זוהי סיומה של חוויה מדהימה

דיוויד בקהאם ניפרד מהכדורגל האירופי עם תואר נפלא והחמיא לאוהדי ריאל. גם רוברטו קרלוס שסיים 11 עונות במועדון טען: לפעמים הכל קשה כאן אבל בסוף שמחים. ורק קאפלו שאל האליפות הזו מספיק טובה לקלדרון?

יום שני 18 יוני 2007
רועי רובינשטיין
בתום מחזור סיום דרמטי בספרד נותרו שחקני שתי קבוצות על כר הדשא לזמן ממושך, אך איזה הבדל היה בין התמונות שהגיעו מאצטדיון הברנאבאו של ריאל מדריד שם זכו הלבנים באליפות ספרד לאחר שגברו על מאיורקה 1:3, לאלו שהגיעו מאצטדיונה של חימנסטיק שם ישבו שחקני ברצלונה עם פנים נפולות על הדשא על אף הניצחון 1:5. 

בסיום המשחק של ריאל התפנו המאמן והשחקנים לדבר על שלושה דברים שונים, סיום דרכם של דיוויד בקהאם ורוברטו קרלוס במועדון הספרדי, עלייתו של חואן אנטוניו רייס למשחק ושילובו בעתיד המועדון והאם פאביו קאפלו שהביא במו ידיו אליפות לריאל לאחר ארבע עונות של בצורת ימשיך לשבת על הספסל גם בעונה הבאה?

"זוהי סופה של חוויה מדהימה" אמר בסיום דיוויד בקהאם שחתם ארבע עונות בריאל עם זכייה מרגשת בתואר, רגעלפני שהוא טס מעבר לאוקיאנוס. "לא יכולתי לחלום על סוף טוב יותר, בששת החודשים האחרונים חשבנו כולנו רק על לקחת את התואר הזה והערב הוא הגיע לנו. הייתה לי חוויה מדהימה כאן ואני לוקח עימי רק את הדברים הטובים, אחרי הערב, אני כבר לא זוכר שום דבר שקרה במהלך העונה".

שחקן אחר שיעזוב את המועדון בתום החגיגות הוא הברזילאי רוברטו קרלוס שרץ באחד עשרה העונות האחרונות על הקו השמאלי של הגנת ריאל. "זו תחושה נפלאה לזכות בתואר ולראות את כל החברים שלי שמחים. למדתי הרבה בשנים שלי במדריד, וכל מי שיגיע לריאל בעתיד צריך לזכור כי לפעמים הכל כאן קשה וכי צריך לסבול בכדי להגגיע לשמחה הזו של הסוף". 

מי שפחות חגג בסיום היה דווקא המאמן פאביו קאפלו שניצל את ההזדמנות בכדי לצאת נגד החלטת הנשיא קלדרון שאינו מעוניין שהאיטלקי ימשיך בעונה הבאה בריאל. "אתם צריכים לשאול את קלדרון האם האליפות מספקת אותו או שמא יש לו יעדים אחרים שלא השגתי" אמר קאפלו לעיתונאים מיד בסיום המשחק. באשר לאליפות עצמה טען המאמן: "היינו צריכים לסבול כדי לשמוח היום".

מי שבטוח ישאר בריאל גם בעונה הבאה הוא ראול שכבר מזמן הפך לסמל הגדול ביותר של המועדון. הקפטן טען בסיום כי "כל שמחה גדולה מגיעה עם סבל לצידה". בעוד שרוד ואן ניסטלרוי סיכם את המשחק והעונה במשפט קצר וקולע: "אנחנו קבוצה עם לב שמונהגת על ידי מאמן עם לב שהיום לקח צעד נועז" אמר ההולנדי והתייחס לחילוף של קאפלו במהלך המחצית השנייה.

בעוד שבמדריד חגגו, אלפים בברצלונה בירת קטאלוניה ביכו את הפסד האליפות בצורה כה אכזרית. 

המאמן פראנק רייקארד שהוליך רק לפני שנה את בארסה לעונת שיא במועדון יצא אל התקשורת ודיבר במיוחד לאוהדי הקבוצה. " זה רגע כואב אבל ערבים כאלו יבראו בכל אחד משחקנינו מוטיבצית שיא בכדי שנקטוף את האליפות בעונה הבאה". המאמן שאמנם היה מאוכזב בסיום ביקש משחקניו להמשיך הלאה עם גאווה אל עבר העתיד."בסופו של דבר הערב עשינו את העבודה שלנו, ואנו מבכים על התוצאות שלא השגנו במחזורים קודמים. לא חגגנו היום כי היו אחרים שגם ניצחו".

קשר סגנית האלופה צ'אבי שגדל במועדון אמר בסיום: "יכול להיות שהגענו לעונה הזו עם מעט ביטחון עצמי מופרז לאחר העונה שעברה, אני מקווה שנלמד את הלקח".חברו לקישור אינייסטה הוסיף: "עכשיו תפקידנו לחשוב מה לא היה בסדר, לתקן אותו ולחזור לעונה הבאה יותר נחושים ויותר רעבים, שתי תכונות שכנראה היו חסרות לנו העונה".

תמונות: רויטרסתגובות

f

טלספורט בפייסבוק