רוביניו 3 צ'ילה 0

קופה אמריקה: ברזיל היתה רחוקה מלהרשים, אך צמד מבריק של רוביניו, בתוספת לשער שלו מהנקודה הלבנה, מפנדל מפוקפק, הביאו להם את הניצחון החשוב

יום שני 02 יולי 2007
שקד רובין
אחרי ההפסד המפתיע במשחק הראשון למכסיקו ידעה ברזיל ששום תוצאה פרט לניצחון על צ'ילה לא תתקבל בשום פנים ואופן.

חניכיו של דונגה שיחקו גם הלילה כדורגל בצלמו ובדמותו של מאמנם - אפור ולא מבריק, אך פנדל מפוקפק שקיבלו מהשופט בתוספת שתי הברקות של רוביניו עשו לטובתם את ההבדל.

בסיום, 0:3 לא משקף לסלסאו, שהישוו את מאזנם לזה של המפסידה צ'ילה, שגם חזק עדיין בתמונת הסיכויים, אחרי הנצחון שלה במשחק הקודם מול אקוודור.

המחצית הראשונה היתה חלשה מאוד ולא היתה מלאה באירועים. בדקה ה-33 קיבלה ברזיל פנדל מפוקפק אחרי שואגנר לאב הפיל את עצמו ברחבה בזמן שהכדור הוגבה לעברו מאגף שמאל. 

רוביניו בעט את הפנדל שטוח וימינה אך די חלש. בראבו, שוער צ'ילה, זינק לצד הנכון אבל פספס ברשלנות את הכדור שעבר תחת גופו ופגש את הרשת. 0:1 ברזיל.

בדקה ה-44 יצא בראבו מהשער כדי להגיע לכדור שנשלח לרוביניו באגף ימין, אך הברזילאי הקדים אותו עבר אותו והגביהה לרחבה אך הגנת צ'ילה חיפתה על חסרונו של השוער והרחיקה את הסכנה.

המחצית השנייה נפתחה גם היא בהילוך שני, כמו כל החצי הראשון. בדקה ה-51 נרשמה חצי הזדמנות ראשונה כשבאטיסטה שלח כדור טוב לואגנר לאב שהשתלט ובעט מ-14 מטר חזק אך הכדור הלך למרכז השער ובראבו קלט ללא קושי.

בדקה ה-57 נפסק כדור חופשי לצ'ילה מטווח מסוכן. רוברטו סואזו בעט היטב מ-18 מטר אך הכדור חלף סנטימטרים מהמשקוף של דוני.

בדקה ה-70 המבצע היפה במשחק, עד עתה, הגיע דווקא מהצד של צ'ילה. שוב היה זה רוברטו סואזו שקיבל כדור בצד ימין של הרחבה, עבר שני שחקנים וגם את השוער דוני ובמקום לבעוט המשיך לכדרר - בסגנון אלי אוחנה מול אוסטרליה - אך כשהחליט לבעוט בסופו של דבר זה כבר היה מאוחר מידי והגנת ברזיל הרחיקה מהקו.

בדקה ה-83 קיבל ואגנר לאב כדור על סף הרחבה, זיהה את רוביניו שפתח לו מימין ונתן לו כדור גדול, רוביניו הגיע מול בראבו והקפיץ מעליו באומנות. גול חוקי, גול גדול. 0:2 לברזיל.

לא חלפו 4 דקות והגיע השלישי של רוביניו במשחק ואולי הגול היפה בטורניר. רוביניו לקח כדור כמעט ממחצית המגרש, חלף באומנות על פני שני שחקנים ובעט מ-17 מטר ברגל השמאל, החלשה שלו, מדוייק לפינה הקרובה. גולאסו ! רוביניו 3 - צ'ילה 0.

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק