חולל קבר הוריו של חולדאי

הבוקר התגלו כתובות על קברם של הוריו של ראש עיריית ת"א רון חולדאי, בקיבוץ חולדה. חברת קיבוץ הבחינה בכתובות. החשד: אוהדי הפועל ת"א עשו זאת

יום שלישי 03 יולי 2007
שלמה חסיד

 הבוקר התגלו כתובות נאצה קשים על קברם של הוריו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שקבורים בקיבוץ חולדה. את הכתובות גילתה חברת קיבוץ ששהתה במקום.

 החשד הוא שאוהדי הפועל ת"א חדרו לבית הקברות וריססו על המצבות בצבע  אדום. כזכור, מנהלים אוהדי הפועל תל אביב מאבק קשה כנגד חולדאי בעקבות כוונתו להרוס את אולם אוסישקין. לחולדאי אף הוצמדו מאבטחים.

בכתובות נכתב בין היתר: "רון חולדאי, אתה הבא בתור"; "תיזהרו מאיתנו, שער 5"; "מי שמתעסק עם אוסישקין מת"; "חולדאי הרסת את אוסישקין".

חבר מטה המאבק נגד הריסת אוסישקין, נמרוד בוכמן,  אמר בראיון לגל"צ: "זה מעשה של ילדים קטנים ובטח ולא שיטת העבודה שלנו. מטה המאבק מגנה בכל תוקף מעשים  אלו".

רון חולדאי אמר  לגל"צ: "מה שקרה היה כתוב היסטורית על הקיר. כשעשו שריפה וזרקו חזיזים על הבית שלי, לא ראיתי גינוי. אני רואה איך זורקים רימון על ראש עיר, איך דמם של אנשי ציבור הפקר ואני רואה את היחס של סך כל הציבוריות במדינת ישראל. אחר כך מתפלאים שקורה מה שקורה. האחריות להתנהגות הציבורית היא על כולנו".

יהב גינה את חילול הקבר

ראש עיריית חיפה, יונה יהב פנה הבוקר במכתב לחולדאי בו הביע תמיכה עקב מעשה חילול קבר הוריו. בין הדברים נכתב: "אין מילים להביע את שאת הנפש מהמעשה שבוצע על ידי אנשים חסרי תרבות וחסרי ערכים. בשמי ובשמם של כל חברי מועצת העיר ותושבי חיפה, אני מגנה בכל פה את המעשה שאין לו כל הצדקה. אין שום וויכוח שיצדיק התנהגות ברברית שכזו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק