הפסד לישראל בטבילת האש

אליפות העולם עד 21: חניכיו של גיא לוי פתחו את הקמפיין שלהם בהולנד, עם הפסד מזערי 1:0 משער של מאדורו כבר בדקה העשירית. גיא לוי: "היה לנו חוסר מזל בחלק הקדמי"

יום ראשון 10 יוני 2007
מערכת TELESPORT
 חניכיו של גיא לוי פתחו אתמול את אליפות אירופה עם הפסד 1:0 להולנד המארחת ואלופת אירופה. 

למרות ההפסד ישראל יכולה להיות מעודדת מהמשחק הזה, אחרי שלא נפלה מהיריבים במשך דקות ארוכות. חוסר ערנות בהגנה הישראלית, איפשר למאדורו לכבוש כבר בדקה העשירית אחרי כדור קרן. ישראל השיבה מלחמה במחצית השנייה, אך סבלה מחוסר ריכוז של החלוצים בן סהר ובעיקר עומר פרץ החלש. 

ביום רביעי יש לבחורים של גיא לוי הזדמנות מצויינת להשיג נקודות ראשונות באליפות כשיתמודדו עם בלגיה האפורה. הולנד תתמודד מול פורטוגל במשחק בין שתי אריות הבית.

גיא לוי, מאמן הנבחרת אמר בסיום המשחק: "היה לנו חוסר מזל בחלק הקדמי, הקהל של ההולנדים היה מדהים ודחף אותם. יש להם נבחרת מעולה. אני חושב שהיום שיחקנו כדורגל מצויין והיה לנו קשה להבקיע, אלה החיים, צריך להביט קדימה".

לוי הוסיף: "מקווה שנוכל לנצח במשחק הבא ולהגיע למשחק השלישי עם אפשרות לעלות לשלב הבא, אנחנו לא איבדנו את התקווה".

עומר פרץ, שלא הציג יכולת טובה אמר: "היתה התרגשות לפני המשחק. כשנכנסנו לאצטדיון, זה נתן מוטיבציה, הכרנו את היריבה מצויין והיה לנו ביש מזל לחטוף את הגול הזה, עבדנו על מצבים נייחים באימונים וזה כל כך מאכזב".

מחצית ראשונה: הולנד עולה ליתרון מוקדם


ישראל פתחה אתהמשחק באגרסיביות, ושי מימון נכנס לפנקס של השופט כבר בדקה השנייה. 

אחרי שתי בעיטות מסוכנות של ההולנדים, הגיעה הזדמנות פנטסטית של ישראל בדקה השביעית. אלירן דנין הרים כדור מדוד לרחבה, הישר לרגלו של עומר פרץ, שבעט מקרוב מעט מעל השער. מזל גדול להולנד.

שלוש דקות אחרי ההחמצה של פרץ, הולנד עלתה על הלוח. כדור קרן של ההולנדים מצא את מאדודו, שהשתחל בין הבלמים ודחק את הכדור פנימה. 0:1 להולנדים.

מדוג'נין עשה דפיקות לב להגנה הישראלי בדקה ה-21 כאשר תיעתע בבלמים בתוך הרחבה וספק הוכשל ע"י דקל קינן. השופט אמר להמשיך.

אלירן דנין הפעלתן ניסה את מזלו בבעיטה מרחוק, אך הבעיטה שלו יצאה החוצה ולא סיכנה את ואטרמן,השוער ההולנדי.

בדקהה-31 כמעט 0:2 להולנדים. שפונגין איבד כדור בצד ימין לאייסאטי, ששלח אחורנית למסאו ריחטרס, שבעט מצויין, אך מעל השער. מזל לישראל.

בדקה ה-38 החמצה מדהימה של באבל. אלמדון לא יצא טוב לכדור גובה של ההולנדים, והשאיר את הכדור לריאן באבל, שממטר מול שער חשוף בעט לשמיים.

5 דקות לסיום המחצית, נפצע השחקן ממוצא מרוקאי של ההולנדים, איסמעיל אייסאטי והוא הוחלף ע"י עוסמאן בקאל בדקה ה-44.

מחצית שנייה: אין שערים

עם פתיחת המחצית השנייה נרשם מצב מצויין לעומר פרץ, שמצא עצמו במצב קורץ, אך בעט חלש מאוד.

ישראל התעוררה במחצית השנייה, אך המצב הממשי הראשון היה של ההולנדים. מאדורו, כובש השער הראשון קיבל כדור מצויין כ-15 מטרים משערו של אלמדון, ושלח בעיטה, הישר לידיו של השוער הישראלי.

בדקה ה-57 הזדמנות פז לישראל. אבירם ברוכיאן המצויין שלח כדור ארוך, הישר לרגלושל בן סהר, שמבקום לבעוט לשער ניסה לעבור את הבלם שלו ואיבד את הכדור.

גיא לוי הוציא את בן סהר והכניס במקומו את טוטו תמוז, אך ישראל התקשתה להגיע למצבים מול ההגנה המאורגנת של ההולנדים.

באבל הגיע למצב מצויין בדקה ה-74, אחרי טעות של קינן, אך מול אלמדון שיחרר כדור חלש מאוד החוצה.

דניאל דה רידר, מיודעינו נכנס למשחק הזה בדקה ה-75, במקומו של ג'וליאן יינר.

ישראל התקשתה להסתדר עם רויסטון דרנטה, שבתוך 3 דקות השתחרר פעמיים מההגנה הישראלית, ושלח כדורים אדירים, אך אלמדון הציל פעמיים.

ישראל: תום אלמדון; יובל שפונגין, דקל קינן, שי מימון, אלירן דנין; ליאור ז'אן, שירן ייני (עידן סרור/85), אבירם ברוכיאן, ברק יצחקי; עומר פרץ (שלומי ארבייטמן/79), בן סהר (טוטו תמוז/65).

הולנד:
בוי ואטרמן, ג'יאני זייוורלון, ריאן דונק, רון ולאר, רויסטון דרנטה; הדוויחס מאדורו, ג'וליאן יינר (דניאל דה רידר/75), איסמעיל אייסאטי (בקאל/44), אריס מדוג'נין (יונג פין/67) , מסאו ריחטרס, ריאן באבל. 

שופט: דאמיר סקומינה (סלובניה)

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק