סיום ווימבלדון עלול להידחות

מארגני הטורניר בצרות בעקבות הגשם: היום אמורים היו להתחיל משחקי רבע הגמר בגברים, אך בפועל הסתיימו רק שני משחקים בשמינית. פאר, ארליך וגלושקו אמורים לשחק

יום רביעי 04 יולי 2007
אורן קורנפלד

מארגני טורניר ווימבלדון נלחמים כדי שהאירוע יסתיים בזמן תוך שהם מתמודדים עם לוח זמנים שמשתנה בכל רגע ורגע.

בשל העובדה שבשבעה מתוך שמונת ימי התחרויות עד כה ירדו גשמים, לוח הזמנים נמצא בשלב רחוק ממה שקיוו מראש כך שקיים פיגור בכל סוגי התחרויות.

היום (רביעי) אמורים היו להיערך משחקי רבע הגמר אצל הגברים, אך למעשה רק שניים מתוך שמונת משחקי שמינית הגמר הגיעו לסיומם. מבחינת התחזית, צפוי היום יום גשום בלונדון אך בחמישי ובשישי לא אמורים לרדת גשמים.

מוקדם יותר השבוע, שופט התחרות אנדרו ג'ארט הגן על ההחלטה לא לשחק ביום ראשון, יום החופשה המסורתי בווימבלדון. הוא טען כי לפני יום שבת, כאשר רק 57 דקות של משחק התאפשרו במשחק המרכזי, משחקי היחידים עומדים בלו"ז שתוכנן. רק שלוש פעמים בוטל החופש של יום ראשון. זה קרה ב-1991, 1997 וב-2004.

הפעם האחרונה שהטורניר לא הגיע לסיומו בזמן היה ב-2001 כאשר גוראן איבנוסביץ' גבר בחמש מערכות על פט ראפטר ביום אחד של עיכוב. מבחינת ימי הרזרוות המצב כיום הוא הגרוע ביותר מאז 1982 כאשר יותר משלוש פעמים גשמי אמצע הקיץ דחו את משחקי הסיבוב השלישי ליום רביעי השני בתחרות. בסך הכל משוחקים בווימבלדון 734 משחקים ב-13 תחרויות המשתרעות על 13 ימים.

ומה צפוי היום בלונדון?

אחרי יום גשום אתמול, ינסה סוף סוף רפאל נדאל לעלות לשמינית הגמר כשבמערכה החמישית והמכרעת מול רובין סודרלינג המצב הוא שוויון 4:4. גם ניקולאס קיפר ונובאק דיוקוביץ' ייאבקו על המקום בשמינית הגמר (1:1 במערכות). מעבר לכך יתפללו מארגני הטורניר שבכל זאת לא יירד גשם כדי לקיים את משחקי שמינית הגמר:

אנדי רודיק (מוביל 2:6, 5:6) ישלים את המשחק מול פול הנרי מתיו הצרפתי וריצ'ארד גסקה יתמודד מול ג'ו ווילפריד טסונגה הלא מדורג בשמינית הגמר.

אצל הנשים ונוס וויליאמס תנסה להצטרף לאחותה ברבע הגמר כשתתמודד מול המדורגת 2, מריה שראפובה. האחות סרינה תתמודד מול ז'סטין הנין על מקום בחצי הגמר. מריון ברטולי שהדהימה אתמול עם ניצחון על ינקוביץ' פוגשת את מיכאלה קרייצ'יק ההולנדית בדרבי מדיחות ישראליות, במפגש נוסף ברבע הגמר. 

בגזרת הישראלים, סוף סוף תנסה יוליה גלושקו לצאת לדרך בטורניר עם משחק בסיבוב הראשון בטורניר הנערות מול מיסאקי דוי היפנית (מגרש מספר 6). במגרש מספר 7 ינסה יוני ארליך יחד עם בת זוגתו אלנה וסנינה לחקות את אנדי רם ולהעפיל לסיבוב השלישי בטורניר הזוגות המעורבים כאשר הם פוגשים את פאבריס סנטורו וסברין ברמונד הצרפתים.

שחר פאר וסניה מירזה שהעפילו אתמול לשמינית הגמר ינסו לעשות צעד נוסף במשחק במגרש מספר 13 מול ליסה ריימונד (ארה"ב) וסמנתה סטוסור (אוסטרליה) המדורגות ראשונות. 

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק