דייויד בלאט רוצה NBA

פרסום ראשון: המאמן הישראלי מבוקש בקבוצות המובילות באירופה, אך נראה כי הוא מעדיף לחכות להצעה מליגת הכדורסל הטובה בעולם. בלאט: אני בודק אפשרויות ב-NBA . איינג': בלאט לא עלה כאופציה

שבת 09 יוני 2007
שלמה חסיד

המאמן הישראלי, דייויד בלאט, הוא אחד מהשמות החמים כרגע בשוק האירופאי,  כשיש לו עדיין חוזה לעונה נוספת בבנטון טרויזו, שלא תשחק ביורוליג בעונה הקרובה.

למרות זאת, המאמן הישראלי עדיין מעוניין לחכות לאופציה של אימון מעבר לים ואמר ל-TELESPORT בנושא: אני בודק כמה אפשרויות לאימון, בין היתר כמה קבוצות NBA בהן אני עשוי להשתלב, אבל אני לא יכול להגיד שמות".

בלאט כבר דחה פנייה שנעשתה אליו מדינמו מוסקבה, למרות שלפי דבריו הייתה: "נדיבה מאוד". הרוסים, שרצו להחתים מאמן במהירות, לא היו מוכנים לחכות לבלאט והחתימו את המאמן הליטאי, יונאס קזלאוסקס.

בטורקיה נטען היום כי בלאט במשא ומתן עם סגנית האלופה הטורקית, אפס פילזן, שנפרדה לא מזמן ממאמנה הטורקי, אוקטיי מחמוטי. על כך אמר בלאט: "יש שיחות עם אפס פילזן וזו גם אופציה בשבילי, אבל זה לא הגיע לידי מיצוי".

פילזן היא אחת מהקבוצות הותיקות ביורוליג, ולמרות שהפסידה העונה את האליפות לפנרבחצ'ה-אולקר, תשחק בטורניר הנחשב באירופה עם מטרה להגיע לפיינל פור.

בעבר, הוזכר בלאט בהקשר של טורונטו, אותה מנהל מאוריציו ג'ררדיני, מי שעבד עם בלאט בבנטון לפני כן ובוסטון, בה הכחיש הסמכות המקצועית, דני איינג', את הפרסומים כשהוא אומר ל"בוסטון גלוב": "אני יודע מי זה דייויד בלאט, אבל הוא מעולם לא היה אופציה עבורינו. אני לא יודע מאיפה הפרסומים האלה באים".

בלאט התייחס גם לדברים שצוטטו בשמו בקשר למאמן החדש של מכבי ת"א ואמר: "דברי הוצאו מהקשרם ונערכו בצורה אכזרית. אני מאחל לקטש שיצליח במכבי ת"א ולא עלתה שמוחי שום מחשבה אחרת".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק