הולנד זכתה באליפות אירופה

נבחרת האורנג' הביסה 1:4 את סרביה בגמר אליפות אירופה לנבחרות צעירות וזכתה בפעם השנייה ברציפות בתואר. דה רידר בישל 3 פעמים, בקאל, באבל, ריגטרס וברוינץ כבשו

שבת 23 יוני 2007
מערכת TELESPORT

נבחרת הולנד עשתה את זה. את טורניר אליפות אירופה היא פתחה עם ניצחון דחוק על ישראל 0:1, אך כעת היא שיכנעה בגמר מול סרביה, ניצחה 1:4 וזכתה בפעם השנייה ברציפות באליפות.

אחרי בעיטות ההכרעה מול אנגליה בחצי הגמר וההעפלה בקושי לגמר, הצליחה הולנד לשכנע, העלימה כל אפשרות של סרביה לפתח כדורגל, כבשה ארבע פעמים וזכתה בצדק בתואר. דניאל דה רידר, השחקן היהודי המוכשר בישל שלושה שערים והיה אחד המצטיינים בנבחרת האורנג'.

מחצית ראשונה

האיום הראשון של ההולנדים הגיע בדקה ה-11 כשדונק קיבל כדור והעלה מצד ימין לריגטרס שהגיע אך לא סיים בצורה מדויקת, ובעט מעל השער של קארימן.

בדקה ה-17 החור בהגנה של סרביה העניק להולנד את השער הרראשון בגמר. דניאל דה רידר הכניס את הכדור לרחבה אל בקאל שהוריד בחזה ובעט ברגל שמאל פנימה, 0:1 להולד.

כעבור שש דקות דה רידר יכול היה לקנות את עולמו כשזכה בכדור מבקאל, אך הכדור שלו הלך בצורה רעה החוצה אחרי שלא הגיע טוב אל הכדור.

מחצית שנייה

סרביה עלתה למחצית השנייה ברוח קרבית במטרה להשוות: עם פתיחת המחצית באסטה חדר לרחבה בלי שההגנה ההולנדית הייתה מוכנה ובעט כדור לא מספיק חזק, אך ווטרמן הצליח להדוף ולמנוע את השוויון.

בדקה ה-60 הולנד הצליחה לבסס את היתרון שלה כשכבשה את השני במשחק אחרי מהלך טוב של דה רידר שהעביר לבאבל שכבש, 0:2 להולנד.

כעבור שתי דקות נותרה סרביה בעשרה שחקנים כשאלכסנדר קולארוב ספג כרטיס צהוב שני והורחק.

בדקה ה-67 הייתה תחושה של אין כוחות כשבבל בישל לריגטרס את השלישי אחרי שזה עבר את השוער ובעט היטב פנימה, 0:3 להולנד.

בדקה ה-71 איבנוביץ' מסרביה הכשיל את בבל ברחבה, השופט שרק ללא היסוס על בעיטת עונשין מ-11 מטר. באבל עצמו בעט, אך השוער הצליח להדוף מצוין.

בדקה ה-79 טוסיץ' הגביה כדור למרדיה שנכנס לרחבה והצליח לצמק את התוצאה ל-3:1. בדקה ה-87 דניאל דה רידר המצויין העביר כדור לתוך הרחבה לברוינץ שמקרוב דחק פנימה, 1:4 להולנד.

הרכבים

הולנד: ווטרמן, זויברלון, קרוייסויק, פיטרס (ג'ונג א-פין/89), מאדורו, דרנטה (ברנס/78), באבל, דה רידר, ריגטרס (ברונס/69), דונק, בקאל.

סרביה: קארימן, איבנוביץ', רוקאבינה, קולארוב, סמיליאניץ', ינקוביץ', ראקיץ' (בבוביץ'/73), מילובאנוביץ', טוסיץ' (דרינצ'יץ'/65), דרינצ'יץ', באסטה (מרדיה/73).

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק