נדאל אלוף הרולאן גארוס

גמר הרולאן גארוס: רפאל נדאל (2 בעולם) ניצח הערב את יריבו המושבע, רוז'ה פדרר, 4:6,3:6,6:4,3:6 וזכה בפעם השנייה ברציפות ברולאן גארוס ובפעם השלישית בסה"כ

יום ראשון 10 יוני 2007
מערכת TELESPORT

שוב השור הספרדי עשה זאת. רפאל נדאל זכה אתמול בפעם השנייה ברציפות והשלישית בסה"כ ברולאן גארוס אחרי ניצחון בסופר קלאסיקו על יריבו המושבע, רוז'ה פדרר 4:6,3:6,6:4,3:6.

 יש כאלה שהכתירו כבר את פדרר כטניסאי הגדול בכל הזמנים, אך לפחות במה שקשור למגרשי חימר, נדאל הוא המלך הבלתי מעורער. נדאל הציג שוב טניס כמעט ללא טעויות והשאיר את יריבו, שהדהים אותו רק לפני שבועיים על החימר של המבורג, חסר אונים. 

נדאל משחזר הישג ששייך רק לביירון בורק מ-1980 כשהוא זוכה בפעם השלישית בגראנד סלאם בצרפת. פדרר לעומת זאת ימשיך לחפש זכייה ראשונה ברולאן גארוס. הבעייה היא שכדי לזכות בתואר הזה הוא חייב לנצח את מלך החימר, משימה כמעט לתי אפשרית.

מערכה ראשונה: 3:6 לשור הספרדי

שני הטניסאים הצליחו לשמור על ההגשות שלהם בשלושת המשחקונים הראשונים. פדרר כמעט ושבר את נדאל במשחקון הרביעי, אחרי יתרון 15:40, אך נדאל חזר משתי נקודות שבירה וניצח את המשחקון. פדרר המשיך לשמור על ההגשות שלו ועלה ליתרון 2:3 במערכה. המשחקון השישי היה אחד הארוכים שנראו. שני הטניסאים נכנסו לשובר שיוויון שמהלכו היתרון עבר שוב ושוב מצד לצד. בסופו של דבר הצליח נדאל לשמור על ההגשה ולהשוות ל-3:3.

נדאל הצליח להשיג שבירה ראשונה במשחקון השביעי ועלה ליתרון קריטי של 3:4 במערכה. לפדרר היו 3 נקודות שבירה במשחקון השמיני, כשהוליך 0:40, אך נדאל כמו נדאל הצליח לעשות 5 נקודות רצופות ולנצח גם את המשחקון הזה, כדי לעלות ליתרון 3:5 במערכה. נדאל שמר על ההגשה שלו כדי לנצח את המערכה 3:6, אחרי כמעט שעה של משחק.

מערכה שנייה: 4:6 לפדרר

ך את המומנטום במערכה השנייה וניצח על האפס את משחקון ההגשה הראשון שלו כדי לעלות ליתרון 0:1. פדרר החזיר מלחמה ושמר על ההגשה שלו כדי להשוות שוב ל-1:1.נדאל שמר על ההגשה וחזר להוביל במערכה. פדרר ניצל מנקודת שבירה וניצח בשובר שיוויון של המשחקון כדי להשוות ל-2:2. השוויצרי גרם להקהל לקום מהרגליים, אחרי שהצליח להגיע לכדור קצר של נדאל ולהציל נקודה חשובה, אך זה לא עזר לו במשחקון כולו ונדאל עלה ליתרון 2:3.

המערכה המשיכה להיות צמודה מאוד ופדרר שוב השווה, ככשמר על ההגשה שלו. במשחקון השביעי הגיע המפנה. פדרר הציג טניס משובח ושבר את נדאל כדי לעלות ליתרון קריטי, 3:4 במערכה. נדאל לא הצליח לשבור את פדרר, למרות שסחב אותו לשובר שיויון והשוויצרי עלה ליתרון 3:5 במערכה.  המשחקון התשיעי היה מרתק. היתרון עבר מצד לצד שוב ושוב. נדאל הצליח לחזור 4 פעמים מנקודת מערכה לפדרר וניצח בשובר שיויון כדי לחזור ל-4:5 במערכה. פדרר לא השאיר שום סיכוי לספרדי במשחקון המכריע וניצח אותו בדרך לשיויון 1:1 במשחק.

מעררכה שלישית: 3:6 לנדאל

נדאל פתח עם ההגשה שלו ועלה ליתרון 0:1 מהיר. הספרדי שבר מיד את פדרר במשחקון השני ועלה ליתרון 0:2 במערכה. נדאל המשיך לדרוס את פדרר ועלה כבר ליתרון 0:3 במערכה, כשהוא מציג טניס משובח. פדרר חזר לתמונה, עם ניצחון במשחקון הרביעי, וצימק ל-1:3. נדאל שוב הוכיח את האיכויות של על החימר ופשוט לא טעה. הספרדי ניצח בשובר שיויון, שמר על ההגשה שלו ועלה ליתרון מבטיח של 1:4 במערכה.

נדאל נח במשחקון החמישי ונתן לשייצרי לנצח על האפס, כדי לצמק את הפיגור שלו ל-2:4. נדאל חזר לעניינים במשחקון הבא שלו וניצח בקלות כדי לעלות ליתרון מבטיח 2:5 במערכה השלישית.פדרר נחלץ מנקודת מערכה של הספרדי וחזר ל-3:5. נדאל שמר על ההגשה שלו במשחקון המכריע וניצח את המערכה שוב 3:6, כשהוא רחוק מערכה אחת מניצחון במשחק.

מערכה רביעית: 4:6 לנדאל

פדרר פתח את המערכה עם ההגשות ושמר עליהן, כדי לעלות ליתרון 0:1. שתי אפשרויות שבירה היו לפדרר במשחקון השני, אך נדאל חזר מהקבר כדי לנצח ולהשוות ל-1:1. נדאל שבר את פדרר במשחקון השלישי ועלה ליתרון קריטי של 1:2 במערכה המכרעת. נדאל שמר על ההגשה שלו ועלה ליתרון מבטיח של 1:3 במערכה. פדרר שמר על ההגשות שלו כדי לחזור לתמונה ולצמק ל-2:3.

נדאל לא וויתר על שום דבר, וניצח את המשחקון השישי על האפס כדי לעלות ליתרון 2:4, רחוק רק שני משחקונים מניצחון במשחק כולו. פדרר שמר על ההגשה שלו ושוב חזר לתמונה עם 3:4. נדאל שוב שמר על ההגשה, עלה ליתרון 3:5 וכעת היה רחוק משחקון אחד מניצחון במשחק כולו. פדרר העיקש לא ויתר וחזר ל-4:5 במערכה, לפני שנדאל הגיש לניצחון. נדאל עשה בית ספר לפדרר במשחקון הקריטי , ניצח על האפס את המשחקון ובמערכה כולה. - נדאל אלוף הרולאן גארוס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק