אנדיוני ניצחו בסיבוב ה-1

ווימבלדון: הצמד הישראלי גבר על קוזנצוב וזברב 6:7(2), 6:3, 2:6 ו-3:6 והעפיל לשלב הבא אחרי משחק טוב. גם הראל לוי בסיבוב השני אחרי שניצח עם ראם צמד סלובקי ב-3 מערכות

יום חמישי 28 יוני 2007
אורן קורנפלד

אנדי רם ויוני ארליך, צמד הטניסאים הישראלי הבכיר העפיל היום (חמישי) לסיבוב השני בטורניר ווימבלדון אחרי משחק לא קל מול אלכס קוזנייצוב (רוסיה) ומישה זברב (גרמניה).

הצמד הישראלי ניצח 6:7(2), 6:3, 2:6 ו-3:6 במשחק שבו הצמד היריב עשה להם חיים קשים ולא התחשב בזוג המדורג שביעי בווימבלדון. המערכה הראשונה הלכה לשובר שוויון ואנדיוני הצליחו להעלים את הצמד הרוסי-גרמני שהעפיל מהמוקדמות. במערכה השנייה זכה הצמד היריב בשבירה והצליח לקחת את המערכה. בשתי המערכות הבאות הצליחו רם וארליך לשבור ולנצח אחרי תצוגת טניס טובה.

אנדיוני יפגשו בסיבוב השני את אריק בוטוראק וג'יימי מוראיי שגברו 3:6, 3:6 ו-3:6 על הרננדז וסטראסה.

מערכה 1: ניצחון לאנדיוני בשובר שוויון

המשחק נפתח בהגשות של הצמד הישראלי שהצליחו לקחת את המשחקון הראשון במשחק, אך בהמשך עשו זאת גם הצמד הרוסי-גרמני. אף זוג לא נשבר גם במשחקונים הבאים וכל צמד שמר על ההגשות (4:4).

הנשק של אנדיוני היה האסים שעבדו גם כאשר הצמד הישראלי עלה ל-5:6 כששמר שוב על ההגשות. במשחקון הבא רם וארליך היו קרובים לשבור, אך פעם נוספת נכנעו והמערכה הלכה לשובר שוויון. אנדיוני הצליחו להתעלות בשובר השוויון כשהצמד מהמוקדמות השיגו רק נקודה אחת בעוד אנדיוני עלו ל-1:6 מבטיח. הנקודה השנייה של קוזנצוב וזברב הגיעה בשלב הזה (6:2), אך אנדיוני סגרו את הסיפור, 6:7 בסיום המערכה הראשונה.

מערכה 2: הפסד בגלל שבירה אחת

גם המערכה השנייה נפתחה באותה צורה שהתנהלה המערכה הראשונה, כשכל צמד שומר על ההגשות שלו (2:2). במשחקון החמישי במערכה כמעט הצליח הצמד הרוסי-גרמני לנצח על האפס, אך טעות כפולה שלהם איפשרה לאנדיוני לחזור ל-40:30 מה שלא נוצל כשקוזנצוב וזברב זכו בסופו של דבר במשחקון.

במצב של 3:4 לקוזנצוב וזברב כשבשלב הזה עדיין שני הצמדים שומרים על ההגשות, טעויות של אנדיוני איפשרו ליריביהם לעלות ל-0:40. אס של הישראלים ונקודה של רם מקרוב הורידו מעט את הלחץ. למרות זאת, קוזנצוב וזברב השיגו את נקודת השבירה הראשונה במשחק ועלו ל-3:5 אחרי טעות ליד הרשת של הישראלים.

בשלב הזה ניסה הצמד הישראלי להחזיר בשבירה משלו, ובמשחקון התשיעי היריבים השיגו שלוש נקודות מערכה כשרק בהזדמנות השלישית הם ניצלו אותה כדי לנצח במערכה, 3:6.

מערכה 3: אנדיוני שוברים פעמיים

את המערכה השלישית פתחו רם וארליך בצורה טובה, שמרו על ההגשות ועלו ליתרון 0:1, אך הסרבים המושלמים של קוזנצוב הביאו לשוויון 1:1. אחרי שאנדיוני שמרו על ההגשה (1:2) הם הצליחו לשבור לראשונה במשחק ולעלות ל-1:3 אחרי שיתוף פעולה מצוין ביניהם.

בשלב הזה משחקון הגשה מושלם של אנדיוני העניקו להם את היתרון המבטיח 1:4 והרבה ביטחון לסיים את הסיפור בהצלחה. שבירה נוספת במשחקון האחרון איפשרה להשיג את הניצחון המיוחל במערכה, 2:6 במערכה השלישית.

מערכה 4: ניצחון במערכה קלילה

אנדיוני עלו למערכה הרביעית, שמרו על ההגשות שלהם והובילו 1:2 כשלא הצליחו לשבור את יריביהם במשחקון השני. בשלב הזה אנדיוני עלו למשחקון הרביעי אך הצמד הרוסי-גרמני היו קרובים לקחת את המשחקון אותו הם הגישו, נקודה נפלאה של אנדי רם קרוב אל הרשת איפשרה לצמד הישראלי לשבור ולעלות ל-1:3.

על משחקון ההגשה הבא אנדיוני לא התקשו לשמור, ומכאן באמת שהדרך נראתה בטוחה לניצחון (1:4). הצמד היריב שמר על ההגשה שלו, אך מיד הגיע משחקון הגשה מושלם של אנדיוני שעלו ל-2:5. מכאן הסיפור הסתיים ואנדיוני ניצחו 3:6 כשאף צמד לא מאבד עד הסיום את משחקוני ההגשה.

גם הראל לוי בסיבוב השני

אמנם הראל לוי לא הצליח להשתחל להגרלה הראשית של טורניר ווימבלדון, אך הוא עשה זאת בטורניר הזוגות בו הוא משתף פעולה עם ראג'יב ראם, כאשר השניים הגיעו מהמוקדמות.

הצמד הישראלי-אמריקאי העפיל הערב גם הוא לסיבוב השני בווימבלדון אחרי ניצחון 4:6, 4:6 ו-4:6 על הצמד הסלובקי דומיניק הרבאטי ומיחאל מרטינאק. בשלב הבא יחכו להם מרטין גרסיה וסבסטיאן פרייטו הארגנטינאים (15 בטורניר) או אגוסטין קאלרי (ארגנטינה) וניקולאס לפנטי (אקוודור).

דווקא לציפי אובזילר הלך פחות טוב בזוגות. הישראלית סיימה את דרכה בווימבלדון כשהפסידה היום עם אשקלי הרקלרואד האמריקנית 4:6 6:4 6:2 לשוי פנג וזי יאן הסיניות.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק