קלדרון כן ושיימן לא?

פרוייקט מיוחד לסיום העונה בספרד: שאלנו אנשי כדורגל האם כדאי לייבא ארצה את החוק המתיר לקבוצות הספרדיות להעניק פרס כספי ליריבות של היריבות שלהן במאבק על הכתר בכדי שיתאמצו . האמת? השחקנים הישראלים בעד

יום ראשון 17 יוני 2007
שלמה חסיד, שרון חלבי

הערב  ב-22:00 בערב מרבית אוהדי הכדורגל בעולם יישבו מול מסכי הטלויזיה כדי לחזות בדרמה במאבק האליפות בספרד.

90 דקות לסיום העונה 3 קבוצות יכולות לזכות באליפות ועפ"י המחזור האחרון, באמת שהכל יכול לקרות.

לריאל מדריד ולברצלונה 73 נקודות כשלסביליה 71 נק'. ניצחון של ריאל בבית נגד מאיורקה יבטיח לה את האליפות  לאחר 4 שנים ללא תואר.

במקביל תחכה ברצלונה למעידה של חניכיו של קאפלו, וניצחון של הקטלונים בנסטיק, שכבר ירדה, יבטיח להם אליפות שלישית ברציפות.

גם סביליה בתמונות האליפות וניצחון שלה לעומת מעידות של ריאל ובארסה יקנה לה תואר שני העונה לאחר הזכייה בגביע אופ"א. גם המגן של נבחרת ברזיל וסביליה, דניאל אלבס, קיבל אישור מיוחד לשחק.

קבוצות הצמרת מצאו העונה פיתרון למאבק ספורטיבי. החוק הספרדי המאפשר לקבוצות כמו ברצלנה וריאל מדריד לשלם כסף ליריבות של היריבות שלהן במאבק האליפות על מנת להמריץ אותם להישגים, עשוי לעזור לאחת מבין השתיים לזכות הערב באליפות. וכך, על פי השמועות,  זכו בשבוע שעבר סראגוסה (תיקו מול ריאל) ואספניול (תיקו  מול ברצלונה), במענקים כספיים וכך הובטח גם הערב ליריבות של קבוצות הצמרת.

שאלנו את דעתם של אנשי הכדורגל הישראלים ונראה לפחות שהשחקנים בעד התופעה. דודו אוואט, שוער דפורטיבו לה קורוניה: "אם זה חוקי, זה גורם לעוד יותר תחרות, וזה מוסיף. מטבע הדברים שחקנים שאין להם על מה להילחם, נותנים פחות וכבר חושבים על החופשה. אני בעד החוק הזה, בתנאי שהכול חוקי. מומלץ שגם בארץ יאשרו דבר כזה, זה יעשה את הכדורגל ליותר מעניין".

ויקי פרץ, עוזר מאמן מכבי ת"א: "אני מאמין במקצוענות, לא מאמין בלתת כסף בשביל שיתאמצו. באנגליה הקבוצות משחקות עד הרגע האחרון, לא משנה מי ומה. השחקנים משחקים בשביל פרמיות, שזה הרבה כסף, ולא צריך להוסיף להם עוד תמריצים מהסוג הזה".

סלבה ברזילאי, איש כדורגל דרום אמריקאי: "בספרד זה מסורת, כמו המלחמת שוורים שלהם. אתה יכול לקבל את זה ויכול לא, וגם אם אתה בעד תנו לחיות לחיות אתה לא נגד שהורגים את השור. המסורת יותר חזקה מהכול, ואנחנו רואים את זה במשקפיים אחרות. בשבילם זה עובד, אבל כאן זה לא יעבוד. אסור לפגוע במסורת שלהם, אבל גם אסור להעתיק אותה לכאן".

 אלון מזרחי, פרשן כדורגל: "אם זה חוקי בספרד, למה שזה לא יהיה חוקי בישראל? ואם זה חוקי באירופה למה שפה זה לא יהיה חוקי? מה שחוקי שם צריך להיות חוקי גם פה. אגב, לי נראה שריאל ייקחו כי הם משחקים בבית".

גילי לנדאו, מאמן כדורגל: "זו תופעה שלא במקומה, ששוברת קודים בסיסיים בכדורגל. מקומה לא איתנו ולא באף מקום. זה לגמרי בניגוד לדעתי".

אליניב ברדה, שחקן הפועל ת"א: "אני בעד, כל עוד זה שומר על הספורטיביות של המשחק. בעייני זה ספורטיבי, אני לא רואה בזה משהו רע. בדרבי האחרון אנחנו לא היינו צריכים את החוק הזה בשביל לנצח את מכבי, אבל זה היה דרבי, וככה גם סייענו למכבי נתניה שהתחרתה עם מכבי על המקום השני".

עידן טל, שחקן בולטון ולשעבר בליגה הספרדית: "אני לא חושב שיש פה משהו לא בסדר, כי ככה או ככה השחקנים מקבלים בונוסים, אז מה זה משנה אם הבונוס יהיה גדול יותר. מה שבטוח שככה לא יהיו מכירות של משחקים, ואני ממליץ לעשות את זה גם בארץ". 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק