פנאתינייקוס אלופת יוון

גמר סל יוון: חניכיו של ז'לימיר אובראדוביץ ניצחו הערב את אולימפיאקוס של גרשון 76:89 וזכו באליפות יוון. פאו השלימה זכייה בשלושת התארים, אחרי שזכתה העונה גם באליפות אירופה והגביע היווני

יום רביעי 20 יוני 2007
מערכת TELESPORT
 פנאתינייקוס של ז'לימיר אובראדוביץ זכתה הערב באליפות יוון אחרי ניצחון מרשים  76:89 על אולימפיאקוס של פיני גרשון, במשחק החמישי והמכריע בסידרת הגמר. אולימפיאקוס היתה בתמונה במשחק הזה וסיימה את המחצית ביתרון נקודה, אך קרסה ברבע השלישי ואיפשרה לפאו לפתוח פער של 11, עליו שמרה עד לסיום.

 פאו  מסיימת עונה חלומית ולראשונה בהיסטוריה שלה משלימה זכייה בשלושת התארים, אחרי שזכתה מוקדם יותר העונה כבר באליפות אירופה ובגביע היווני. פיני גרשון וחניכיו מסיימים את העונה הזו ללא תואר, אך מעטים האמינו שאולימפיאקוס תעשה לאלופת אירופה חיים קשים כ"כ ותגרור אותה למשחק חמישי מכריע. 

למרות ההפסד הזה, נדמה שפיני גרשון, שמניותיו עלו מאוד בסידרת הגמר הזו, ימשיך באולימפיאקוס עונה נוספת והוא ינסה בעונה הבאה לקחת תואר ביוון.


פאו
פתחה עם: בצ'ירוביץ', באטיסט, שיקאוסקאס, צרצאריס ודיאמנטידיס

אולימפיאקוס פתחה עם: סקוני פן, אלכס אקר, זיזיץ', דומרקאנט וסטאק 

רבע ראשון: 16:18 לפאו

באטיסט ושיקאוסקאס העלו את פאו ליתרון 4:5 מהיר. אולימפיאקוס נשארה בתמונת המשחק בזכות סלים של זיזיץ', שהשווה ל-7:7 אחרי 4 דקות במשחק. חצ'יברטאס מפאו הגיב עם 5נקודות רצופות והעלה את קבוצתו ליתרון של 7:12. פאו שמרה מצויין ולא איפשרה לאולימפיאקוס ליצור בהתקפה.

דומרקאנט ובורוסיס הצליחו בכל זאת להחזיר את אולימפיאקוס לתמונה מהעונשין ולקבוע 10:12 לפאו, 2.10 לסיום הרבע. אלכס אקר נכנס לתמונה עם ליי אף וקבע שיויון 12. דיאמנטידיס הגיב מיד עם מהלך של סל ועבירה והחזיר את היתרון למארחים, 12:15. 2 נקודות עונשין של זיזיץ' ושלשה מדהימה של אקר, החזירו את היתרון לאולימפיאקוס, 15:16. פפאניקולאו הגיב מיד עם שלשה והחזיר את היתרון למארחים. 16:18 בסוף הרבע.

רבע שני: 45:46 לפיני

פאו פתחה חזק ועלתה ליתרון של 18:23 בזכות שלשה של דיאמנטידיס. סקוני פן עם שלשה ונקודות ראשונות צימק את הפיגור של האורחים לשתיים בלבד. פן יכל להשוות אך החטיא פעמיים מהקו ופפאניקולאו העניש עם שלשה מהצד השני. 21:26 לפאו. שלשה גדולה של בורוסיס החזירה את אולימפיאקוס למשחק. אולימפיאקוס המשיכה לרוץ נהדר ועלתה ליתרון בזכות עוד שלשה של חריסיס וסל של דומרקאנט.

דווקא פאפאניקולאו המחליף היה זה ששמר את פאו בתמונה עם סל נוסף שהעלה את מאזנו ל-10 נקודות, אך חריסיס החזיר את היתרון לאורחים. אולימפיאקוס עלתה ליתרון 4 אחרי שלשה של ואסילופולוס, אך צרצאריס החזיר את קבוצתו למשחק עם 4 נקודות שקבעו שיויון 40:40. חריסיס המשיך ביכולת הנהדרת שלו, אך בצ'ירוביץ' החזיר עם שלשה שקבעה יתרון 43:45 למארחים. מצ'יאוסקאס החזיר את היתרון לאורחים עם נקודות מהקו וקבע 45:56 לאולימפיאקוס בתום המחצית.

רבע שלישי: פאו בורחת ל-57:68

הרבע השלישי נפתח במטווח שלשות של אלברטיס, שקלע אחת מתוך שלוש והחזיר את היתרון למארחים. 46:48. באטיסט עם סל השלים ריצת 0:5 אך בורוסיס עם דאנק אדיר צימק. אלברטיס המשיך לצלוף מבחוץ ועוד שלשה שלו העלתה את פאו ליתרון 48:53, 4 דקות בתוך הרבע. שתי הקבוצות השתוללו מקו השלוש נקודות ובעיקר אלברטיס מפאו, שהחטיא את ניסיון ה-20 מהקשת של המארחים. פאו החלה להכניס את הכדור פנימה ובאטיסט העלה את פאו ליתרון 49:55, 3.41 לסיום הרבע השלישי. 

אולימפיאקוס, שקלעה 3 נקודות בלבד ברבע הזה, לא מצאה פתרון להגנה של המארחים וטומאשביץ העלה את פאו ליתרון שיא, 49:57. מצ'אוסקאס החזיר את אולימפיאקוס לחיים עם 3 זריקות עונשין מדוייקות. טומאשביץ שוב קלע מהקו אך מצ'אס עם עוד שלשה ושש נקודות רצופות שמר את אולימפיאקוס בתמונה וצימק ל-55:61. זיזיץ' תיקן החטאת ליי אפ של סקוני פן והוריד את הפיגור ל 57:61 בלבד, אך פאו הגיבה עם 4 נקודות רצופות ועלתה ליתרון 57:65. פיני, שקיבל טכנית דקה לסיום הרבע, איבד שליטה ומייק באטיסט העלה את אלופת אירופה ליתרון 11 נקודות עם שתי קליעות עונשין 57:68, בסיום הרבע.

רבע רביעי: 76:89 - פאו אלופת יוון.

אולימפיאקוס ספגה טכנית מיד עם פתיחת הרבע, ואיפשרה לפאו לברוח ל-59:72, אחרי 1.30 בתוך הרבע האחרון. אולימפיאקוס הצליחה לצמק את הפיגור ל-10 וסל קריטי של בורוסיס הקטין את הפיגור לשמונה בלבד והחזיר את אולימפיאקוס לחיים. טומאשביץ המצויין שוב החזיר את פאו ליתרון 66:76. חריסיס עם עוד שתיים מהקו קיזז שוב לשמונה את הפיגור. פאו קלעה עוד נקודה מהקו אך סקוני פן ומצ'יקאוסקאס עם 4 נקודות רצופות קבעו 73:77 בלבד לפאו.

פאו הלחוצה יצאה להתקפה קריטית ושיקאוסקאס קבר שלשה קריטית, כדי להחזיר את אלופת אירופה ליתרון 73:80. אולימפיאקוס איבדה עוד כדור ואיפשרה לבצ'ירוביץ להגדיל את היתרון מהקו ל-73:82, 1.30 לסיום. אולימפיאקוס הרימה ידיים וראתה איך פפאניקולאו מעלה את פאו ליתרון דו ספרתי, 74:87. פאו המשיכה להגדיל את היתרון מהקו  ל-74:87. באטיסט קבע את תוצאות הסיום 76:89.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק