סרינה נפצעה ובכל זאת ניצחה

הטניסאית האמריקאית סבלה ממתיחה בירך והתקשתה להמשיך את המשחק מול האנטוחובה. אחרי הפסקת גשם חזרה לשחק, הציגה הופעה הירואית ועלתה לרבע הגמר

יום שני 02 יולי 2007
אורן קורנפלד

לא הרבה ספורטאים מסוגלים לעשות את מה שעשתה היום סרינה וויליאמס. הטניסאית האמריקאית הייתה עם הגב אל הקיר כשסבלה ממתיחה בירך, התעקשה לשחק ועלתה לרבע גמר טורניר ווימבלדון.

האמריקאית התמודדה בשמינית הגמר מול דניאלה האנטחובה, הייתה במומנטום טוב, אך לפתע ספגה פגיעה ברגלה, דבר שגרם לה להישכב על הדשא ולהאנק מכאבים.

וויליאמס סובבה את רגלה, נותרה דקות ארוכות על כר הדשא במגרש המרכזי. כאשר הגיע הטיפול הרפואי, הוא נמשך למעלה משלוש הדקות המותרות ובמשך דקות ארוכות ניסו לטפל בשוק שנמתח.

במערכה הראשונה וויליאמס ניצחה 2:6 די בקלות, ובמערכה השנייה היא כבר פיגרה 5:2 מול הטניסאית הסלובקית, אך חזרה ל-5:5. האמריקאית נפלה במצב של 15:30 להאנטוחובה במשחקון ה-11 של המערכה, ומכאן הצליחה להביא לשובר שוויון (6:6) בו פיגרה 4:2. בשלב הזה החלו ערובות השמיים להיפתח. אולי ישיבתה של אימה ואחותה ביציע הביאו לתפילות להתגשם.

לאחר הפסקת הגשם הפסידה וויליאמס את המערכה השנייה בשובר שוויון, אך הצליחה בזכות הרבה אמונה ועם רגל אחת לנצח את המערכה השלישית ובמשחק כולו 2:6. יש לנו מה ללמוד. ברבע הגמר מחכה לה ז'סטין הנין, המדורגת ראשונה בעולם. אם וויליאמס תתגבר על הפציעה, אל תופתעו אם הבלגית תודח.

"לעולם לא סבלתי מפציעה דומה בעבר", אמרה וויליאמס במסיבת עיתונאים לאחר המשחק, והוסיפה: "לא ידעתי מה זה. כשנפלתי לא חשבתי שאני אוכל לקום. זה בוודאי אחד מהמשחקים היותר אמיצים שלי. אני בקושי יכולתי לזוז".

גם הנין בשלב הבא

ז'סטין הנין העפילה בצהריים כצפוי לרבע גמר טורניר ווימבלדון. הבלגית המדורגת 1 בעולם ניצחה בקלות 2:6 2:6 את פטי שנידר (15 בטורניר). הנין תפגוש כאמור רבע הגמר את וויליאמס. גם מיכאלה קרייצ'יק ההולנדית (31) שחלפה על פני ציפי אובזילר בסיבוב הראשון, הגיעה לשמינית הגמר לאחר ניצחון 3:6 ו-4:6 על לורה גראנביל האמריקאית.

אלנה דמינטייבה המדורגת 12 בטורניר הודחה במפתיע בסיבוב השלישי 3:6 6:2 6:3 ע"י טאמירה פאצ'ק האוסטרית. ונוס ויליאמס (23) ניצחה בקושי 2:6 6:3 5:7 את איקו מוריגאמי היפנית.

סבטלנה קוזנצובה (5) העפילה לשמינית הגמר לאחר ניצחון 2:6 3:6 על אנסטסיה רדוואנסקה. אנה איבנוביץ' (6) לא התקשתה לנצח 3:6 2:6 את ארבאנה רזאיי ותפגוש את נאדיה פטרובה בשמינית הגמר.

ניקול ואידיסובה (14) ניצחה 4:6 2:6 את ויקטוריה אזרנקה. נאדיה פטרובה (11) ניצחה 3:6 6:7 את וירג'יניה רואנו-פסקואל.

אצל הגברים לא נערכו משחקים רבים. ארבעה נציגים בכל זאת העפילו לשמינית הגמר: תומס ברדיץ' (7) ניצח 4:6 6:7 6:7 את יונג טוק-לי, יונאס ביורקמן עשה זאת גם עם ניצחון בשלוש מערכות 2:6, 1:6 ו-4:6 על ווין ארתורס האוסטרלי.

מרקוס בגדאטיס הקפריסאי גבר 2:6, 5:7 ו-0:6 על דויד נלבנדיאן ומיכאל יוז'ני ניצח את ירקו ניימינן 5:7, 6:7 ו-3:6.

רובין סודרלינג השבדי עושה חיים קשים לרפאל נדאל, אלוף הרולאן גארוס. נדאל כבר הוביל 0:2 (4:6, 4:6), אך הגשם עשה את שלו, נדאל חזר לשחק והפסיד בשתי המערכות הבאות: 7:6 ו-6:4 וכעת הוא מוביל 0:2 במערכה המכרעת. אחרי עוד עיכוב של הגשם יקווה נדאל להשלים את המשימה.

צילום: רויטרס

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק