קוזנצובה מול הנין בגמר

אליפות ארה"ב הפתוחה: סווטלנה קוזנצובה וג'סטין הנין עלו הערב לגמר הטורניר לאחר שהרוסייה גברה 6:3, 1:6 1:6 על צ'קווטאזדה בעוד הנין ניצחה את ונוס וויליאמס 6:7, 4:6 בחום כבד

יום שישי 07 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT
היה חם הצהריים בניו יורק, יותר מידי חם. תנאי מזג האוויר הקשים הפכו לגורם משמעותי בשני חצאי הגמר של טורניר הנשים באליפות ארה"ב הפתוחה שהביאו את אלופת 2003 סווטלנה קוזניצובה ואלופת הטורניר ב-2004 ג'סטין הנין לגמר השנה.

הרוסייה גברה בשלוש מערכות על רוסייה אחרת, אנה צ'קווטאדזה שהדיחה רק לפני יומיים את שחרȠפאר מהתחרות בשלב רבע הגמר. המדורגת רביעית בעולם התגברה על פתיחה לא טובה שלה למשחק ומהפסד 6:3 במערכה הראשונה בכדי לנצח בשני המערכות הבאות 1:6 ו-1:6. העליונות של קוזניצובה בדקות האחרונות של המשחק  הביאו את יריבתה הצעירה לדמעות. הניצחון והעפלה לגמר תביאȠאותה למקום השני בסבב העולמי תוך שהיא מדיחה ממנו רוסייה אחרת מאריה שארפובה שכזכור הודחה מהטורניר בשלב מוקדם.

בחצי הגמר השני שהתנהל אף הוא בחום כבד גברה ג'סטין הנין הבלגית 6:7, 4:6 על ונוס וויליאמס האמריקנית. לאחר שהיה נראה כי המערכה הראשונה תלߚ לטובת הבלגית בקלות לאחר שהנין עלתה ל-2:5, אך האמריקנית שבה למשחק בעזרת טניס ענק והשוותה את התוצאה. דווקא בשובר שוויון ונוס לא הצליחה לשמור על הריכוז שלה והפסידה 2:7.

המערכה השנייה החלה בצורה הרבה פחות צמודה, הבלגית ניצחה את שני משחקוני ההגשהĠהראשונים שלה ושברה את משחקון ההגשה של וויליאמס בכדי לעלות ל-0:3. אך וויליאמס לא נכנעה ובשלושת המשחקונים הבאים עשתה לבלגית בדיוק את אותו הדבר בכדי להשוות ל-3:3. שוב, דווקא בזמן שונוס חזרה למשחק הנין הצליחה לשבור את משחקון ההגשה הבא שלה ולעלות ליתרון שגדל ל̭3:5 במשחקון הבא. ולמרות ניסיון אחרון שלוויליאמס לשוב למשחק הנין לא נתנה לה ועלתה לגמר מחר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק