אלת האהבה אלופת ווימבלדון

ווימבלדון: בלי הרבה הפתעות יוצאות דופן גברה ונוס וויליאמס בשתי מערכות 4:6, 1:6 על הצרפתייה מריון ברטולי. זו הזכייה הרביעית של ונוס בווימבלדון. גברים: גמר קלאסי בין פדרר ונאדאל

שבת 07 יולי 2007
מערכת TELESPORT

לקח קצת זמן אבל הנה היא שוב איתנו. ונוס וויליאמס האמריקאית גברה אחר הצהרים  4:6, 1:6 על הצרפתייה מריון ברטולי וזכתה בטורניר ווימבלדון היוקרתי. ונוס נכנסת להיכל התהילה עם זכייה רביעית בטורניר הבריטי.

הגמר בין וויליאמס וברטולי היה טיפה מוזר. שתי הטניסאיות לא מגיעות מהעשירייה הראשונה. וויליאמס מדורגת רק במקום ה-23 בדירוג ה-WTA והצרפתייה נמצאת רק במקום ה-18. 

למרות זאת טניס איכותי נראה על הדשא בווימבלדון, ולצרפתייה הצעירה, שרק בת 22 הצליחה להשתחל היטב לרמה הגבוהה ביותר. כעת וויליאמס גורפת עוד גרנד סלאם, אבל צפוייה עוד עבודה רבה לונוס כדי להמשיך ולהתקדם ולהגיע לעשירייה הראשונה בעולם.

אצל הגברים לא היו הפתעות יוצאות דופן. פדרר יפגוש את נאדאל. פדרר גבר על גאסקה בשלוש מערכות. הספרדי נאדאל העפיל בפעם השנייה ברציפות לגמר, לאחר שיריבו דיוקוביץ' פרש במערכה השלישית עקב פציעה בבוהן. 

אלופת ווימבלדון, ונוס וויליאמס אמרה בסיום: "אני חושבת הרבה כעת על כולם. אני מודה לאחותי סרינה, שעמדה לצידי, כמובן לאימי. למאמן האישי שלי, לאבי ולכל מי שליווה אותי עד הזכייה הנוכחית.

"המשפחה שלי תמיד עמדה לצידי. היו לי הפסדים כואבים ופציעות, אבל הנה הגעתי לכאן וכל כך התרגשתי. הטורניר הזה כל כך כיף להגיע לכאן למגרש המרכזי ולשחק, וגם הכסף לא כל כך רע" - סיכמה וויליאמס בהומור.

מריון ברטולי אמרה לאחר המשחק: "הגעתי לכאן במטרה להצליח. היום לא הלך לקראתי, אבל אני בהחלט מודה לכל הקהל הנהדר שתמך בי.

"אני מאחלת מזל טוב לונוס, שבהחלט הוכיחה שהיא הטובה מכולן. הדרך שלי לגמר בהחלט היה מוזר, אני לא האמנתי שאגיע לכאן. אבל הכל אפשרי. אני בהחלט אחזור לכאן בשנה הבאה, ואנסה לסיים במקום הראשון וזה יהיה מצויין".

מערכה ראשונה: 4:6 לונוס

ההתרגשות החלה והקהל העניק לוויליאמס את המשחקון הראשון במשחק. הצרפתייה נתנה פייט אבל וויליאמס גברה גם במשחקון השני. ויליאמס עלתה כבר ליתרון 0:3 במערכה, אבל לאחר מכן הצרפתייה הצליחה להתייצב עם ניצחון בכורה במשחקון. 

ונוס נחלשה, הצרפתייה ניצלה זאת וחזרה למערכה - 3:3. וויליאמס הצליחה לחזור ולהוליך שוב במערכה - 3:4. הצרפתיה שוב נדבקה, אבל ונוס הוליכה 4:5 מרחק משחקון מזכיה במערכה. המשחקון האחרון בהחלט הלך לוויליאמס , שמוליכה במערכות - 4:6.

מערכה שנייה: 1:6 לונוס

משחקון קליל בפתיחת המערכה השנייה לוויליאמס. הצרפתייה התחילה להרגיש עייפות, וונוס קפצה על המציאה ועלתה ל-0:3 במערכה השנייה. 

וויליאמס טיפה מתחה את השריר והמשחק הופסק למספר דקות. לאחר שחזרו לשחק, הצרפתייה ניצלה את המתיחה וצימצמה ל-3:1. וויליאמס המשיכה להתעלות למרות המתיחה ועלתה ליתרון 1:5 מרחק משחקון מזכייה בטורניר. וויליאמס צלחה יפה את המשחקון האחרון וזכתה בטורניר - 1:6 בסיום המערכה השנייה.

גברים: קלאסיקה בגמר - פדרר מול נאדאל

נאדאל העפיל הערב לגמר השני ברציפות בווימבלדון. יריבו הסרבי נובאק דיוקוביץ' פרש בעקבות פציעה במצב 1:2 במערכות לזכות הספרדי. 

דווקא דיוקוביץ' החל טוב את המשחק וזכה במערכה הראשונה 1:6. נאדאל התעורר מוקדם וחזר במערכה השנייה. במצב של 1:4 לספרדי, סובב הסרבי את הבוהן ולא יכל להמשיך. נאדאל "נהנה" מהפציעה ודיוקוביץ' פרש מוקדם מהצפוי.

בחצי הגמר השני, רוז'ר פדרר העפיל לגמר לאחר שגבר על רישאר גאסקה בשלוש מערכות - 6:7, 3:6, 4:6. פדרר לא הציג טניס יוצא דופן. יריבו גאסקה היה נחוץ מהמדורג מספר 1 בעולם, וכעת פדרר שוב בגמר. 

רוז'ר פדרר אמר לאחר הניצחון ולקראת הגמר: "זה שונה מהפעמים הקודמות, כל פעם שאני מעפיל לגמר זו הצלחה אישית. אם נאדאל יהיה בגמר זה הולך להיות קשה מאוד".

תמונות: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק