אופטימיות זעירה

אליפות אירופה, בית א': אחרי ההפסד של ישראל להולנדים, נפרדו שתי היריבות הבאות של ישראל, בלגיה ופורטוגל בתיקו 0:0 משמים ונתנו סיבה לגיא לוי להיות אופטימי לקראת המשחקים מולן. ישראל ירדה למקום האחרון בבית

יום ראשון 10 יוני 2007
מערכת TELESPORT
 אם לשפוט לפי המשחק אתמול בין פורטוגל לבלגיה, בבית א', הרי שלישראל יש הרבה סיבות לאופטימיות בבית הזה. 

נבחרת פורטוגל, שנחשבת לאחת הפיבוריטיות האליפות הזו נפרדה בתיקו מאופס עם הבלגים הנחותים והיתה רחוקה מלהרשים. דווקא הבלגים היו עדיפים המחצית הראשונה ולולא החמצות משוועות של מרטנס גם היו כובשים. פורטוגל התעוררה מעט במחצית השנייה, אך בלגיה שיתקה לגמרי את נאני הכוכב של פורטוגל והוציאה ממנה את כל העוקץ ההתקפי. 

ביום רביעי תפגוש ישראל את הבלגים ועם יכולת כמו שהציגה בלגיה הערב, החניכים של גיא לוי בהחלט יכולים להוציא לפחות נקודה מהמשחק הזה ולהישאר עם סיכוי להעפיל לחצי הגמר.

מהלך המשחק:

כצפוי, פורטוגל פתחה את המשחק בצורה טובה ודיאלו היה הראשון להחמיץ 7 דקות מהפתיחה, כשפרץ מימין, אך השוער הבלגי הציל.

רק דקה עברה וג'ונתן בלונדל הבלגי מצא עצמו לבד מול ריביירו, אך הבעיטה שלו חמקה החוצה. מזל לפורטוגל.

המשחק הלך ודעך עם הדקות ושתי הנבחרת התקשו להגיע למצבים. פלאייני מבלגיה כמעט כבש על סף סיום המחצית, אך החטיא מצב קורץ.

הבלגים הפתיעו מאוד לטובה ומרטנס בפריצה מצויינת כמעט כבש מקרוב, אך ריביירו הדף, הישר לרגלו אל מיראלאס, שבעט ברשלנות לחוץ. אין שערים במחצית הראשונה.

בדקה ה-63 הזדמנות מצויינת לפורטוגל. דיאלו קיבל כדור בצד שמאל, והגביה כדור מדויק לראשו של אלמיידה, שנגח מצויין מ-9 מטרים וסחט הדיפה מעולה של ביילי. ז'ואאו מאוטיניו עוד ניסה לבעוט את הכדור פנימה, אבל לא הצליח.

בדקה ה-80 החמצה ענקית לפורטוגל. מנואל פרננדז מצא את עצמו חופשי כ-18 מטרים מהשער ושלח שמאלית אדירה, שחמקה מילימטרים מהקורה הימנית של ביילי.

המשחק הסתיים בתיקו מאופס ומי שיכול להיות מעודד מהמשחק הזה הוא גיא לוי, שראה את שתי היריבות הבאות שלו במשחק נרפה ועלוב.

בלגיה: לוגאן ביילי, ספ דה-רובר, תומאס ורמאלן, ניקולאס לומבארטס, סבסטיאן פוקוניולי, אנתוני ואן-דן בורה, יאן ורטונגן, מרואן פלאייני, מארטן מארטנס, ג'ונתן בלונדל, קווין מיראלאס.

פורטוגל: פאולו ריביירו, סמדו, מנואל דה קוסטה, פיליפה אוליביירה, ז'וזה גונזאלבש, מיגל ולוסו, ז'ואו מאוטיניו, מנואל פרננדז, יאניק דיאלו, נאני, הוגו אלמיידה.


צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק