ניצחון ענק לצ'ילה על אקוודור

משחק מרהיב בין אקוודור לצ'ילה הסתיים בניצחון צ'יליאני 2:3 וסימן את תחילתו האמיתית של הטירוף בדרום אמריקה לאחר קאמבק ענק של הצ'יליאנים בעשר הדקות האחרונות

יום חמישי 28 יוני 2007
רועי רובינשטיין
ערב פתיחת משחקי בית ב' של הקופה אמריקה, כולם דיברו על המפגש בין ברזיל למקסיקו. שתי הנבחרות האחרות בבית, אקוודור וצ'ילה שמעו גם הם את הלחשושים לקראת המשחק השני בהצגה הכפולה שנערכה באצטדיון בפאורטו אורדאס הלילה והגישו לנו מתאבן מרהיב שכלל בתוכו משחק קצבי, הזדמנויות בשתי הרחבות ומהפך מבריק של הצ'יליאנים שניצחו 2:3 בסיום. רישמית הטירוף החל...


אם מישהו עוד היה זקוק להסבר מדוע הטורניר הזה נחשב לכל כך אטרקטיבי הגיע המפגש הלילה בין אקוודור וצ'ילה שתי הנבחרות הפחות מוכשרות בבית ב' על הנייר והוכיח כי מדובר בטורניר הנבחרות הכי ססגוני על הפלנטה.

כבר מפתיחתו היה ברור כי המשחק הזה יהיה מאבק בין החוזק והגובה של שחקני אקוודור לבין הזריזות של שחקני צ'ילה. בהתחלה שחקני אקוודור שטפו את המגרש וחלוץ הנבחרת ולנסיה הגיע להזדמנות קורצת בדקה ה-12 כאשר כדור חופשי של כריסטיאנו בניטז פגע בחומה והגיע לרגליו רק בכדי שהוא יחמיץ מחמישה מטרים.

חמש דקות אחר כך ולנסיה חיפר על ההחמצה ההיא כאשר קיבל כדור עומק ובמצב של אחד על אחד מול בראבו שוער צ'ילה הקשית את הכדור מעל לשוער אל תוך הרשת, 0:1 אקוודור.

השער הזה פתח עשר דקות של שיכרון חושים בשתי ההגנות, ושלוש דקות מאוחר יותר מבצע מסירות של הצ'יליאנים הסתיים במסירה כפולה בין מארק גונזאלס לסוואזה כשהאחרון בעט כדור חזק מחוץ לרחבה והשווה ל-1:1

עם ספיגת השער שחקני אקוודור שוב החלו לתקוף את השער של בראבו, הלחץ הביא לקרן שממנה נגח כובש השער ולנסיה כדור קשה מעל לשוער שהגיע לראשו של כריסטיאן בניטז שהמשיך את הכדור פנימה והעניק את היתרון שוב לצהובים כחולים, 1:2 לאקוודור שעוד החמיצה הזדמנות נוספת לפני המחצית כשולנסיה פגדע בעמוד בבעיטה ממחוץ לרחבה. 1:2 במחצית.

תחילת המחצית השנייה הייתה המשך ישיר לסופה של הראשונה כשאוקוודור מגיעה לשתי הזדמניות מצוינות ברבע השעה הראשונה אך ולנסיה באחד על אחד נוסף מול בראבו ובניטז עם בעיטה חלשה מקרוב כושלים בהגדלת היתרון של האקוואדורים. 

בדקה ה-63 קיבל סוואזה הזדמנות ענקית לכבוש את השני שלו הלילה כאשר הבלם האקוודורי אשימפנזה מסר לאחור לא טוב לשוערו והחלוץ הצ'יליאני בעט מעל לשער ברשלנות. שש עשרה דקות אחר כך הגיע סוואזה שוב למצב של כיבוש כשמצא את עצמו מול השוער האקוודורי ברחבה והפעם בעט למשקוף ופנימה, 2:2.

שער השוויון הצ'יליאני הגיע לאחר שהאקוודורים החלו לשגת לאחור ואחריו השחקנים של לואיס סורייז לא הצליחו לשוב לקצב של המשחק. העונש הסופי על כך שהפסיקו לשחק רבע שעה לסיום הגיע בדמות בעיטה חופשית של ויאה נובה חלוצה המחליף של נבחרת צ'ילה שכבש את השער השלישי שלה ארבע דקות לסיום והעניק לה ניצחון, 2:3.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק