בנשים הכל פתוח, ובגברים?

טורניר ווימבלדון שיוצא השבוע לדרך יספק מתח בעיקר בגזרת המין היפה - הנין, מאורסמו, וויליאמס ושראפובה מועמדות לגמר. ובגברים, האם יש מישהו שמהמר על סנסציה?

שבת 23 יוני 2007
אורן קורנפלד

טורניר הגראנד סלאם מספר 3 של השנה יוצא לדרך, אולי הטורניר המרתק ביותר, וזה הזמן להערכת מצב ובחינת האפשרויות אצל הנשים והגברים בווימבלדון. האם פדרר בדרך לתואר נוסף? מי תאבק מול מי בגמר? והאם שחר פאר תגיע לשלבים המכריעים? כל ההערכות לפניכם.

שחזור הגמר באיסטבורן?

מה שיפה בטניס הנשים הוא שהכל פשוט יכול לקרות שם. סרינה וויליאמס שבה בסערה לסבב, אך באותה המהירות, פתאום אנחנו פחות שומעים ממנה. ז'סטין הנין גם היא חזרה לעניינים, אבל נראה ששום דבר לא ממש הולך לה בקלות. וגם: מריה שראפובה ואמילי מאורסמו מנסות כל הזמן להראות שהן עוד לא ויתרו על חזרה למקום הראשון בעולם.

ובכל זאת, אם רוצים להיות רגע רציניים, האם נראה שמאורסמו הצרפתייה יכולה להגן על התואר בו זכתה בשנה שעברה בווימבלדון אחרי ניצחון על הנין? תקבעו אתם. בשבת נפגשו השתיים בגמר טורניר איסטבורן למשחק מותח ומסקרן בו ניצחה הבלגית בזכות שובר שוויון במערכה המכרעת. מאורסמו, שכולם מרגישים את הנסיגה ביכולת שלה, זכתה רק בשני תארי גראנד סלאם (אחד כאמור באנגליה והשני באוטרליה). כעת היא יודעת שזכייה בתואר תחזיר אותה למרכז הבמה.

הנין לעומת זאת מגיעה אחרי זכייה ברולאן גארוס ותשמח להכניס לארון הפרטי תואר גראנד סלאם שביעי. הבלגית שמוליכה בבטחה את רשימת הטניסאיות הטובות בעולם מגיעה לטורניר בתקווה לפגוש שוב את מאורסמו כדי לנקום על ההפסד בגמר בשנה שעברה.

ומי אמורות להפתיע? ראינו את הטניסאיות הסרביות, אנה איבנוביץ' וילנה ינקוביץ' מגיעות רחוק ברולאן גארוס, ואף אחד לא ירים גבה אם הן תגענה לחצי הגמר ואף לגמר. גם סרינה יכולה לצוץ פתאום בגמר, בלי שאף אחד פינה לה מקום ולהסתער על זכייה שלישית בווימבלדון. הכל פתוח, אנחנו מהמרים על הנין.

הצפי לשמינית הגמר: ז'סטין הנין (1) - פטי שנידר (15), דניאלה האנטוחובה (10) - סרינה וויליאמס (7), ילנה ינקוביץ' (3) - שחר פאר (16), מרטינה הינגיס (9) - אנה צ'קבטדזה (8), אנה איבנוביץ' (6) - נדיה פטרובה (11), ניקול ואידיסובה (14) - אמילי מאורסמו (4), סבטלנה קוזנייצובה (5) - אלנה דמנטייבה (12), דינארה סאפינה (13) - מריה שראפובה (2).

עד לאן פאר יכולה להגיע?

הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר שנעצרה בשמינית הגמר ברולאן גארוס אחרי הפסד לקוזנייצובה ובווימבלדון הגיעה רק לסיבוב השני, רוצה להגיע רחוק ולהגיע לפחות לשמינית הגמר.

פאר אמורה להגיע לפחות לשמינית הגמר, למרות שהיא לא הוכיחה שהיא שחקנית דשא גדולה. הישראלית תפגוש בסיבוב הראשון את טנאסוגרן התאילנדית המדורגת 55 בעולם ובסיבוב שלאחר מכן ככל הנראה את מריון ברטולי, שותפתה לטורנירי הזוגות בתקווה לא למעוד. בשמינית הגמר, אם לא יהיו הפתעות מיוחדות תתמודד פאר מול ילנה ינקוביץ' שעשתה התקדמות מדהימה, וכל תוצאה פרט לניצחון של הסרבית תפתיע.

ומה באשר ליתר הישראליות? קשה לראות איך ציפי אובזילר ואנה סמשנובה עוברות סיבוב בווימבלדון. השתיים פוגשות יריבות המשתייכות לטופ-30, ואם יקרה נס וייפול יום עם מוזה וללא גשם רב בווימבלדון, אובזילר עשוייה להפתיע ולהתקדם לסיבוב השני. מי שתחכה לאובזילר אם היא תעבור את קרייצ'ק ההולנדית, תהיה אנה צ'קבטדזה, מולה באמת יהיה לה קשה.

מישהו מהמר על סנסציה?

אחרי סיום עונת החימר בה לא נרשמו הפתעות, תגיע עונת הדשא לשיאה ואיך שהדברים נראים כרגע, גם בה לא אמורות להירשם סנסציות. בגמר כנראה נראה שוב, לשמחת כולם, את פדרר ונדאל נלחמים על תואר גראנד סלאם נוסף.

פדרר זכה בווימבלדון כידוע בארבעת השנים האחרונות ואף אחד לא ירים גבה אם הוא יזכה בחמישי. נדאל לעומת זאת הגיע בשנה שעברה לגמר בווימבלדון, אך זה היה ההישג הגדול שלו בטורניר הדשא. לזכותו ייאמר שהוא רק בן 21, כך שיהיו לו עוד הזדמנויות לשפר את ההישג ואולי אף לזכות בתואר.

ומי עשויים בכל זאת להבליח ולהופיע בגמר? לאנדי מארי יש סיכויים טובים בזכות הקהל המקומי שידחוף אותו, גם לרודיק, דוידנקו ודיוקוביץ' יש אפשרות להתקדם ולהגיע לשלבים המכריעים ואולי אף לגמר. ובכל זאת, בואו נקווה שנראה את המפגש הקלאסי בסוף הטורניר.

הצפי לשמינית הגמר: רוז'ה פדרר (1) - תומי האס (13), ג'יימס בלייק (9) - פרננדו גונזאלס (5), אנדי רודיק (3) - איבן ליוביצ'יץ' (15), ריצ'ארד גסקה (12) - אנדי מארי (8), ניקולאי דוידנקו (6) - מרקוס בגדאטיס (10), לייטון יואיט (16) - נובאק דיוקוביץ' (4), תומאס ברדיץ' (7) - תומי רוברדו (11), מיקאל יוז'ני (14) - רפאל נדאל (2).

אנדי ינסה להגן על התואר

אחרי הזכייה המדהימה לפני שנה עם ורה זבונרבה בווימבלדון, ייאלץ אנדי רם להגן על התואר עם נטלי דשי, איתה זכה ברולאן גארוס. רם שהכניס לארון שלו תואר גראנד סלאם שני נהנה מדחיפת הקהל הצרפתי ברולאן גארוס, אך יקווה בכל זאת להיות אהוד שוב באנגליה.

ובלי קשר, רם וארליך ינסו לשחזר את ההישג של ההעפלה לחצי הגמר בווימבלדון ופותחים את דרכם מול יריבים שהעפילו מהמוקדמות. רם אמר השבוע כי שחקנים שמגיעים מהמוקדמות הם המסוכנים ביותר בטורניר, כפי שהיה עם ההגעה שלו ושל יוני לחצי הגמר. ובכל זאת, אחרי ההפסד בחצי גמר טורניר רוטרדאם, אנו מצפים ללפחות העפלה לרבע הגמר. שיהיה בהצלחה.

צילומים: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק