פאר: אני יכולה לשחק טוב יותר

ווימבלדון: הישראלית המדורגת 16 פתחה את הטורניר היוקרתי על הדשא בניצחון על טאנסוגרן התאילנדית (55 בעולם) 5:7 2:6. בסיבוב השני ממתינה לה קאנפי. המשחק בין אובזילר לקרייצ'ק הופסק

יום שני 25 יוני 2007
אורן קורנפלד, מערכת TELESPORT
שחר פאר העפילה הערב לשלב השני בטורניר ווימבלדון. הישראלית המדורגת 16 בטורניר גברה על טאמרין טאנסוגרן התאילנדית (55 בעולם) במשחק שפתח את המשחקים במגרש 18.

פאר הצליחה לנצל היטב את המשחק מהקו האחורי, לו הוסיפה סלייסים טובים וארבעה אייסים. פאר כבר היתה במצב של שתי נקודות מערכה לחובתה במערכה הראשונה, אבל הצליחה, כהרגלה, להתעשת ולנצח.
 
המנצחת תפגוש בסיבוב השני את קאיה קאנפי האסטונית (58 בעולם) שניצחה את טטיאנה מאלק הגרמניה 1:6 4:6.

פאר אמרה בסיום המשחק: "היה משחק קשה מאוד, כפי שציפיתי שיהיה. טאנסוגרן שיחקה טוב מאוד לכל אורך המערכה הראשונה, פספסתי בה כמה נקודות שבירה וזה נתן לה מומנטום מסויים. בכל מקרה, נשארתי רוכזת בכל נקודה וניצלתי את ההזדמנויות".

פאר הוסיפה: "במערכה השנייה פתחתי טוב ועליתי ל-0:3 כשבשלב הזה היא התחילה לשחק מבלי לחשוב. זה מוביל או לניצחון קל או כמו שקרה היום כשנכנסו לה הכדורים והיא חזרה קצת למשחק. היה חשוב לשבור ל-2:4 ובכך סגרתי את המשחק בצורה טובה מאוד".

על השלב הבא הוסיפה הטניסאית הבכירה של ישראל: "אני שמחה שעברתי את הסיבוב הראשון נגד שחקנית דשא טובה. יחסית שיחקתי בסדר גמור. יש מה לשפר ואני יכולה לשחק טוב יותר. הסיבוב הבא יהיה משחק קשה, ובטוח שיהיה יותר קשה מהרולאן גארוס כי הסרבים שלה יהיו יותר משמעותיים ויהיה לי יותר קשה לגוון. אני אהיה חייבת להכות ריטרנים טובים ולהיות מרוכזת אורך כל המשחק".

מערכה ראשונה

שתי הטניסאיות זכו בשני משחקוני ההגשה שלהן. פאר הצליחה לשמור בקושי על המשחקון השלישי, כאשר היא מנצלת היטב את הטעויות הבלתי מחויבות של התאילנדית מהקו האחורי. פאר הצליחה לחזור מפיגור 40:0 לשוויון במשחקון הרביעי, אבל טאנסוגרן שמרה בסופו של דבר על המשחקון.

התאילנדית שברה ראשונה במשחקון החמישי ועלתה ל-2:3. שני המשחקונים הבאים הלכו די בקלות עם ההגשות. שחר לא הצליחה לנצל 3 נקודות שבירה במשחקון השמיני והתאילנדית עלתה ל-3:5. פאר זכתה במשחקון ההגשה שלה ושמה את כל הלחץ על טאנסוגרן, והוא השפיע. התאילנדית הגיעה לשתי נקודות מערכה, אבל בנקודה השנייה פספסה כדור קל ליד הרשת ואפשרה לשחר לשבור ולהשוות ל-5:5. פאר שמרה שוב על ההגשה שלה וניצלה את המומנטום גם כדי לזכות במשחקון רביעי רצוף ולנצח את המערכה 5:7, בעזרת שגיאה כפולה של טאנסוגרן בנקודת המערכה השנייה של שחר.

מערכה שנייה

טאנסוגרן נראתה שבורה לגמרי מהפסד שתי נקודות המערכה ושחר לקחה את שני המשחקונים הראשונים על האפס ועלתה ל-0:2. התאילנדית השיגה את הנקודה הראשונה במערכה רק במשחקון השלישי, אבל גם זה לא הספיק ושחר טיפסה ל-0:3 קליל.

התאילנדית התעוררה והצליחה לזכות במשחקון ההגשה השני שלה. טאנסוגרן הצליחה להמשיך את המומנטום גם בהגשה של שחר וחזרה ל-3:2. שחר התאוששה, שברה מיד חזרה ושמרה גם על ההגשה הבאה כדי לעלות ל-2:5. התאילנדית שוב איבדרה את רוח הלחימה ושחר גמרה את הסיפור עם 2:6 קל.

המשחק בין אובזילר לקרייצ'ק ימשיך מחר

ציפי אובזילר פגשה הערב את מיכאלה קרייצ'ק (31 בטורניר) במשחק השני במגרש מספר 13. המשחק הופסק במצב של 1:1 במערכות, בשל השעה המאוחרת בה התחיל.

אובזילר פתחה את המשחק לא טוב ונשברה כבר במשחקון הראשון. לכך היא הוסיפה 16 שגיאות בלתי מחוייבות במערכה וקרייצ'ק לא התקשתה לשבור פעם נוספת ולנצח 2:6 את המערכה הראשונה.

במערכה הראשונה אובזילר שוב נשברה ראשונה וקרייצ'ק כבר עלתה ל-1:3, אבל אובזילר חזרה לעצמה והצליחה לגרור את המשחק לשובר שיוויון, בו ניצחה 6:8 וכפתה מערכה שלישית שתשוחק, כאמור, מחר.

המנצחת תפגוש בסיבוב השני את המנצחת בין סנדרה קלוסל הגרמניה לקייטי אובראיין הבריטית.

תמונה: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק