מפואבלו לסטמפורד ברידג'

טל בן חיים נחת הבוקר בישראל אחרי החתימה היוקרתית בצ'לסי. מוריניו טילפן ואמר: אני מאמין בך וממתין לך על הדשא. גם אלרדייס איחל הצלחה

יום שישי 15 יוני 2007
אשר גולדברג

לפני 3 שנים, כשנפצע והיה זקוק לטיפול רפואי, לא היה במכבי ת"א מי שהסכים לקחת את טל בן חיים לטיפול בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. "תביא קבלה ותקבל החזר נסיעות" אמרו לו בקרית שלום. מאז, הנחישות והשאפתנות של בן חיים להצליח בגדול עזרו לו להגיע לרגע החתימה בצ'לסי של רומן אברמוביץ'.

לפני שעלה לטיסה מלונדון לנתב"ג הוא קיבל טלפון מהמאמן, ז'וזה מוריניו, שפלט: "אני מאמין בך וממתין לך על המגרש. מזל טוב לנישואיך". בן חיים: "אין ספק שהמעבר לצ'לסי הוא יום מיוחד ומאושר. הגעתי למקום ששאפתי להיות בו כבר מתחילת דרכי ככדורגלן. שום דבר לא מובטח לי, אמשיך לעבוד ולהתאמן בכל יום לקראת כל משימה בצ'לסי. אני מכיר את המועדון המפואר הזה ואת השחקנים בו ודרוך לקראת הבעיטה הראשונה בסטמפורד בריג'".

לפני שלוש שנים הציעה מכבי ת"א לבן חיים חוזה חדש. המנכ"ל, אלי דריקס, היה מוכן לשלם לבלם שהשתחרר מצה"ל 70 אלף דולר. בחוזהו החדש בצ'לסי, יעשה בן חיים את הסכום הזה ב-4 ימי אימון, לא כולל משחק. שכרו של בן חיים הפך לגבוה ביותר שכדורגלן ישראלי זכה בו בארץ או באירופה מאז ומעולם. 66 אלף ליש"ט לשבוע, וזה אינו כולל מענקי ניצחונות והטבות נוספות.

בן חיים: "הכסף אינו דבר המרכזי בחשיבה שלי. אני כבר חושב על מחנה האימונים של צ'לסי בעוד חודש בלוס אנג'לס. אני מאמין בעצמי ושמח שמוריניו מאמין ביכולתי. הייתה לי שיחת טלפון עם סל אלרדייס, האיש שהביא אותי לבולטון. הייתי מאושר לשמוע את הפרגון שלו".

המאבק על חולצת ההרכב בצ'לסי תהיה קשה מאוד ומאתגרת. הבלמים של צ'לסי כרגע הם ג'ון טרי, קפטן נבחרת אנגליה, ריקרדו קראבליו הפורטוגלי ואלכס הברזילאי, שנרכש לאחרונה. בצ'לסי טוענים כי המאבק של הישראלי מול שלושת הבלמים המצוינים האלה הוא שווה כוחות. עיתונאים המכסים את הקבוצה טוענים כי היכולת של בן חיים לשחק כמגן שמאלי וימני תעשה את הכניסה שלו להרכב מהירה יותר.

כבר הערב (שישי) יעשה טל בן חיים את הדרך מבית הוריו בשכונת פואבלו אספניול שבראשל"צ לעוד אימון בחדר כושר ולעוד אימון בחולות הלוהטים והגבעות אל מול שפת הים בראשון. לערוץ הטלויזיה של צ'לסי אמר בן חיים: "אני רוצה להיות חלק מהמועדון המדהים של צ'לסי. על שחקן רוצה להיות חלק מאחד המועדונים הטובים בעולם. אתן את כולי להצלחת צ'לסי על מנת לא לאכזב אף אחד, כולל את עצמי".

ביום ראשון הקרוב ייקח טל לאשא את בח"ל מיכל, ארוע אליו אמורים להגיע בכירים מצ'לסי.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק