השפלה ירוקה

במשחקו הרישמי הראשון כמאמן הסלסאו, הציגו שחקניו של דונגה את אחד המשחקים הגרועים של נבחרת הסמבה כשהם לא בועטים בעיטה אחת למסגרת במחצית הראשונה ויורדים מנוצחים 2:0 מול מקסיקו

יום חמישי 28 יוני 2007
רועי רובינשטיין

לפני פתיחת הקופה אמריקה כולם בברזיל דיברו על הכוכבים הנוצצים שלא הגיעו לנבחרת בטענה שהם רוצים חופשה. שחקנים כרונאלדיניו וקאקא פינו את הדרך לכישרונות הצעירים בהדרכתם של דייגו ורוביניו. אחרי המשחק הראשון בקופה אמריקה נדמה כי השם שהברזילאים ילכו עימו לישון הלילה הוא נרי קסטיליו חלוץ מקסיקו ואולימפיאקוס שמירר את חיי ההגנה הברזילאית בדרך להפסד משפיל 2:0 למקסיקו.

המקסיקנים בהדרכתו של הוגו סאנצ'ז על הקווים נחתו בוונצואלה רק לפני יומיים, עשרים וארבע שעות לאחר שנוצחו 2:1 בגמר גביע הזהב על ידי ארה"ב, כולם דיברו שם על עייפות ואכן סאנצ'ז ערך שישה חילופים בהרכב הראשון של נבחרתו לקראת המשחק הלילה. 

ההתחלה דווקא לא סימנה דבר בקשר לבאות, בדקה ה-15 הצליח רוביניו להתעופף במרכז הרחבה המקסיקנית ולבעוט מספרת מעל לשער של אוצ'ואה המצוין. תשע דקות אחר כך נעלמה ברזיל מהדשא ונתנה למקסיקו להשטלת על המשחק.

בדקה ה-24 הכניס חואן קרלוס קאצ'ו כדור מצוין לקסטיליו בתוך הרחבה, החלוץ הקפיץ את הכדור מעל מיקון והקדים את בלמה החדש של צ'לסי אלכס לכדור בכדי לדחוק אותו פנימה ולהעלות את המקסיקנים ליתרון, 0:1

הבלבול בהגנת ברזיל נמשך גם חמש דקות מאוחר יותר כאשר קסטיליו נישאר חופשי 30 מטר מהשער ורק עבירה של אלכס עצרה אותו מלדהור לכיוונו של דוני, שוערה השלישי של הנבחרת השמחה בעולם. רמון מוראלס סיבב את הכדור החופשי באלגנטיות פנימה וקבע, 0:2 למקסיקו כשעוד לא חלפו שלושים דקות על השעון. 

עד למחצית הברזילאים ניסו לשוב למשחק אך הדבר הכי קרוב לשער עבורם הייתה בעיטה יומרנית של רוביניו מ-25 מטרים שטיפסה מעלה מעלה ליציעי האצטדיון בפאורטו אורדאס, 0:2 למקסיקו במחצית.

עם תחילת המחצית השנייה הכניס דונגה את אנדרסון הצעיר להרכב אלופת דרום אמריקה במקומו של דייגו וזה הגיע להזדמנות טובה בדקה ה-50 אך בעט מתוך הרחבה החוצה. ארבע דקות אחר כך הצליח רוביניו לבעוט בעיטה ראשונה למסגרת של אוצ'ואה אך האחרון עצר אותה בקלות. הקרב בין השניים המשיך מספר דקות אחר כך כשרוביניו החליף מסירות עם אנדרסון פרץ לרחבה ובמקום לבעוט שער ניסה לעבור את השוער המקסיקני ללא הצלחה.

הלחץ הברזילאי נמשך אך אוצ'ואה עמד בפרץ ובעיטת יעף של גילברטו נהדפה לקרן ממנה מרקז בלמה של מקסיקו וברצלונה הדף נגיחה של אלכס מהקו. רוביניו עוד הצליח לפרוץ על הקו ולהדביק את הכדור למשקוף מזווית קשה אך זה לא היה היום של הברזילאים. 

מנגד יכלה מקסיקו לסיים את המשחק עם עוד שניים שלושה שערים במתפרצות עמוק בתוך המחצית השנייה, אך חמדנות ובעיקר אנוכיות של קסטיניו שלא מסר לחבריו מנעו ממנה לסיים את המשחק עם עוד כמה חגיגות. 

ההפסד של ברזיל עוזר לבן חיים
מי שבוודאי ישמח מההפסד הזה של ברזיל הינו טל בן חיים הישראלי שיחל לשחק בצ'לסי העונה. זאת מאחר שאם ברזיל לא תעפיל לרבע הגמר לא יוכל אלכס בלם נוסף שחתם אצל מוריניו ואברמוביץ' להוציא רישיון עבודה באנגליה וייאלץ להמתין עד שיוכל לקיים את הופעת הבכורה שלו בקבוצה. כיוצא בזאת סיכוייו של בן - חיים להיכנס לרוטצית הבלמים בצ'לסי רק תגדל.

תמונות: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק