a

קשטן: הפערים בינינו גדולים

מאמן הנבחרת תולה את ההפסד 3:0 לאנגליה בהבדלים בין שתי הנבחרות ומתרץ: השער הראשון היה בנבדל, בשלישי הייתה עבירה על אוואט. בנאדו: השופט היה שערורייה. בנאדו זיו ואוואט לא ישחקו בקרואטיה

שבת 08 ספטמבר 2007
אשר גולדברג, שליח TELESPORT ללונדון

אכזבה רבה שררה בחדר ההלבשה של נבחרת ישראל אחרי התבוסה 3:0 לנבחרת אנגליה. לא כך רצו החניכים של קשטן לחזור הביתה. גם השחקנים יודעים שהם נראו רע והציגו יכולת חלשה מאוד.

המאמן הלאומי, דרור קשטן סיכם את המשחק כשאמר: "אנגליה זו אנגליה ויש פערים בין שתי הנבחרות. השער הראשון היה מנבדל ברור ובאחר עשו עבירה על דודו אוואט. קשה לשחק נגד אנגליה, במיוחד בביתה. אנחנו עדיין נמצאים בתמונת הסיכויים. יש לנו עוד שלושה משחקים, אחד בחוץȠושניים בבית ונראה לאן הולכים פני הדברים".

קשטן הוסיף: "היו קטעים שעשינו כמה פעולות לא רעות, אבל זה היה במצב של 0:2 לאנגלים. אואן כבש שער יפה, ורק אז הייתה השתחררות מסוימת. לאנגליה יש הגנה חזקה, אבל אנחנו צריכים להסתכל קדימה. לא אמרנߕ את המילה האחרונה. תמיד יש סיכוי בכדורגל".

קשטן בא, כאמור, בטענות קשות לשופט ואמר: "השופט נתן להם שני שערים. הוא אמר לבניון דברים שאי אפשר לדבר עליהם. אלה דברים מבישים".

עוזר המאמן, משה סיני אמר: "אמרנו שהם יפתחו את המשחק חזק ונצטרך להתמודד עם זה. הם כבשו את השער הראשון בנבדל וגם בשער השלישי היה פאול על דודו אוואט. אני לא חושב שהם צריכים מתנות משופט. הם הגיעו למצבים, יש להם שחקנים מהירים וחזקים. זה לא חדש לנו, אבל ניסינו לעשות דברים טובים מבחינӔ הגנתית. מעבר לזה בחלקים מסוימים של המשחק הצלחנו לצאת להתקפות מסודרות, אך זו אנגליה ומבחינתנו המשחק הזה נגמר ואנחנו חושבים על המשחק הבא".

הקפטן יוסי בניון אמר: "ברור שהאנגלים נראו טוב יותר מאיתנו. הם השיגו ניצחון מוۦדק, אבל זה לא מגרש קל. עשינו הכל כדי לעשות תוצאה טובה, אבל זה לא מספיק. אני חושב שבשער השלישי הייתה עבירה ברורה על אוואט. גם בשער הראשון היה מיליון אחוז אופסייד. השיפוט היה גרוע ואנגליה לא צריכה את עזרת השופט כדי לנצח אותנו". 

על הבדלי הרמות אמר בניון: "שיחקנו מול אנגליה ולא מול קבוצה מליגה א'. הם הרבה יותר טובים מאיתנו. זה ספורט, זה משחק כדורגל. רציתי לסיים בתוצאה טובה לחזור לליברפול, אבל הם יותר טובים ואנחנו נצטרך לנצח בקרואטיה כדי להשאיר סיכוי".

דודו̠אוואט שהוציא שלושה כדורים מהרשת, אמר: "אני מרגיש מאוד מאוכזב. הרגשתי טוב אבל ספגתי שלושה שערים והנבחרת הפסידה. השופט לא עזר לנו במיוחד. כל נגיעה שלנו בשחקן שלהם, הוא שרק פאול ולהם הוא לא נתן להם צהובים. יכולת כזו לא תספיק לנו להגיע ליורו. ידӢנו שהאנגלים יהיו יותר דומיננטים, אך לא ציפינו לאבד כל כך הרבה כדורים".

אריק בנאדו: "זה היה משחק לא טוב שלנו, אבל השופט עזר לאנגלים. לא שיחקנו טוב ולא הגענו למספיק מצבים. הם היו יותר דומיננטיים. חשבנו שאנחנו יכולים לӔפתיע, אבל זה לא הולך. השופט היה שערורייה ועזר לאנגלים בכל החלטה שלו. נקווה לחזור מקרואטיה עם נקודות".

עידן טל: "השחקנים האנגלים הם שחקני צמרת. למרות שהיו כמה שחקנים חסרים, הם יותר טובים מאיתנו. ברור שהם הרבה יותר טוӑה וברור שיש פחות סיכויים".

קפטן אנגליה, ג'ון טרי: "חששנו מנבחרת ישראל, אבל על המגרש הדברים הלכו בקלות. אם נאבד נקודות מול רוסיה, זה יהיה נזק גדול. כשהמשחק הוכרע שמרנו כוחות לרוסיה".

אמיל הסӧי: "אני שמח לחזור לנבחרת. היה לי תפקיד מאחור, משם יצרתי מצבים טובים. היתה עליי שמירה וזה ששחרר את השחקנים האחרים. עכשיו אנגליה מחכה לרוסיה".


נבחרת ישראל תיאלץ להסתדר  בקרואטיה לא אריק בנאדו, יואב זיו ודודו אוואט̠שספגו כרטיס צהוב שני בטורניר. 

צילומים: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק