בלעדיי הפועל מזמן לא הייתה

אחרי שספג ביקורות מאוהדי הפועל, שאול אייזנברג מגיב: לא לקחתי ולא שתיתי אפילו כוס תה על חשבון הפועל. אם הקהל לא ייתן למוני הראל לעבוד, אז גם בכדורגל הפועל לא תהיה קיימת

יום שישי 22 יוני 2007
שלמה חסיד

שאול איזנברג, שנוא נפשם של אוהדי הפועל תל אביב בכדורסל, העניק ראיון ל-TELESPORT בעקבות החלטת בית המשפט להרוס את אוסישקין וירה בהזדמנות הזו לכל הכיוונים.

לראיון בוידאו לחצו PLAY מתחת לתמונה

ש: עבדת קשה ביום חמישי, נסעת לירושלים לדיון

ת: "ברור שאלך לדיון כזה. באתי להביע שאת נפש מכך שהולכים להרוס את אוסישקין ולמנוע מהפועל לשחק כדורסל ומאוהדי הקבוצה לראות אותה משחקת. נדהמתי כאשר העו"ד שמייצג את השחקנים אמר לבית המשפט שרוצים להשאיר שם קירות לשימור. ברגע שהוא אמר את זה הבנתי שהמערכה אבודה. אפילו שלושת השופטים הסתכלו עליו בצורה תמוהה ולא הבינו בשביל מה הוא והאוהדים נמצאים באולם".

ש: אוהדי הפועל אומרים שהרסת את הפועל

ת: "מה זה אומרים? אומרים את זה כמה עשרות אוהדים מוסתים, אוהדים טובים שעובדים עליהם. פאר ויסנר, סגן ראש העיריה, הוא אדריכל הסילוק של הפועל מאוסישקין. הוא הוביל את המהלך, חימם את האוירה במועצת העיר ואמר שהוא מוכן לנהוג את הטרקטור שיהרוס את האולם. ולפתע הוא הפך את עורו מתי שהכול כבר היה אבוד. אחת כמו גילה הרץ היתה יו"ר ועדת הביקורת של העיריה. מה, היא לא ידעה מה חולדאי עושה? לפתע גם היא משנה את עורה. אני שלם עם עצמי, אני היחיד שנאבק נגד הריסת אוסישקין והיחיד שעדיין מאמין שעל חורבות האולם יקום אולם חדש".

ש: מה החלק שלך בכישלון?

ת: "אין לי שום חלק בכישלון. בלעדי הפועל כבר לא היתה קיימת מזמן. הקבוצה בליגה ארצית מרצון. ירדנו מליגת העל מרצון, שיחקנו השנה עם שחקנים צעירים תוצרת בית. עד שיבוא מי שחושב שיש לו את היכולות להשקיע במועדון כדי להביא אותה למקומה הטבעי בצמרת. העברתי את הקבוצה למרכז הפועל שיעבירו אותה לכל מי שיציב תקציב לליגת העל, אבל אף אחד לא מוכן לקחת את הקבוצה. כל מי שהבטיח לקחת את הקבוצה, נבהל ולקח רברס. שמעון אמסלם מזה כמה חודשים עובר אצל אנשים עשירים שמציגים את עצמם אנשי הפועל, והם דוחים אותו והוא לא הצליח לגייס משקיעים. אם אשמוט את הקבוצה מידי, הקבוצה תגיע לגורל של הפועל רמת גן. לא אתן לקבוצה למות, עד שמישהו יבוא ויקח אותה".

ש: מה החלק של מכבי במה שקורה בהפועל?

ת: "קראתי את כתבת התחקיר על מכבי, שמדברת בעד עצמה. מכבי נהנתה מהכספים של רשות השידור ועיריית תל אביב בכדי להגיע לאן שהגיעה. אילו עמדו לרשות הפועל אותם משאבים, הפועל היתה מגיעה לאותם הישגים. לפני שנתיים חגגתי את סגנות האליפות למכבי עם תקציב של מיליון דולר, אז מה הייתי עושה עם אותם כספי ציבור שמכבי קיבלה?".

ש: אז למה חושבים שגנבת כסף?

ת: "תמיד מי שנמצא הוא האיש הרע. אני יודע את האמת, אני היחידי שיכול להתמודד ולהיאבק, כי לא לקחתי ולא שתיתי כוס קפה על חשבון הפועל. הבאתי הרבה כסף להפועל, כמו אשר סטולר וגוסינסקי, הבאנו חמישים מיליון שקל מכסף פרטי. תראה לי עוד קבוצה שהביאו כאלה סכומים מכסף פרטי".

ש: אתה מגנה את מה שקרה עם מוני פנאן?

ת: "אני מגנה כל אלימות. יש בכלל צדק לאלימות? באיזה דרך ניתן להצדיק דבר כזה? רוב אוהדי הפועל באים מהלב ומהנשמה".

ש: בקבוצת הכדורגל של המועדון הקהל מתנפל על ההנהלה

ת: "את מוני הראל אני מכיר מהתקופה שהוא היה אוהד אמיתי של הפועל בכדורסל, אבל התחושה שלי אומרת שאם לא ייתנו לו ולחבורה שלו לעבוד, אז גם הפועל תל אביב בכדורגל לא תהיה קיימת בסופו של דבר. אף בנאדם לא ישקיע בקבוצה שבה הרחוב יכתיב לו מה לעשות".

צילומים ועריכה: יותם רונן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק