בעברית קוראים לזה ספין

עונת המלפפונים הפכה בשנים האחרונות גם לעונת הספינים התקשורתיים. הקיץ הזה מתון יחסית, אבל הגיע הזמן להיזכר בידיעות המביכות שכולנו האמנו להן. ולמי ששכח: הלפרין לא בדרך לסיאטל ובן זקן נשאר באשדוד

יום רביעי 20 יוני 2007
מערכת TELESPORT

בשבועות האחרונים היה מי שהעלה חשד, שכל נושא רכישת מכבי תל אביב לקבוצת רוני מאנה, הוא לא יותר מאשר ספין של מאנה, איש יחסי ציבור מהמוכשרים בישראל.

ככל שעוברים הימים מתקרבים סימני השאלה, מאנה נשמע נחוש יותר אך הסכומים עליהם מדברים נראים אסטרונומים מדי.

כאמור, רק ימים יגידו, אם סיפור מאנה נועד רק לפאר את האיש או כדי באמת להציל את מכבי תל אביב משקיעה תקציבית. מה שבטוח הוא, שבשנים האחרונות היו לא פעם נפילות תקשורתיות רבות עוצמה וכתבים מוכשרים טובים או פחות נפלו קורבן לספין זה או אחר.

אז כדי להיזכר בכמה סיפורים מהיותר תמוהים שהיו כאן, קיבצנו עבורכם באמצע הקיץ את רשימת 10 הספינים הגדולים ביותר של השנים האחרונות.

לקרוא, להיזכר, לצחוק ולא להאמין כמה תמימים היינו.

מקום 10 - חיים רביבו לברצלונה

חיים רביבו כיכב במשך שנים בסלטה ויגו הספרדית, אותה הצליח להפוך מקבוצת תחתית טיפוסית, לקבוצת צמרת מספרד.

אלא שרביבו לא שיחק שם לבד, אלא עם הרוסים האימתניים אלכסנדר מוסטובי ו-ואלרי קארפין שבישראל הכירו קצת פחות. זה לא מנע מכלי התקשורת בספרד וישראל לפרסם כמעט במשך שנתיים משנת 1998-2000 כי ברצלונה חושקת בקשר הישראלי. בעידן שאחרי רומאריו ולפני רונאלדיניו בקאטלוניה.

איך זה נגמר בסוף? רביבו עבר לטורקיה. סלטה ירדה השבוע לליגה השנייה. 

מקום 9 - יאמר מבטיח:  דיוויד בקהאם לנתניה

הידיעה המגוחכת הזו פורסמה בתחילת העונה שעברה בעיתון של המדינה וקיבלה במה גם במספר אתרי אינטרנט. היא ממוקמת נמוך יחסית בדירוג, בגלל שאף אחד לא התייחס אליה ברצינות. 

תזכורת: כשבריאל היו נחושים להיפטר מכוכב העל הבהיר דניאל יאמר לעיתון סלובקי כי ינסה לשכנע את מספר 23 להגיע דווקא לקופסא. באחד העיתונים אף פורסם כי קובי בלדב ייצא להיפגש בנושא עם ראשי הקבוצה ממדריד.

כל מי שעיניו בראשו הבין שאת תספורת בקהאם, הוא לא יזכה לראות חוצה את רחוב סמילנסקי בדרך לחומוס של עוזי גינתי. 

איך זה נגמר? בקהאם חתם בלוס אנג'לס גלאקסי על חוזה עתק בסך 50 מיליון דולר לשנה לחמש שנים. יאמר לא כל כך מצליח להשאיר את אנסומבו.

מקום 8 - טומפולר לנבחרת ישראל

מספר שבועות לאחר שאברהם גרנט עזב את נבחרת ישראל עלה שמו של קלאוס טומפולר כמי שעשוי לאמן את נבחרת ישראל. יתרה מכך, בערוץ הספורט ובעיתון הארץ דווח כי המאמן הגרמני בדרך לישראל למשא ומתן ולמעשה הוצהר בחלק מכלי התקשורת כי איצ'ה מנחם ואבי לוזון כבר סיכמו כי המאמן הבא יהיה הוא.

בהתאחדות לא ידעו איך להכחיש את הידיעה על המאמן חם המזג שמעולם לא היה צועמד להגיע לכאן .

מספר ימים לאחר מכן התברר כי טומפולר לא היה ולא יהיה מאמן נבחרת ישראל. בעתיד הקרוב. 

מקום 7 - קומנדו איצ'ה יוצא לדרך

לפני שלוש שנים פורסמה בשער מדור הספורט של ידיעות אחרונות, תמונה של נבחרת הנוער של ישראל מתגייסת ביחד כדי להתחיל בהכנות לבייג'ין 2008. הכותרת היתה: קומנדו איצ'ה יוצא לדרך.

כמה נתונים - נבחרת הנוער מתגייסת כמעט כל שנה ביחד ללא קשר לאיצ'ה וכל קשר בין בני הנוער ההם לאלא שהגיעו על סף בייג'ין 2008 מקרי בהחלט. התברר פשוט שאיצ'ה בחר לפרסם את עצמו על השנתון הלא נכון.

מקום 6 - לותר מתיאוס להפועל ת"א ומכבי נתניה

בשלוש שנים האחרונות שורבב שמו של אחד מגדולי שחקני גרמניה בכל הזמנים, לותר מתיאוס להפועל תל אביב ומכבי נתניה.

נתחיל מהסוף - לקבוצת האלה מונו שמוליק חנין, שייע פינגבוים ואלי גוטמן. עכשיו ההסבר -  ללותר מתיאוס יש חבר טוב בישראל שהוא גם קרוב משפחה של אחת מעובדות ערוץ הספורט.

מתיאוס אוהב להגיע לישראל אבל רק כדי לבקר ולבלות, כמו למשל ריו פרדיננד או סאשה ברון כהן . גאידמק יכל אולי לשלם לו את מה שיבקש, אבל אם מתיאוס היה חותם בהפועל תל אביב הוא היה מחסל את כל תקציבי הקבוצה בעונה שלמה.

מקום 5 - קורביס למכבי תל אביב

לפני שנה וחצי הגיע המאמן הצרפתי הנודע רולאן קורביס לישראל והחל במשא ומתן על משרת המאמן במכבי תל אביב. כיממה לאחר שהגיע התברר כי מדובר באדם שישב במעצר, נשפט למאסר של מספר שנים  ואף היה מעורב בקרב יריות.

זה לא הפריע ללוני הרציקוביץ' להתיייחס אליו ברצינות. קורביס זכה לכבוד להגיע לאימוני מכבי תל אביב וסיפר לאנשי התקשורת על התכניות המקצועיות שלו.

האמת? רק העובדה שלוני הרציקוביץ' האמין בפיליפ סולומון,  שהביא את קורביס לארץ, הייתה מגוחכת יותר.

מקום 4 - ג'ובאני רוסו לפנאתינייקוס

הזמן: המחצית הראשונה של העונה הראשונה של רוני לוי במכבי חיפה. ג'ובאני רוסו מגלה סימני אכזבה במאמן החדש, ולפתע צצות להן ידיעות כי חברו הטוב זאיץ' מפנא רוצה את רוסו איתו ביוון לצד יצחק שום.

לשיא מגיעים הדברים כשבמעריב מפורסמת ידיעה כי זאיץ' הגיע עד לרוטרדאם, שם שיחקה מכבי חיפה מול ולנסיה, כדי לפתוח במשא ומתן רשמי עם מכבי חיפה. משום מה זאיץ' העדיף שלא לדבר עם ראשי הקבוצה אלא דווקא עם רוסו.

איך זה נגמר? כמה חודשים מאוחר יותר הודו זאיץ' ומקורביו כי מדובר בסך הכל בבדיחה טובה ולאיש לא הייתה כוונה לנסות להוציא ממכבי חיפה את השחקן הכי טוב שלה.

מקום 3 - בן זקן והפועל ת"א

מדובר כנראה בגדול סיפורי הספינים שאיש לא עיכל עד היום עד כמה לא היו קרובים למציאות. הזמן - תחילת מאי 2005. בידיעות אחרונות ובמעריב מתפרסמות ידיעות כי הפועל תל אביב שוקלת להעביר את הקבוצה לידי ג'קי בן זקן.

כל כלי התקשורת מתגייסים ובן זקן הופך להיות כוכב גדול מיום ליום. מספרים על איש העסקים שנמאס לו מהקניונים באשדוד והוא רוצה את הכסף הגדול של סמי סגול. העובדה כי טכנית בן זקן לא יכול לקנות את הפועל תל אביב (דרושה שנת צינון במעבר בין קבוצה לקבוצה) לא מפריעה למסיבה הגדולה.

הימים חולפים והחוזה שמעולם לא נכתב לא מגיע לידי חתימה. ראשי הפועל תל אביב מעדיפים את מוני הראל ואת שחר בן עמי כקבוצת ניהול. שמו של בן זקן לא עולה שוב במתחם וולפסון והחלום של חיים רמון נעלם כלא היה.

מקום 2 - זכי רכיב רוכש את מכבי תל אביב

ללא ספק מדובר באחד הסיפורים שמן הראוי שילמדו בכל בית ספר לתקשורת על יכולות פרסום עצמי. זכי רכיב, איש עסקים מצליח נפגש עם ראשי מכבי תל אביב והדיווחים היו שהוא הבעלים החדש של הקבוצה הצהוב. רכיב שעד אז לא היה מוכר לרבים מהציבור צולם בביתו מקרוב ומרחוק, בעצם מכל זווית אפשרית, כולל ליד הספה וליד הבריכה. 

רכיב זכה לשלל כותרות וכתבות מגזין על ההתעשרות המדהימה של האיש שגדל בדרום תל אביב. לזכותו של לוני הרציקוביץ' יאמר שהוא דווקא ניסה למתן קצת את החגיגה, אבל רכיב נהנה בינתיים לנופף לשלום למצלמות.

הסוף? רכיב נעלם מעולם הספורט כלא היה ומי שמחפש את שמו ראוי שיחפש בתוך עמודי הכלכלה.

מקום 1 - יותם הלפרין ישחק בנבא

פגרת הקיץ שעברה סיפקה לכלי התקשורת חלום רטוב בדמות יותם הלפרין מכדרר וקולע בליגה הטובה בעולם כמחליף של סטיב נאש למשל. 

העובדה שהלפרין שיחק במשך עונה בלובליאנה וכמעט לא צפינו בו משחק, רק העצימה את המיתוס. הלפרין הפך למושא הערצה של נבן ספאחיה שדאג להרגיע שהרכז ישחק במכבי תל אביב. גם אבא הלפרין נרתם להרגעת הרוחות והבהיר שהבן יבחר בישראל.

הדראפט עורר הרבה עניין וכשהלפרין נבחר אי שם לקראת סיומו על ידי סיאטל סופר סוניקס החלום נראה קרוב יותר.

אלא שאז נדרש מהלפרין גם לשחק וכבר בהופעותיו בנבחרת ישראל התברר כי המרחק ממנו לליגה הטובה בעולם הוא בערך כמו המרחק בין רכיב למכבי תל אביב ובין רביבו לברצלונה. ההופעות המביכות ביורוליג וההתעלמות מצד ספאחיה כבר היו יותר מידי עבורו.

אנחנו הבנו שלפני שהלפרין יחבור לטוני פארקר הוא יצטרך עוד שנת התחשלות בלובליאנה למשל.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק