פרגוואי ברבע הגמר

נבחרת פרגוואי העפילה הלילה לרבע גמר הקופה אמריקה לאחר ניצחון 1:3 על ארה"ב במשחק הראשון של המחזור השני של בית ב' הלילה.

יום שלישי 03 יולי 2007
רועי רובינשטיין
נבחרת פרגוואי הפכה הלילה לנבחרת השנייה שהבטיחה את מקומה ברבע הגמר של הקופה אמריקה לאחר שגברה על ארה"ב 1:3 בסיום משחק חלש. 

היו אלו דווקא האמריקנים שעלו למשחק עם הרכב חסר מאד שהשטלתו על המגרש בדקות הפתיחה והגיעו לשתי הזדמנויות טובות כשקיילסטה נגח טוב לידיו של שוער פרגוואי בדקה ה-19. הנגיחה הזו סימלה את שיא הלחץ של האמריקנים שהיו כמעט הקבוצה היחידה על המגרש בעשרים הדקות הראשונות. 

עשר דקות אחר כך הגיע השער הראשון במשחק והוא נכבש דווקא בצד השני, כאשר בארטו קיבל כדור בתוך הרחבה האמריקנית לאחר חילופי מסירות יפים בין שחקני פרגוואי שמצאו פירצה במרכז ההגנה האמריקנית דרכה הצליח אדגר בארטו להשתחל ולכבוש את הראשון של הפרגוואים, כשהקדים את קלסי קלר והעלה את הפרדוואים ל-0:1 בדקה ה-29.

אחד עשר דקות אחר כך הגיע השוויון המוצדק של האמריקנים שתקפו מן ההתחלה. ג'ונסטון קיבל כדור במרכז הרחבה והוריד אותו בצורה נפלאה לקלארק שבעט שטוח לשער של פרגאוואי כדור חזק שהשוער לא יכל לעצור ועשה, 1:1.

האמריקנים פתחו היטב את המחצית השנייה אך טעות בהגנה האמריקנית בדקה ה-55 הביאה לשער השני של הפרגוואים. שוער ארה"ב קלסי קלר יצא בתזמון לא טוב למסירה שקיבל מאחד ממגיני הנבחרת וחוזה קרדוסו חטף את הכדור ובעט בקלילות את הכדור לרשת העליונה בכדי להעלות את הפרגוואים ל-1:2

האמריקנים ניסו לשוב למשחק וביזבזו הזדמנות מצוינת בדקה ה-74 כשהמחליף הלסטין מאפ פרץ לתוך הרחבה ומול השוער בעט למשקוף במקום ליישר כדור לג'ונסטון שנותר בודד מול השער הריק. 

כידוע לכל אוהד כדורגל, על החטאות כאלו משלמים בצד השני והעונש אכן הגיע בדקה ה-91 כאשר פרגוואי קיבלה כדור חופשי מ-25 מטרים אותו בעט קאבאנס בצורה נפלאה פנימה והעניק לה את הניצחון, 1:3.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק