אולימפיאקוס חזרה לחיים

גמר הפלייאוף היווני: פיני גרשון השיג את הניצחון הראשון בסדרת הגמר 72:76 מול פנאתינייקוס וכעת הסדרה עומדת על שוויון 1:1. מצ'יאאוסקס היה אדיר עם 21 נק' באולימפיאקוס. גרשון: שיחקנו בצורה אינטילגנטית

יום ראשון 10 יוני 2007
אלחנן מלמוד, מערכת TELESPORT

משחק מבריק של גרשון על הקווים, שהנהיג את קבוצתו אולימפיאקוס בניצחון 72:76 אדיר על פנאתינייקוס וכעת הסדרה עומדת על שוויון 1:1.

אלופת אירופה הוליכה כמעט בכל המשחק ואולימפיאקוס רדפה אחרי פנא כל המשחק. ברבע האחרון התעוררו האדומים לצד הקהל האדום והפנאטי, שתרמו לניצחון.

המשחק השלישי בסדרה יערך ביום רביעי הקרוב, והסדרה עדיין פתוחה מתמיד.

מאמן אולימפיאקוס, פיני גרשון אמר לאחר הניצחון: ""הצלחנו להגביל את איבודי הכדור ואת ריבאונד ההתקפה של פנאתינייקוס. שיחקנו בצורה אינטיליגנטית בנקודות המכריעות במשחק.

"בנוסף, שיחקנו הגנה טובה מאוד במחצית השנייה, בה ספגנו 30 נק' בלבד. אתמול הייתה הפעם הראשונה מתחילת העונה שהיו לי את כל השחקנים. היינו יותר טובים אם זה היה קורה מוקדם יותר העונה. נילחם במשחקים הבאים. בקרבות כאלה למאמן אין השפעה גדולה"  סיכם גרשון. 

מאמן אלופת אירופה, ז'ילקו אוברדוביץ' אמר לאחר ההפסד: "שיחקנו טוב מאוד במחצית השנייה ורע מאוד ברבע האחרון. הייתה לנו בעיית עבירות במשחק, שפגעה בנו. 

"אולימפיאקוס שיחקה טוב מאוד. אני רוצה לברך את השחקנים שלי על הרוח שלהם".

רבע ראשון: 20:20 שוויון בפיראוס

אולימפיאקוס
פתחה בחמיישיה עם: סקוני פן, אלקס אקר, ז'יז'יס, בורוסיס ודומרקאנט. פנאתינייקוס פתחה בחמישייה עם: בצ'ירוביץ', באטיסט, שישקאוסקאס, דיאמנטידיס וצ'ארדסאריס.

פתיחה רצחנית של פנאתינייקוס עם ריצת 0:8 מהירה. אקר קלע את הנקודות הראשונות של אולימפיאקוס ברבע הראשון. ואסילופולוס החזיר את אולימפיאקוס למשחק וצימצום היתרון לשתי נקודות בלבד - 14:12 לפאו.

אולימפיאקוס הצליחה לחזור ברבע הראשון ואולם לא לפתוח פער רציני, שתי הקבוצות סימו בשוויון 20:20 בסיום הרבע הראשון. 

רבע שני: 37:42 לפאו

שוב פעם פנאתינייקוס פתחה נהדר את הרבע עם ריצת 0:9 בזכות וויאניץ'. פנאתינייקוס המשיכה לרוץ ופתחה פער של 10 נקודות - 27:37. פנאתינייקוס קצת נלחצה ואולימפיאקוס הצליחה לצמצם ל-6 נקודות בלבד - 41:35.

אולימפיאקוס הצליחה לשמור על עצמה במשחק וירדה בפיגור חמש נקודות בלבד למחצית - 37:42 לאוברדוביץ' ואלופת אירופה. 

הרבו לקלוע לאולימפיאקוס במחצית: ואסילופולוס 12 נק' ומאחיאקוסקאס 6 נקודות. הרבו לקלוע לפנאתינייקוס במחצית: וויאניץ' 10 נק' ודיאמנטידיס 7 נק'. 

רבע שלישי: 55:59 לפאו

אולימפיאקוס הצליחה לצמק לשתי נקודות מפתיחת הרבע, אולם פנא שוב הצליחה לבורח ל-8 נקודות הפרש מוקדמות - 49:57. 

אולימפיאקוס לא הצליחה להתרומם עם יתרון בסיום הרבע השלישי שהסתיים בארבע נקודות יתרון לאלופת אירופה - 55:59 בסיום.

רבע רביעי: 72:76 לאולימפיאקוס

טירוף היה באולם כאשר אולימפיאקוס עלתה ליתרון במשחק. מאחיאסוקאס העלה את אולימפיאקוס ליתרון חמש נקודות בפתיחת הרבע - 61:66.

מאחיאוסקאס המשיך להפציץ מכל הכיוונים ובסיוע ואסילופולוס אולימפיאקוס המשיכה להוליך ב-5 נקודות. פנאתינייקוס חזרה למשחק וצימקה לשתי נקודות - 68:70.

המתח המשיך פנא הצליחה לצמצם, אבל שוב אולימפיאקוס פתחה פער של 4 נקודות לקראת הסיום - 72:76 תוצאת הסיום.

הרבו לקלוע לאולימפיאקוס: מצ'יאאוסקס 21 נק' (14/15 מקו העונשין), אקר 19 נק', ואסילופולוס 16 נק', הרבו לקלוע לפנאתינייקוס: וויאניץ' 16 נק', שישקאוסקאס 11 נק', באטיסט 10 נק'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק