מכסיקו ברבע הגמר

קופה אמריקה: נבחרת מכסיקו היא הראשונה שהבטיחה את השתתפותה בשלב הבא, אחרי ניצחון 1:2 על אקוודור ומאזן מושלם של 6 נקודות

יום שני 02 יולי 2007
שקד רובין
אחרי הניצחון הגדול על ברזיל רצתה מכסיקו להבטיח את עלייתה לרבע הגמר והיא עשתה זו מול אקוודור במשחק קצבי ומעניין. מכסיקו היא הנבחרת הראשונה בטורניר שהבטיחה את עלייתה לשלב הבא.

המפסידה אקוודור, לא נפלה במשחק ממכסיקו, אך חוסר ריכוז ואי ניצול מצבים שלה, בתוספת ליכולת מעולה של סאנצ'ז שוער מכסיקו, הותירו אותה ללא נקודות בטורניר, אחרי ההפסד לצ'ילה במשחק הראשון והם יראו את רבע הגמר בטלוויזיה.

בדקה ה-21 ניצל נרי קסטייו חוסר ריכוז בהגנת אקוודור, חטף כדור ברחבה ונותר לבד מול השער החשוף בכדי לגלגל פנימה את שערו הקל בקריירה. 0:1 מכסיקו.

בדקה ה-30 מצא קסטייו בכדור מצויין את ארסה בצד ימין של ברחבה והאחרון בעט בעוצמה לעבר השער, אך הכדור חלף מטר מעל המשקוף האקוודורי.

בדקה ה-33 אקוודור היתה קרובה מאוד לשער השיוויון. בעיטה אדירה מהאוויר של כריסטיאן בניטז מתוך הרחבה הלכה לעבר השער אך חלפה סנטימטרים ספורים מהקורה של מכסיקו.

שלוש דקות אחר-כך אקוודור קיבלה כדור חופשי מ-20 מטר. סאנצ'ז בעט את הכדור שנעדף בחומה והגיע אחרי עירבוביה לדה-לה קרוז שכבש, אך השער נפסל בטענה מוצדקת לנבדל.

בדקה ה-41 קיבל ארסה הזדמנות כפולה להגדיל את התוצאה. הוא נשאר לבד בצד ימין של הרחבה ובעט למרכז השער, כריסטיאן מורה, שוער אקוודור, עדף חזרה לרגליו של ארסה שבעט הפעם חזק יותר והכניע את השוער, אך אספינוזה הרחיק עם החזה ממש מקו השער בהצלה הירואית.

המחצית השנייה נפתחה בקצב מהיר ועם מספר מצבים ליד שני השערים. המצב הטוב ביותר היה של קרלוס טנוריו האקוודורי שבעט מצויין מ-25 מטר אך סאנצ'ז השוער המכסיקני עדף בקושי לקרן.

בדקה ה-75 עוד פצצה של בניטז, הפעם מ-25 מטרים, הלכה היישר לחיבורי הקורות של סאנצ'ז אך האחרון שוב הציל גול בזינוק מרשים.

בדקה ה-78 הוחלף כובש השער, נרי קסטייו, ע"י בלאנקו האגדי, ממציא "הקפיצה עם הכדור בין הרגליים". האחרון נזקק לשתי דקות בלבד על מנת לבשל את השער השני לנבחרתו.

בדקה ה-80 לקח בלאנקו כדור באגף ימין ומצא בכדור מצוין את המחליף השני של מכסיקו, עומאר בראבו, שזינק קדימה ונגח מוציין פנימה. 0:2 למכסיקו.

בדקה ה-85 אקוודור השיגה שער שהגיע לה הרבה קודם. אדיסון מנדז בעט טיל מ-25 מטר, הכדור פגש בדרך גם רגל של בלם מכסיקני שלא שינתה את כיוון הכדור שהלך היישר לפינת שערו של סאנצ'ז המצויין שהפעם נותר חסר אונים. 1:2.

אקוודור עוד קיוותה להשוות, אך לא הספיקה להגיע למצבים ונשארה הנבחרת היחידה בבית ב' ללא נקודות כשמשחק הפרידה שלה מהקופה יהיה מול ברזיל.

תמונות: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק