פיזארו ופרו ברבע הגמר

קופה אמריקה: משחק נהדר בין פרו לבוליביה הסתיים ב-2:2 ושלח את פרו לרבע הגמר ואת בוליביה הביתה. קלאודיו פיזארו הישווה פעמיים בראש

יום רביעי 04 יולי 2007
שקד רובין
שתי הנבחרות הכי אינדיאניות בדרום אמריקה, פרו ובוליביה, נפגשו הלילה במשחק האחרון והמכריע שלהן בבית א'. פרו ידעה שמספיק לה תיקו בשביל לעלות לשלב הבא ובוליביה היתה חייבת ניצחון.

המשחק היה מצויין ורב תהפוכות. בוליביה הוליכה פעמיים והיתה כבר בדרך לרבע הגמר, אך קלאודיו פיזארו הפרואני וחלוץ צ'לסי בעונה הבאה, החזיר את נבחרתו פעמיים למשחק בנגיחות נהדרות ושלח את נבחרתו לרבע הגמר. הגול השני הגיע 5 דקות לסיום המשחק כשפרו עם 10 שחקנים בלבד.

מחצית ראשונה

בוליביה פתחה טוב יותר את המשחק בידיעה שרק ניצחון יותיר לה סיכוי להעפיל לרבע הגמר אך היא לא היתה החלטית מול השער.

בדקה ה-15 הגיעה התקפה נהדרת של פרו. איסמולס הגביהה מימין ופאולו גררו היה קרוב לכבוש את שער הטורניר ואולי גם את שער השנה בעולם, כשעצר את הכדור על החזה, עם הגב לשער, כ-15 מטר ממנו ובעט מספרת מדהימה לפינה הרחוקה. סוארז, שוער בוליביה, עדף רק בקושי.

בדקה ה-24 קיבל חאבי מורנו הבוליביאני כדור על סף הרחבה מצד ימין, זיהה את בוטרון שוער פרו מחוץ לשערו, נתן לכדור לקפוץ פעם אחת על הקרקע והקפיץ בגאוניות לפינה הרחוקה. 0:1 נהדר לבוליביה.

בדקה ה-33
כדור חופשי של פרו עלה מצד ימין, קפטן הנבחרת קלאודיו פיזארו עלה גבוה יותר מכולם ונגח בעוצמה פנימה. 1:1.

בהתקפה האחרונה של המחצית הראשונה, יצאה בוליביה למתפרצת קטלנית, בסיומה נשאר ג'סמאני קאמפוס לא מכוסה ברחבה ובעט טיל קרקע-אוויר למשקוף ופנימה. 1:2 לבוליביה, ממש עם הבאזר.

מחצית השנייה 

פרו עלתה למחצית השנייה ללא ג'פרסון פרפאן, חלוץ איינדהובן המצויין, אשר נפצע והוחלף. למרות זאת היא הגיעה למצב המסוכן הראשון כשפיזארו בעט כדור חזק מ-20 מטר, אך סוארז היה עירני ועדף לקרן.

בדקה ה-70 עוד מצב מעולה לפרו אחרי שפיזארו שוב נגח מצויין 5 מטרים מן השער אך סוארז התעופף ועדף מצויין.

בדקה ה-77 נשארה פרו בעשרה שחקנים כשג'ואל אריירה, שנכנס כמחליף, עשה פאול גס ולא מחייב במרכז המגרש וראה צהוב שני ואדום.

5 דקות לסיום המשחק, כשנראה היה שבוליביה בדרך לשלב הבא ופרו אולי בדרך הביתה, נפסק כדור חופשי לפרו, 35 מטר מהשער. הכדור עלה לרחבה ומי היה שם אם לא קלאודיו פיזארו, ששוב עלה גבוה מעל כולם ונגח פנימה. הפעם לסוארז לא היה שום זיכוי. 2:2 מדהים.

בדקה האחרונה של תוספת הזמן בוליביה עוד קיבלה קרן בכדי לנסות ולנצח, אך ביזבזה את ההזדמנות והמשחק הסתיים בתיקו שכל כולו ניצחון של פרו והפסד של בוליביה.

תמונות: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק