אסור לקהל לשרוק בוז לטל

יואב זיו, חברו של עידן טל לבית"ר ירושלים, קורא לקהל הבית"רי לעודד את טל ואמר: "טל עוד ייתן לנו הרבה נקודות, צריך סבלנות. שמעון גרשון: "צריך לתמוך בטל גם ברגעים פחות טובים"

יום שני 17 ספטמבר 2007
אסף שקד

 למרות הניצחון על מכבי הרצליה, בבית"ר התמקדו ביממה האחרונה בעיקר סביב שריקות הבוז שספג עידן טל מעשרות אוהדים במהלך המחצית הראשונה. הקשר שהגיע לבית"ר במהלך פגרת הקיץ וסומן כרכש הנוצץ ביותר של בית"ר העונה, לא הצליח עד כה לשחזר את היכולת הטובה שלו שהפכו אותו לאחד השחקנים הטובים בישראל, דבר שגרם למספר לא גדול של אוהדים לשרוק לו בוז אמש.

 מיד לאחר המשחק קיבל טל חיזוקים מחבריו לקבוצה שעודדו אותו. מלבד יואב זיו שנחשב לאחד הۗברים הקרובים שלו בקבוצה, הגיע לטל גם השוער טברקטו קאלה שחיזק אותו וסיפר לו על התחושות הלא נעימות שעבר לאחר צמד המשחקים מול קופנהגן. 

גם שלושת הזרים- רומולו, אלברז ורומולו שוחחו עם טל ועודדו אותו. מירוסביץ' אף הביא לו דוגמא אישית מהעונה שӢברה בה עד למחזור השביעי ספג ביקורות על שמאל ועל ימין ולא זכה לקרדיט מהקהל, אך לאחר שני השערים שכבש מול הפועל ת"א והפועל כפ"ס- הפך לאהוב ביציעים.

"לכל שחקן יש את העליות והירידות שלו", אמר מירוסביץ לטל, "אני זוכר שבחודשߙים הראשונים שלי בבית"ר הרגשתי רע מאוד למרות שידעתי שאני לא נמצא בכושר המשחק האמיתי שלי. אני זוכר שבכל כלי תקשורת שלחו אותי כבר בינואר חזרה לצ'ילה, אבל לא נשברתי- האמנתי בעצמי ואחרי שני השערים מול כפ"ס ות"א לא היה אוהד אחד שלא ניגש לדבר איתיȠולברך אותי על השערים. בכדורגל אתה פעם למעלה ופעם למטה- אתה צריך להיות חזק כי אני בטוח שהתקופה הטובה שלך לפנייך".

אתמול קיבל טל טלפונים רבים מאוהדי בית"ר ירושלים שגינו את שריקות הבוז וביקשו לחזק אותו. בסביבתו של הקשר לא הביעו כעס על האוהדים למרות שריקות הבוז ואחד מחבריו של השחקן אמר: "עידן יודע שהוא לא נמצא בתקופה טובה ואם מספר אוהדים החליטו לשרוק בוז זה דבר לגיטימי. יש הרגשה שמנסים לעשות עליו עליהום מבחינת התקשורת, אבל עידן שחקן מנוסה ומקצוען ואני מאמין שהוא יצא מהתקופה הזאת. אני בטוח שהקהל יהנה ממנו הרבה העונה".
 
יואב זיו התייחס גם הוא לשריקות הבוז שהופנו לחברו הטוב ואמר: "אני חושב שלא מגיעות שריקות הבוז לעידן, הוא אומנם לא נמצא ביכולת המקסימאלית שלו, אבל הוא יתן עוד הרבה, הוא שחקן כל כך טוב ואנחנו יודעים ߐת זה. הוא יתן לנו עוד הרבה ויביא לנו נקודות ומה שהקהל צריך זה מעט סבלנות, לא כל שחקן שמגיע ישר מציג יכולת שיא ואני בטוח שהסבלנות בסוף תשתלם. אני חושב שכל שחקן שלובש את המדים של בית"ר אסור לשרוק לו בוז ולא משנה אם זה עידן טל או שחקן אחר"

שמעון גרשון שמשתף פעולה עם טל גם בנבחרת אמר גם הוא: "לומר מילים רעות על הקהל של בית"ר זה בלתי אפשרי במיוחד לא אחרי שהוא תומך בנו כל כך הרבה. בכל זאת רציתי לבקש מהקהל לגלות סבלנות כלפי עידן טל. במשחק אומנם לא הלך לו כמו שהוא רצה, אבל אני חושב שצריӚ לתמוך בו גם ברגעים פחות טובים. הרגשתי במהלך המשחק שהקהל קצת כועס עליו אבל חשוב לי לבקש מהאוהדים לתמוך בו כי עידן הוא שחקן שנותן את הנשמה שלו ורוצה להצליח ואני מאמין שבעזרת תמיכה הוא יחזור להציג את היכולת הטובה שלו" .

הקפטן דוד אמסלם עמד גם הߕא לצידו של טל: "אני חושב שכל שחקן ששייך למשפחה שקוראים לה בית"ר ירושלים- צריך לקבל תמיכה מהקהל, במיוחד שחקנים חדשים. עידן טל הוא שחקן מעולה ולמרות התקופה הלא טובה כל כך שבה הוא נמצא- הוא חייב לקבל את התמיכה של הקהל והעידוד. אני אומנם שחקן וותיק,Ƞאבל אני יודע מה זה להיכנס לתקופה לא טובה ולא לקבל את התמיכה של הקהל. אני מבקש מהאוהדים לגלות סבלנות כלפיו ולגבי כל שחקן אחר שיכנס לתקופה לא טובה. אנחנו משפחה אחת גדולה וצריכים לתמוך אחד בשני"

גם בקרב האוהדים נשמעים קולות דומים, אלדד גרשון אוהۓ וותיק של הקבוצה, היה מאלה שחיזקו את טל: "עידן טל הוא שחקן חדש בבית"ר והוא צריך זמן בשביל לתת את מה שהוא יודע. זה נכון שעד עכשיו לא ראינו מה שאנחנו מצפים ממנו ויש תחושה של אכזבה בגלל כל הציפיות, אבל אסור לשכוח שמדובר בשחקן ברמה גבוהה ואני מאמין өהוא יצא מהתקופה הזאת. אני פונה לטל אם הוא קורא את הדברים שלי- אל תיתן לכמה אוהדים חסרי סבלנות לשבור אותך, אנחנו מאמינים שהתקופה הרעה תהיה בקרוב מאחורייך ורצינו שתדע שכולנו תומכים בך".

עידן טל שבדרך כלל לא מפחד להתבטא בתקשורת ואף הפך לשחקן הכי מתוקשר בתקופה האחרונה, החליט לאחר המשחק לא לדבר לכלי התקשורת אך לאחר שמספר אוהדים פנו אליו ועודדו אותו, הוא הסכים לומר מספר מילים לאתר האוהדים של הקבוצה-בית"ר.נט: "בית"ר ירושלים זה הבית שלי עכשיו. אני יודע שאני לא נמצא בתקופה טובה ואני עושה הכל בשביל לצאת ממנה. אני לא כועס על הקהל של בית"ר ואߝ שרקו לי בוז בגלל היכולת שלי זה דבר לגיטימי. אני צמא להישגים ויש לי עוד המון לתת לקהל הזה ולמועדון הזה".

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק