פרץ וכהן: הסיפור האמיתי

בלעדי: הסיפור האמיתי סביב הנתק שבין̠אלי כהן לעוזרו ויקי פרץ. TELESPORT חושף פרץ היה היוזם שסגר את ההחתמה בפגישות עם אלי דריקס והרציקוביץ' ולכן לא עזב יחד איתו

יום שני 27 אוגוסט 2007
אשר גולדברג
מאמנים רבים אינם אוהבים לעבוד עם עוזרי מאמן . הטענה שלהם היא שעוזר מאמן הוא פוטנציאל ראשון לרצון לכישלון, והמועמד הראשון למנוי חלופי.

הסכסוך שבכותרות שייך עכשיו לאלי כהן ועוזרו, ויקי פרץ. אלי כהן עזב במהלך פיטורין מתוקשר  ומי שחשב שפרץ יילך בעקבותיו של כהן טעה ובגדול.

TELESPORT חושף היום לראשונה את הסיפור האמיתי שבין השניים אודות מינויו של כהן למכבי תל אביב. למעשה, מתברר שמי שיזם את צרופו של כהן למכבי תל Ӑביב היה פרץ. אגב, 
 אתמול כשהעביר את אימון הבוגרת, אמרו מקורביו לתקשורת כי הוא מאוכזב שמכבי ת"א לא רואה בו את המאמן החלופי.

לפני כעשר שנים אלי כהן אימן בהפועל ת"א הוא מינה את פרץ לעוזרו כאשר  השניים היו חברәם טובים בזכות משחקים בעבר במכבי רמת-עמידר. השניים לא עבדו יחדיו מאז ימי הפועל תל אביב, אך  מתברר שהיוזם של הבאת  כהן למכבי ת"א  והאיש שסגר את עסקת "כהן לקרית-שלום" היה ויקי פרץ בכבודו ובעצמו.

אחרי עזיבתו של טון קߐנן חיפשה מכבי ת"א מאמן חלופי. באותם ימים היה אלי דריקס בעמדת המנכ"ל האיש החזק ומוביל מול ההתנהלות של הבעלים, לוני הרציקוביץ'.

דריקס, נפגש עם פרץ, כשפרץ הציע את כהן לעמדת המאמן תוך חלוקת שבחים אין סוף לכהן על שינוי בהתנהלות אחרי ההתרסקות של עידן הגלקטיקוס. פרץ נפגש עם הרציקוביץ'  ושיכנע אותו בצדקת הדרך של האיש שלא הצליח בקבוצותיו האחרונות מהן פוטר.

דריקס ולוני הבהירו כי פרץ יחזור לקבוצת נעוריו לצידו של כהן עם סמכויות נרחבות. המינוי של אלי כהן נסגר  כשויקי פߨץ שחזר הביתה לקרית -שלום הביא איתו את בנו, עומר מהפועל ת"א.

אלא שאלי כהן עם המון מוטיבציה פעל בעיקר לבד. שחקנים שהציע לו פרץ לא הגיעו, ויכוחים מקצועיים על שיטת משחק וההרכב היו של כהן בעצמו עם עצמו מבלי לתת לעוזר אוזן קשבת.
בקיץ, כשהחלו הקילקולים ברכש ושמו של רוני מאנה החל לככב, ביצע פרץ טעות. פרץ העביר ביקורת סמויה וגלויה על המאמן מול גורמים בקבוצה שמיהרו לספר עליה , לאלי כהן. כהן חש נבגד והיחסים בין השניים הפכו לאוויר. פרץ כאיו לא היה קיים, עובדה שהפכה לנושא שיחה בין השחקנים. פרץ שנצפה באימון הבודד של קייסרי בבלומפילד אפילו לא נשאל על דעתו המקצועית.

וכך הלכה החברות. החץ הכואב מבחינת כהן היה לצפות הבוקר בתמונות של עוזרו לבוש בבגדי המאמן , מחלק הוראות באימון הקבוצה.

תמונה ששווה אלף מילים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק