צריך פשוט להאמין יותר

"הנבחרת שיחקה טוב אבל בלי מספיק אמונה. אני מכיר את גיא לוי, ותאמינו לי שהכל אפשרי - הוא אחד הטובים בארץ". טל חן שששיחק בכל נבחרות ישראל אופטימי למרות ההפסד להולנד ומאמין שהכל אפשרי

יום ראשון 10 יוני 2007
טל חן
ראיתי את המשחק של נבחרת ישראל מול הולנד ובהחלט התאכזבתי. לא התאכזבתי מהמשחק של ישראל, אלא מהתוצאה. הבעיה של הנבחרת מול הולנד הייתה אחת - האמונה של השחקנים. 

האמונה זה בדיוק מה שהיה חסר כדי לנצח את הולנד או לסיים לפחות בתיקו. ישראל שיחקה בסך הכל טוב ואם הייתה מאמינה היא הייתה משיגה תוצאה טובה יותר.

השחקנים הטובים היו אלה שהגיעו לנבחרת הבוגרת. בדרך כלל במצבים כאלה קורה מצב ששחקנים שמגיעים לנבחרת בוגרת יותר מגיעים עם יותר שחצנות. בנבחרת הזו לא ראינו את זה. כל מי שהגיע מהנבחרת הבוגרת שיחק טוב.

שפונגין, בן סהר ודקל קינן שיחקו בדיוק כמו שמצפים מהם והשחקן הטוב ביותר היה לדעתי ברק יצחקי שבכלל לא ניכר עליו שהוא שיחק שני משחקים בשבוע שעבר. יצחקי היה ברמה אחת מעל כולם ואין ספק שהיה השחקן המצטיין.

אז מה הסיכויים? לפני 11 שנה סיימתי עם נבחרת הנערים במקום השלישי באליפות אירופה. הפסדנו במשחק הראשון מול טורקיה 3:0 אבל אחרי זה האמנו בעצמינו ועשינו הישג שאף אחד לא יכול לשכוח אותו.

אני מאמין שגם הפעם זה אפשרי. אני לא יודע עד לאן הנבחרת הזו יכולה להגיע אבל מאמן אותה גיא לוי. גיא לוי אימן אותי שלוש שנים בצפרירים חולון, ותאמינו לי שהוא אחד המאמנים הטובים שיש היום ואיתו הכל אפשרי.

טל חן זכה בשנת 1996 עם נבחרת הנערים במקום השלישי באליפות אירופה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק