לברון סופסל, סאן אנטוניו ניצחה

בעיית עבירות מוקדמת של ג'יימס השאירה את הבמה ברבע הראשון לספרס שהשתלטו על המשחק וניצחו ללא תנאי את קליבלנד 92:103. 0:2 לספרס. לברון: יצאנו כבר מפיגור דומה

יום שני 11 יוני 2007
מערכת TELESPORT
סדרת הגמר בין סאן אנטוניו וקליבלנד סיפקה הלילה משחק חד צדדי ושליטה מוחלטת של קבוצת המערב שעלתה ליתרון 0:2 לאחר ניצחון 92:103. 

כל התוכניות של מאמן הקאבס, מייק בראון, נמוגו באחת כאשר כבר בדקות הראשונות של המשחק ספג לברון ג'יימס את העבירה השנייה שלו וסופסל למשך 9 דקות תמימות. הספרס ניצלו את חסרונו של הפנומן וניצחו את הרבע הראשון ביתרון של 11 נקודות.

החזרה של ג'יימס הקר לא עזרה גם ברבע השני שהיה בשליטה מקומית מוחלטת וסאן אנטוניו ירדה למחצית ביתרון עצום של 33:58. רק ברבע האחרון נזכרו בקליבלנד לשחק כדורסל וצימקו את התוצאה עד ל-8, כשהספרס מזיעים מעט, אך מנצחים ללא תנאי, למרות ריצה וניצחון ברבע הרביעי של הקאבס 14:30. 

טים דאנקן שסיים עם 23 נקודות וטוני פארקר שהגיע ל-30 נקודות היו הבולטים כרגיל בשורות הספרס. לברון הגיע ל-25 נקודות וקיבל עזרה רק מגיבסון שסיים עם 15.

כמו שזה נראה כרגע, מעמד הגמר גדול על קליבלנד, שלא מביאה את הכדורסל שלה לסדרה. סאן אנטוניו ביעילות ובמשחק קבוצתי מצליחה לעשות פעולות טובות בהגנה ולעצור את לברון ללא קושי. המשחק השלישי הופך להיות החשוב בסדרה והוא זה שיכול לדון את קליבלנד לשבט או לחסד, אם בבית היא לא תתעורר ותראה שהיא מסוגלת לתת פייט אמיתי, אפשר לומר שלום כבר עכשיו ללברון וחבריו.

ספרס: פארקר 30 נקודות, ג'ינובלי 25, דאנקן 23, אלסון 6, הורי 5, אוברטו 4, בארי ובואן 3 כ"א, פינלי וואוגן 2 כ"א. טים דאנקן ורוברט הורי 9 ריבאונדים כ"א כדאנקן מוסיף למאזנו גם 8 אסיסטים. 

קאבלייר: לברון ג'יימס 25 נקודות, גיבסון 15, פאבלוביץ' 10, גודן 13, אילגאוסקאס 9, אנדרסון 8, ג'ונס 6, מארשל 5, סנאו 1. אנדרסון 10 ריבאונדים ולברון 6 אסיסטים. 

מהלך המשחק:
 
רבע ראשון: לברון צופה מהספסל, סאן אנטוניו לא מרחמת

קליבלנד עלתה בחמישיה עם לארי יוז, סשה פבלוביץ', דראו גודן, זידרונאס אילגאוסקאס ולברון ג'יימס. סאן אנטוניו פתחה עם מייקל פינלי, טוני פארקר, ברוס בואן, טים דאנקן ופבריציו אוברטו. 

כבר בדקה השלישית חטף ג'יימס את העבירה השנייה והורד במפתיע לספסל כשהיתרון המקומי עומד על 9:4. הספרס ניצלו את המצב החדש ורצו ל-16:6 כשהקאבס עומדים ומסתכלים ללא מנהיג על המגרש.

קליבלנד יצאה מעט מההלם והחלה לשחק כדורסל ולהקשות על סאן אנטוניו כשהיא מצמקת ל- 13:16 בלבד. סאן אנטוניו הזעיקה פסק זמן וחזרה לקלוע כשהיא בורחת ל-13:28, בעוד לברון עדיין צופה מהצד מתוסכל. עד לסיום הרבע הצליחו הקאבס להשיג עוד ארבע נקודות והרבע הסתיים ב-17:28.

רבע שני: לברון חוזר, זה לא עוזר

לברון חזר למשחק אבל דאנקן לא התרשם וקלע 4 רצופות, 17:32. סאן אנטוניו המשיכה ללחוץ על הדוושה ושחקני הקאבס לא הצליחו לפגוע, הריצה המקומית נמשכה עד שמייק בראון עצר את הריצה עם פסק זמן שהזעיק בתוצאה 37:19.

לברון לא הצליח להכנס למשחק והגדיל לעשות כאשר עמד על 0 מ-3 מהקו כולל איירבול מהטווח הקצר. לברון לא התייאש, המשיך להיות אגרסיבי , לזרוק מהר כדי לא לתת להגנה להתארגן והוציא עבירות משחקני הספרס.

טוני פארקר החליט שגם הוא רוצה להשפיע על המשחק ועשה מהלכים יפים בהתקפה שהביאו את סאן אנטוניו ליתרון 19, 25:46. הספרס המשיכו לכתוש ועלו ל-51:27 2:46 למחצית. קליבלנד המשיכה להראות לא מרוכזת, חסרת ביטחון והספרס עלו ליתרון השיא שלהם עד לשלב זה 58:30 וירדו למחצית עם 33:58.  

רבע שלישי: סאן אנטוניו משתעשעת, לברון מתוסכל

שחקני סאן אנטוניו המשיכו בשלהם גם ברבע השלישי ושיחקו בביטחון רב כשהם שומרים על הפרש שמעל 20 נקודות למשך דקות ארוכות. המשחק התחיל להיראות כמו אימון של הספרס שקלעו ללא מאמץ מיוחד מול ההגנה המחוררת של קליבלנד.

המגמה נמשכה וסאן אנטוניו פשוט נהנתה מהמשחק בעוד שקליבלנד נראתה שהיא רוצה שהסיוט כבר יגמר. הרבע הסתיים ביתרון 27 לספרס, 62:89. 

רבע רביעי: ריצה של קליבלנד, המתח חוזר

10 נקודות רצופות של הקאבס צימקו את התוצאה ל-72:89, אך הספרס לא התרגשו והמשיכו לשחק בקלילות שהם לא נותנים סלים קלים ושולטים לחלוטין בריבאונד ההתקפה. 

קליבלנד לא ויתרה ולמרות שהמשחק היה נראה אבוד חזרה לריצה מדהימה כשהיא מצמקת ל-9 הפרש בלבד 4:53 לסיום, לאחר סל מדהים של לברון שקבע 86:95, קליבלנד בחיים. שלשה של טוני פארקר שהגיע ל-30 נקודות החזירה את הספרס ליתרון 10, 04:00 דקות לסיום 87:97. 

מהלך 4 נקודות של ג'ינובילי 02:20 לסיום העלה את המקומיים ל-101:89, גיבסון הגיב בשלשה 92:101. בזמן שנותר הצליחו הספרס לקלוע עוד סל ולמעשה לסיים את המשחק ביתרון 11, שלא משקף את הפער הענק בין הקבוצות במשחק. 

לברון עדיין אופטימי

לברון ג'יימס שאב את התקווה בסיום מהפיגור ממנו יצאה קליבלנד בסדרת גמר המזרח מול דטרויט בה פיגרה גם כן 2:0  ומן הרבע האחרון במשחק הלילה בו ניצחה קליבלנד 14:30.
 
לברון : "יש לנו את הביטחון, ללא ספק. יצאנו כבר מפיגור 0:2 בסדרה מול דטרויט בגמר המזרח. אנחנו חייבים למצוא את הדרך לשחק באינטנסיביות ששיחקנו בה ברבע הרביעי". 

טוני פארקר שהצטיין בשורות הספרס עם 30 נקודות, התייחס לחזרה של קליבלנד ברבע האחרון.

פארקר: "ידענו שזה עומד לבוא. הם קבוצת NBA ויש להם את לברון ג'יימס. הם שיחקו מצויין ברבע האחרון, הם עשו ריצה גדולה, אבל לבסוף עשינו כמה סלים שעצרו אותם והביאו לנו את הניצחון".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק