השיבו את הכבוד האבוד

ארבע עשרה שנים אחרי התבוסה הצורבת לקולומביה במוקדמות המונדיאל הילדים הארגנטינאים של אז גברו הלילה 2:4 על קולומביה ועלו לרבע גמר הקופה אמריקה. המטרה הבאה - להימנע ממפגש עם ברזיל

יום שלישי 03 יולי 2007
רועי רובינשטיין
חואן רומן ריקלמה היה רק בן 15 כשולדראמה וחבורתו הביסו את ארגנטינה 0:5 במוקדמות מונדיאל 94. הלילה הילד שנמצא עמוק בתוך ליבו של הקשר הטוב ביותר בארגנטינה השיב את הכבוד האבוד ללבו וללב מיליוני ארגנטינאים כשכבש צמד והוליך את ארגנטינה לניצחון 2:4 על קולומביה. ניצחון שהעלה אותה לרבע גמר הקופה אמריקה.

פתיחת המשחק הייתה אפופת זיכרונות מאותו מפגש לפני יותר מעשור, הארגנטינאים שהצהירו כי הם מחפשים נקמה הגיעו למצב הבקעה מעולה כבר לאחר שש דקות כשהרנן קרספו הגיע לכדור קרן של קמביאסו ונגח למשקוף, הכדור קיפץ פעם אחת על הקו ויצא החוצה. 

שלוש דקות אחר כך נדמה היה ששוב הקולומביאנים מכינים הפתעה לארגנטינה כשאדיסון פררה הסיט בעיטה של אריסלה עם העקב לתוך שערו של אבונדנזיירי והעלה את קולומביה ליתרון מוקדם, 0:1.

המשחק שנפתח בסערה, המשיך להיות משוחק בקצב מאד גבוה לכל אורך המחצית הראשונה. בדקה ה-16 נכנס אריסלה בצורה גסה ברגליו של מאסצ'ראנו וקיבל צהוב מוצדק מהשופט. דקותיים אחר כך הבלאגן הגיע לרחבת השש עשרה הקולומביאנית והשופט שרק לבעיטת עונשין מאחד עשר מטר לאחר שמסי ספק נבעט בתוך הרחבה במאבק על כדור. הרנן קרספו לקח על עצמו את האחריות, בעט , הבקיע ונפצע במהלך הבעיטה רק בכדי להיות מוחלף על ידי דני מליטו במצב של 1:1.  

בהמשך המחצית ניסו חואן סבאסטיאן ורון וריקלמה להפתיע את מיגל קלרו שוער קולומביה עם בעיטות מרחוק אך ללא הועיל. 

בדקה ה-34 חילופי מקומות בהתקפה המתפרצת של ארגנטינה והנעת כדור חכמה מצאה את המגן חאבייר זאנטי באגף ימין. המגן הגביהה כדור מדוד לראשו של ריקלמה שנגח משניים עשר מטר את שער היתרון של ארגנטינה, 1:2. 

בדיוק כשהשופט הרביעי הניף את השלט שהודיע על דקה אחת תוספת זמן למחצית הכדור הגיע למסי שהחל לנוע לכוון השער מימין למאל מחוץ לרחבה. לבסוף הקוסם הקטן הוכשל 22 מטרים מהשער וריקלמה ניגש לבעוט את הכדור החופשי. האומן המשיך בתצוגה שלו מהשבועות האחרונים והבקיע את ה-1:3 של ארגנטינה רגע לפני הירידה למחצית. 

בניגוד למחצית הראשונה, עשרים הדקות הראשונות של המחצית השנייה לא סיפקו ממש את הסחורה. רק בדקה ה-72 כאשר הקולומביאנים הבקיעו שער מצמק מנגיחה של קסטרילון לאחר קרן של מארין, 3:2 לארגנטינה.

הקולומביאנים עוד חלמו לשוב למשחק עם ניסיון מרהיב של ארסילה שבעט מחצי מגרש לשער של אבונדזיירי שהדף את הכדור בשנייה האחרונה לקרן. לאחר הניסיון הכושל הגיע השער הרביעי של ארגנטינה כשדייגו מיליטו בעט כדור שפגע בשחקן הגנה וחדר לרשת לאחר שעשה קשת גדולה מעל לשוער הקולומביאני בכדי לעשות את זה 2:4

תמונות: רויטרס
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק