אוהדי הפועל פצעו את פנאן

בית המשפט העליון בירושלים דן הבוקר בערעור שהוגש כנגד הריסת האולם המיתולוגי של הפועל ת"א והתיר לעיריה להרוס את האולם. האוהדים יצאו מאוסישקין לעיריה, זרקו אבנים למשרדי מכבי ופצעו את מוני פנאן

יום חמישי 21 יוני 2007
רועי רובינשטיין

מנהל מכבי תל אביב, מוני פנאן, נפצע הבוקר מאבן שנזרקה עליו מכיוון אוהדי הפועל תל אביב. האוהדים זרקו אבנים לכיוון משרדי מכבי תל אביב לאור החלטת בג"צ מהבוקר.

לאחר שנה וחצי של מאבק עיקש של אוהדי הפועל ת"א בהחלטת ראש העיר רון חולדאי להרוס את אולמה הביתי של קבוצת הכדורסל, הגיעה  הבוקר סגאת אולם אוסישקין כמעט לסיומה כשבית המשפט העליון בירושלים הכריע וקבע כי עירית תל אביב רשאית להרוס את האולם. 

בעקבות ההחלטה יצאו אוהדי הפועל ת"א להפגין מול משרדי העיריה וחלפו בדרך ליד משרדי מכבי תל אביב ברחוב הירקון. האוהדים זרקו אבנים לכיוון המשרדים ורימון עשן ואחד האבנים פגע בפנאן.

האוהדים החלו להתפרע ברחבי העיר תוך שהם עוצרים מכוניות בכבישים ומקללים את ראש העיריה חולדאי. פנאן אמר: "אני לא מבין איך קורה שכל כך הרבה אוהדים מתהלכים ברחבבוות, מתפרעים ואין מי שיעצור אותם".

למרות זאת, המאבק של אוהדי הפועל תל אביב נגד הריסת  אוסישקין יימשך עוד שבוע. בג"צ  כי בעוד שבעה ימים ימסור את החלטתו בנוגע לגורל האולם המיתולוגי, ויאפשר לאוהדי הפועל - להציג את טיעוניהם עד אז. מעשית, בג"צ קבע למעשה את גורל האולם והוא צפוי להיהרס בתוך מספר שבועות.  

אוהדי הפועל קיוו שבג"צ ימתין להחלטת הכסת בעניין והתאכזבו. לפני תשעה ימים אישרה הכנסת פה אחד את הצעת החוק של רונית תירוש וגלעד ארדן שביקשה לשמר אתרים ומתקני ספורט בעלי חשיבות היסטורית. אז חשו האוהדים סוג של התרוממות רוח אך היום התברר כי כל המאבק במסדרונות הפוליטים לא יואיל מאחר שהצעת החוק תאושר בקריאה שלישית  רק בעוד מספר חודשים עד שנים ואילו האולם יהרס בתוך מספר שבועות.

אוהדי הפועל תל אביב לא נטשו את האולם מאז נהרס בחלקו על ידי דחפורים לפני כשנה וחצי ואף אירגנו הפגנת מחאה למענו לפני שלושה שבועות בה נכחו ונאמו רבים משחקני העבר של מועדון הכדורסל והכדורגל בנוסף לאישי ציבור שונים.

אחד שנאם באותו מעמד היה שוערה של קבוצת הכדורגל עד העונה שביט אלימלך שאמר באותו מעמד לאוהדים: "אל תתנו להם לפגוע בסמלים שלנו". רוני דניאל הכתב הצבאי של ערוץ 2 אמר הבוקר: "אני מקווה כי בג"ץ יבין למה במשך השנה וחצי האחרונות אלפי אנשים נאבקים על  קיומו של אוסישקין, אין מבנה כזה בארץ".

חלק מאוהדי הפועל ת"א ישנו הלילה ליד האולם, אחד מהם טל מוסקוביץ' מרעננה אמר הבוקר ל-TELESPORT : "קשה לי מאד לקבל את העובדה שהולכים להרוס את האולם הזה בו חוויתי כל כך הרבה חוויות ילדות יחד עם הקבוצה שאני אוהד ועם חבריי".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק