כל הטעויות האפשריות

אליפות אירופה עד גיל 21: מאמן הנבחרת עשה את כל הטעויות האפשריות וישראל ירדה מנוצחת 1:0, למרות ששלטה במרבית המשחק. עכשיו ישראל כבר לא תלויה בעצמה

יום רביעי 13 יוני 2007
אשר גולדברג
הפסד כואב מאד הערב לנבחרת ישראל, לאחר ששלטה במשחק בצורה טוטאלית בעקבות הרחקה של פלאיני בדקה ה-18. כל האשמה בהפסד נופלת על המאמן, גיא לוי, שעל אף השליטה הברורה של ישראל, ערך שלושה חילופים פחדניים ונתן לבלגיה לתקוף ולנצח 0:1.

להלן רשימת הטעויות של המאמן: בדקה ה-55 הוציא לוי את אחד השחקנים הטובים בנבחרת, ברק יצחקי, לטובת עמית בן שושן, במקום להוציא את ארבייטמן שהיה חלש. עשר דקות אח"כ, לוי בחר להשאיר על הספסל את טוטו תמוז ולערוך חילוף הגנתי תמוה, כשהוציא את אלירן דנין והכניס את נאור פסר, שעשה חורים בהגנה והוביל לשער שספגה ישראל. בדוף הוא עוד הגדיל והוציא את סרור, הטוב ביותר בנבחרת, לטובת ברוכיאן.

הנבחרת הבלגית, מצידה, עשתה את שלה, כאשר במשחק חלש הצליחה לצאת עם ניצחון חשוב ולהתקרב לחצי הגמר ולמקום בבייג'ין. מרגע שפסר נכנס, ניצל זאת מיראלאס היטב ונכנס פעם אחר פעם משמאל למרכז, עד שגם כבש את שער הניצחון. 

נבחרת ישראל: תום אלמדון; יובל שפונגין, דקל קינן, רמי דואני, אלירן דנין (נאור פסר, 66); ליאור ג'אן, עידן סרור (אבירם ברוכיאן, 78), אמיר טגה, ברק יצחקי (עמית בן-שושן, 55), שלומי ארבייטמן, בן סהר.

נבחרת בלגיה: לוגאן ביילי; ספ דה רובר, תומאס וראמלן, ניקולאס לומבארטס, סבסטיאן פוקוניולי, אנתוני ואנדן בורה; יאן ורטונגן, מאארטן מרטנס (פאריס הארון, 46), מרואן פלאיני (הורחק, 18), ג'ונתן בלונדל; קווין מיראלאס (דה סוטר, 85).

מחצית ראשונה: בלגיה פתחה טוב, ישראל השתלטה

הבעיטה הראשונה לשער היתה של הבלגים, כאשר פלאיני ניסה את כוחו מ-20 מ', אבל הכדור הלך מעל השער של אלמדון.

לא חלפה לה דקה והחלוץ הבלגי מיראלאס בעט מ-17 מ' כדור חזק, אבל אלמדון היה במקום להדוף לקרן.

בדקה ה-12, בעיטה חופשית של ישראל הגיע לאמיר טדה, שבעט מ-18 מ' לשמים.

בדקה ה-17, עידן סרור הרים כדור משמאל לצד השני של הרחבה, אבל יצחקי לא ניצל יציאה גרועה של השוער הבלגי ובעט מעל השער.

חצי דקה אח"כ קיבל פלאיני צהוב שני אחרי עבירה קלה על דנין והורחק. עידן סרור בעט טוב את הכדור החופשי אחרי העבירה מ-35 מ', אבל הכדור נהדף לקרן.

בדקה ה-24, בן סהר דהר מצד שמאל וחדר לרחבה, שם המתין לכדור שלומי ארבייטמן. ארבייטמן ניסה לבעוט, אבל פוקניולי בא מאחרו וחטף את הכדור.

בדקה ה-28, ברק יצחקי השתלט על כדור קשה והשתחרר לבעיטה מ-17 מ', שחלפה סנטימטרים מעל שערו של ביילי.

חצי דקה לפני השריקה למחצית, החזיר שחקן הגנה בלגי את הכדור לשוער וישראל קיבלה בעיטה בלתי ישירה מתוך הרחבה. סרור השאיר קטנה ליצחקי, אבל הוא בעט לשמיים.

בתוך תוספת הזמן ביצעו סרור וסהר דאבל פס מצויין, שהותיר את האחרון לבד מול ביילי, שהדף את הבעיטה של חלוץ צ'לסי.

מחצית שנייה: לוי משתפן, בלגיה מנצלת

בדקה ה-47, חטיפת כדור בתוך החצי של בלגיה השאירה את סרור חופשי לחלוטין לבעיטה מ-20 מ', אבל ביילי שוב ירד טוב לבעיטה החלשה של סרור והדף.

בדקה ה-50, עוד התקפה מצויינת של ישראל והפעם בן סהר בעט מרחוק והכדור חלף ליד הקורה הימנית של ביילי.

בדקה ה-53, מיראלאס פרץ לבדו לתוך רחבת ה-16 של אלמדון, אבל נבלם ממש בשנייה האחרונה וישראל ניצלה.

בדקה ה-60 ההזדמנות הטובה ביותר של ישראל לאחר שרמי דואני נתן לבן סהר כדור על חצי מגרש, וסהר נכנס לרחבה ומסר כדור רוחב לארבייטמן. האחרון גלש לא טוב אל הכדור ונבלם והנגיחה החוזרת נהדפה לקרן.

בדקה ה-63, רמי דואני כמעט עלה לישראל בשער, כשהשאיר כדור לשחקן בלגי, שהרים מיד לבלונדל. האחרון בעט כדור טוב מהאוויר, אבל למזלה של ישראל הכדור פספס את השער. 

בדקה ה-80 הגיעה ההזדמנות הטובה ביותר של הבלגים במשחק. מיראלאס נכנס משמאל לכיוון מרכז הרחבה ובעט כדור שעקף את אלמדון ונעצר רק בעמוד.

בדקה ה-82, טעות קשה של נאור פסר השאירה שוב את מיראלאס למירוץ לכיוון שערה של ישראל, כשמולו דקל קינן האיטי. מיראלאס עקף בקלות את קינן וגיגל פנימה, 0:1 לבלגיה.

בדקה ה-88, גם המחליף של מיראלאס, דה סוטר, ניצל את ההגנה החדירה והאיטית של ישראל והגיע לבד מול אלמדון, אבל בעט לשמיים.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק