התוכנית: לאזרח עוד שחקנים

בלעדי: ממסמך שדלף מישראל והגיע לידי אופ"א עולה כי אחרי תמוז וקולאוטי, החליטו בהתאחדות לאזרח ולהכניס להרכב הנבחרת הלאומית גם את אלן מסודי וגוסטבו בוקולי. אופ"א החליטה לעצור את הסחף

יום שישי 22 יוני 2007
אשר גולדברג

הדיון בנושא שחקנים בעלי אזרחות ארעית שהתקיים בפיפ"א לא נולד לו כך סתם. המסמך שנשלח על ידי פיפ"א שמתוכו עולה כי רוברטו קולאוטי וטוטו תמוז אינם כשירים לנבחרת ישראל נמצא בבדיקת אופ"א ופיפ"א כבר זמן רב.

מתברר שגורמים אנונימיים ישראלים שזהותם ידועה לאופ"א העבירו מידע על כוונת ישראל וההתאחדות לכדורגל להכשיר למשימת העליה ליורו 2008 עוד שחקנים זרים המשחקים בישראל תקופה ארוכה, או כאלה שיעשו זאת דרך נישואין לישראליות.

בין השמות שהגיעו לועדה המיוחדת של אופ"א צוינו גוסטבו בוקולי ואלן מסודי. למידע צורפו כתבות מעיתוני ישראל, כמו גם תזכורת מניסיונות עבר לעקוף את אופ"א דרך פיפ"א בנושא מוראד מגמאדוב וגיז'רמו ישראלביץ', שקיבלו אישור מפיפ"א לשחק בנבחרת הלאומית, אישורים שבוטלו על ידי אופ"א.

נראה כי גורמים הקשורים להתאחדות לכדורגל באנגליה וגם ברוסיה זירזו את קבלת ההחלטה לנוכח הכתבות והפרסומים על הדומיננטיות של קולאוטי ותמוז בהישגי נבחרת ישראל.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק