ונצואלה קרובה לרבע הגמר

קופה אמריקה: ונצואלה המארחת השיגה ניצחון ראשון בקופה אחרי 40 שנה - 0:2 על פרו והיא בדרך הבטוחה לשלב הבא. הפרואנים קופחו מאוד ע"י השופט

יום ראשון 01 יולי 2007
שקד רובין
ונצואלה, מארחת הקופה אמריקה, לא השכילה לנצח משחק בטורניר החשוב כבר 40 שנה. הלילה הגיע לסיומו הרצף הלא מחמיא, אל מול הקהל המקומי הנלהב.

פרו, שהגיעה פייבוריטית למשחק אחרי התצוגה המרשימה מול אורוגוואי, לא יכלה לנבחרת של פאהס, בעיקר כי שיחקה רוב המשחק ב-10 שחקנים מול 12, במשחק חלש להחריד של השופט.

ונצואלה עם 4 נקודות משני משחקים והיא כמעט בוודאות בשלב הבא. פרו גם במצב מצויין, למרות ההפסד, בעיקר כי הנבחרת מולה נשאר לה להתמודד היא בוליביה החלשה.

מחצית ראשונה

בעיטה חופשית אדירה של חוזה מנואל ראיי בדקה ה-6 מצאה את שוער פרו לא מוכן והוא עדף לא טוב למרכז הרחבה, ג'יאנקרלו מלדונאדו היה ראשון לכדור וכבש מקרוב, אך השופט פסל את השער בטענה מוצדקת לנבדל. 

בדקה ה-14 התכבד פדרו גרסייה בכבוד המפוקפק של להיות המורחק הראשון לקופה אמריקה 2007. הפרואני נתן מרפק חזק לפרצופו של מלדונאדו, אחרי מאבק פיזי ביניהם, ונשלח בצדק למקלחת מוקדמת. מלדונאדו יצא מהתקרית עם כרטיס צהוב וכאב עז בלסת התחתונה.

פרננדו נאורונלאס החמיץ מצב מצויין בדקה ה-31 אחרי שקיבל כדור עומק נהדר ומצא את עצמו לבד מול שוער פרו, אך מחמישה מטרים בעט מחוץ למסגרת.

דקה אחר-כך פרו הגיעה להזדמנות הטובה ביותר שלה במשחק אחרי שפרפאן הרים כדור חופשי ואקסייטה נגח מקרוב למסגרת, אך שוער ונצואלה, רני וגה, לא התבלבל וקלט.

האיש הבולט במחצית הראשונה היה דווקא השופט ולא מסיבות חיוביות. 3 פאולים ברורים שביצעו שחקני ונצואלה על סף הרחבה, בתוספת נגיעת יד ברורה שעצרה פריצה של פרפאן לא זכו להתייחסות ומארחת הטורניר זכתה מן ההפקר, למרות שהוגו צ'אבס המפחידן כלל לא היה ביציע. 

המחצית השנייה היתה שונה לחלוטין. כבר אחרי 3 דקות של משחק עלתה הנבחרת המקומית ליתרון, אחרי שהבלם, אלסנדרו סיצ'רו, נגח לפינה בצורה חדה ומדוייקת כדור קרן שעלה מצד שמאל. 0:1 לונצואלה.

ונצואלה טרם סיימה לחגוג את השער ופאולו גררו הפרואני חדר לרחבה במבצע ענק ומצא את עצמו לבד מול השוער, אך החמיץ בצורה רשלנית מ-5 מטרים.

בדקה ה-59 שלח פרואני אחר, חואן קרלוס מריניו, פצצה מ-30 מטר למסגרת - וגה עדף רק בקושי. 

בדקה ה-62 הגיע לפרו פנדל ברור כשפיזרו הוכשל ברחבה ע"י סיצ'ארו בדרך לשער בטוח, אך גם הפעם השופט קיפח את פרו.

פרו המשיכה לתקוף במרץ וגררו היה קרוב להבקיע אולי את שער הטורניר, כשעצר במיוימנות כדור בחזה כ-15 מטר מהשער ובעט מהאוויר טיל שחלף לא הרחק ממשקוף השער של וגה.

בדקה ה-77 ריקרדו פאהס מונצואלה, הבן של מאמן הנבחרת, הורחק לאחר שבעט לשער אחרי השריקה של השופט לנבדל וקיבל כרטיס צהוב שני. 1:1 באדומים.

לא חלפה דקה ודווקא ונצואלה, שרק איבדה שחקן, הכפילה את היתרון שלה. דניאל אריסמנדי עבר שלושה שחקנים בסלאלום גדול ובעט מ-16 מטר, כדור לא חזק, אך מדוייק לפינה. 0:2 לונצואלה.

המשחק הסתיים בבלאגן שלא קשור לכדורגל, לאחר ששחקני פרו באו לשופט בטענות, אחרי עוד שריקה מפוקפקת שלו כנגדם, דבר שיצר מהומה בין שחקנים משתי הקבוצות שלבסוף, למרבה הפלא, הסתיימה בשלום.

תמונות: רויטרס. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק