ארגנטינה פתחה ברגל ימין

קופה אמריקה, בית ג': המועמדת מספר 1 לזכייה בקופה, פתחה את הטורניר עם 1:4 קליל על ארה"ב. אדי ג'ונסון העלה את ארה"ב ליתרון מפתיע, אך קרספו (צמד) איימאר וטבס הגיבו עם רביעייה

יום שישי 29 יוני 2007
אסף בילגורי

הסיבוב הראשון של הקופה אמריקה בא לסיומו עם משחקה של ארגנטינה, המועמדת הבכירה לזכות בתואר מול ארה"ב היומרנית.

הנבחרת של באסילה, שראתה אתמול את ברזיל הגדולה מושפלת מול מקסיקו, נקלעה לפיגור מוקדם משער של אדי ג'ונסון בפנדל, אך קרספו הגיב כבר אחרי חמש דקות והוסיף את השני בדקה ה-65. פאבלו איימאר וקרלוס טבס המחליפים השלימו רביעייה.

זה לא היה אחד מהמשחקים הגדולים של ארגנטינה, אבל אם במשחק בינוני שלה היא כובשת רביעייה מפחיד לחשוב מה יקרה שהיא תשחק טוב. 

מסי, קרספו, ורון, טבס, איימאר, ריקלמה והשחקנים הנוצצים של ארגנטינה יפגשו במחזור הבא בבית את פרגוואי, שחוררה את הרשת של קולומבית עם חמישייה. משעמם בטוח לא יהיה שם.

7 דקות לקח לארה"ב להדהים את ארגנטינה. אדי ג'ונסון נשלח לרחבה, הגנת ארגנטינה לא היתה מוכנה וגבי מיליטו נאלץ להכשיל אותו מאחור. ג'ונסון עצמו לקח את הפנדל והרשית בקלילות 0:1 מדהים לאמריקאים. חמש דקות בלבד חלפו וארגנטינה מצאה את השיויון. רומן 

ריקלמה הקפיץ כדור נייח לרחבה, היינצה הוריד בראש לקרספו, שמקרוב דחק פנימה. 1:1.

אחרי הפתיחה הסוערת המשחק נרגע מאוד. ארגנטינה ניסתה להשיג את השני, אבל האמריקאים התגוננו מצויין ושמרו באגרסיביות על מסי וריקלמה, שחקני המפתח של ארגנטינה. 3 דקות למחצית הגיע המצב הכי טוב של ארגנטינה לעלות ליתרון, כאשר ורון שלח פצצה מ-30, אותה הצליח קלר להדוף למשקוף.

בדקה ה-65 הושלם המהפך של ארגנטינה במהלך מהספר. ריקלמה שלח כדור למסי, שמ-18 מטרים הכניס בנגיעה את קרספו לרחבה ושקרספו חופשי ברחבה אתם יודעים מה קורה. 1:2 לארגנטינה.

הגול השני הוציא לאמריקאים את האוויר מהמפרשים והגול השלישי היה שאלה של זמן. ארגנטינה עשתה משולשים והשלישי הגיע בדקה ה-78. פאבלו איימאר מסראגוסה, שנכנס כמחליף במקומו של קאמביאסו, הגיע מאחור להרמה של ורון ונגח בעוצמה לרשת ולא השאיר סיכוי לקייסי קלר. 1:3 לארגנטינה

באסילה פגע בול והמחליף השני קרלוס טבס הצטרף לחגיגה. כדור אמן של ריקלמה הגיע כמו מגש הישר לרגלו של טבס, שנותר לבדו מול קלר ושלח חד לרשת. 1:4 לארגנטינה.

צילום: רויטרס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק