הישראלים יוצאים לדרך היום

אוקון, דודי סלע והראל לוי יחלו היום בניסיון להיכנס להגרלה הראשית בווימבלדון. המחבט הבכיר פוגש את מאהו (106 בעולם), אלוף ישראל את ויקו (265) ולוי את דבול (221)

יום שני 18 יוני 2007
אורן קורנפלד
אחרי שאיכזבו בטורניר הרולאן גארוס, שלושת הטניסאים הישראלים ינסו החל מהיום לעבור את שלב המוקדמות בטורניר ווימבלדון ולהיכנס להגרלה הראשית.

המחבט הבכיר של ישראל, נועם אוקון המדורג 183 בעולם פוגש בסיבוב המוקדמות הראשון את ניקולאס מאהו הצרפתי המדורג שני במוקדמות ו-106 בעולם. זו הגרלה בהחלט קשה כבר לסיבוב הראשון, אך במידה ויעבור את הצרפתי, יפגוש אוקון במנצח בין פיליפ סימונדס האמריקאי (306 בעולם) לג'וזף סיריאני האוסטרלי (249).  

ההגרלה עבור אוקון קשה הרבה יותר בשל המומנטום החיובי איתו מגיע מאהו למשחק. הטניסאי הצרפתי עבר השבוע במפתיע את רפאל נדאל ברבע גמר טורניר קווינס ונכנע בגמר לאנדי רודיק.

הראל לוי (254 בעולם) ינסה להחזיר עטרה ליושנה מול בריאן דבול הארגנטינאי (221) כאשר הוא בעמדה יחסית טובה להעפיל לסיבוב המוקדמות השני. באם ינצח יפגוש בשלב הבא את קווין קים (7 במוקדמות, 118 בעולם) או את סטפאן בולי השוויצרי (263).

אלוף ישראל, דודי סלע (196בעולם) ייצא לדרך בווימבלדון עם מפגש מול אורוס ויקו האיטלקי (265 בעולם). יריבו בשלב הבא: אדריאן גרסיה הצ'יליאני (13 במוקדמות, 126) או כריסטוף רוצ'וס מבלגיה (193).

אתמול נערכה גם הגרלת מוקדמות הזוגות, בה השתתף הראל לוי שמדורג שני יחד עם בן זוגו האמריקאי, רג'יב ראם. השניים יפתחו את הטורניר עם משחק מול יאן פלאנגן וטום רושבי הבריטים.

הראשון שיעלה היום לשחק הוא סלע (13:00, שעון ישראל) שיתמודד במגרש מספר 2, אחריו צפוי לשחק הראל לוי במגרש מספר 12 ומאוחר יותר יפתח אוקון את הופעותיו במגרש 13. בהמשך יום המשחקים יתמודד לוי גם במשחק הזוגות.

דירוג: שלושת הישראלים שמרו על מקומם

היום פורסם הדירוג השבועי של ה-ATP כאשר שלושת הישראלים הבכירים שמרו על מקומם. אוקון כאמור נותר במקום ה-183, סלע 196 ולוי 254. אמיר ויינטרוב טיפס לא פחות מ-23 מקומות אל המקום ה-458, דקל ולצר עשה צעד של חמישה שלבים לעבור המקום ה-554. בדירוג הזוגות שמר הצמד אנדיוני על מקומו השביעי.

בדירוג העולמי רוז'ה פדרר ורפאל נדאל ממשיכים להוליך את הטבלה, אך אנדי רודיק טיפס שני שלבים עם הזכייה בטורניר קווינס אל המקום השלישי. ניקולאי דוידנקו ירד שלב אחד (רביעי) כמו גם נובאק דיוקוביץ' (חמישי). שינוי נוסף בעשירייה הראשונה היא החלפת המקומות בין מאריי (עלה לשמיני) ובלייק (ירד לתשיעי).

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק