לבטל את עונש המשחקים ללא קהל

גל סוקולובסקי קורא להתאחדות לכדורגל לבטל לאלתר את עונש הרדיוס ללא קהל ולמנוע פגיעה בהמוני אוהדים, בסך הכול רוצים לראות כדורגל

יום שלישי 25 ספטמבר 2007
גל סוקולובסקי
העונה בקושי התחילה וכבר 3 משחקים של גביע הטוטו נערכו ללא קהל. 3 משחקים נוספים היו אמורים להיערך גם כן בלי קהל אך לאחר הגשת ערעור העەנש הומר למשחקים ללא קהל על תנאי. ושני משחקי הבית הראשונים של קבוצת הנוער של הפועל תל אביב נערכים גם כן ללא קהל. השני מביניהם ייערך בשבת הקרובה מול מכבי חיפה. 

ומה קורה עם העונש הזה? שום דבר מלבד נזק כספי לבעלי הקבוצות אשר להם אין שליטה עӜ מבצעי העבירות שגרמו לעונש ועוגמת נפש לרוב רובו של הקהל, אותם 95 אחוזים שבסך הכול רוצים לראות כדורגל. על אחת כמה וכמה מה אשמים האוהדים של הקבוצות האורחות שאינם יכולים לראות את המשחק? למה אוהדי אשדוד לא יכלו לראות את משחק קבוצתם ב"קופסא"?
כә ילד בן 12 מנתניה החליט שהוא זורק חפץ על מישהו. למה הורים של  שחקן נוער במכבי חיפה לא יורשו לראות את הופעת הבכורה שלבנם בנוער בשבת הקרובה? כי אוהד הפועל תל אביב צעק איזו מילה בדרבי בעונה שעברה, שהתפרשה כגזענות.

כדורגל הוא מופע בידור̠לקהל בדיוק כמו שהופעה של נאור ציון, למשל, היא מופע בידור לקהל. לשניהם אפשר לקנות כרטיסים במשרד "לאן" והדבר היחיד שמשותף לבאי המופע הוא הרצון לראות את זה שמופיע. לאף אחד אין שליטה על זה שיושב לידו. ניקח מצב היפוטטי שבו נאור ציון מספר בדיחה על תושߑי עיר מסויימת, ואחד הצופים שבמקרה גר בה, לא לוקח את הדברים בהומור ומשליך חפץ כלשהו על נאור במחאה. האם שתי הופעותיו הבאות של נאור ציון ייערכו ללא קהל, או שמא הסדרנים יסתפקו בהוצאתו של אותו אדם מהאולם במקרה הטוב? 

גם בכדורגל הענישה צריכה להיות זהה. אם אוהד זורק כוס קפה על שוער - שיועמד לדין!
אם אוהד זורק מוט ברזל שפוגע במאמן - שיועמד לדין! 
ואם הוא בן 12 - שהוריו יועמדו לדין!

אין שום הצדקה לענישה קולקטיבית של קהל שלם, שאין לו שום קשר ואין לו שליטה על מעשה פזיז של אדם אחד. הכדורגל הוא בשביל הקהל וללא קהל אין טעם לכדורגל. 

יבוטל לאלתר עונש של משחקים ללא קהל!

 הכותב הוא אוהד הפועל תל אביב

תגובות

טלספורט בפייסבוק