006 כשקיצץ מאית שנייה מהשיא אך שופטי התחרות קבעו כי גאטלין השתמש ברוח גבית חזקה מידי וזמן מה אחר כך אף הושעה האצן האמריקני בשל חשדות של צריכת חומרים אסורים. 

בקיץ 2006, ללא גאטלין בסביבה, פאוול הצליח להשיב לאמריקני על ניסיון שבירת השיא כששחזר את הישגו הנפלא פעמיים כאשר עצר את השעונים שוב על 9.77 שניות בשני מקרים שונים. הערב כאמור ניצב פאוול מול עוד אצן שחשב שהוא יותר טוב ממנו, אך הג'מייקני החביב שוב הוכיח כי הוא חזק יותר ומהיר יӕתר מכל אחד. באשר לגלידה, היא תחכה לפעם אחרת.

 

 

 

 

 

 


  &ɮbsp;

תגובות

טלספורט בפייסבוק