אורוגואי רצתה לנצח יותר

ארבעה ימים לאחר שכולם ביקרו את התיקו המאופס ביניהן שהעלה את ונצואלה ואורוגואי לרבע הגמר, גברו הלילה שחקני אורוגואי על המארחת 1:4 ועלו לחצי הגמר שם מחכה להם ברזיל

יום ראשון 08 יולי 2007
רועי רובינשטיין
 רק לפני ארבעה ימים כל העולם ביקר את נבחרות אורוגואי ו- ונצואלה על התיקו המשמים ביניהן אשר העלה את שתיהן לרבע הגמר. לקראת המשחק הלילה ביניהן היה ברור כי התצוגה המחפירה ההיא לא תחזור ואפילו נשיא ונצואלה קיווה כי נבחרתו תתמודד מול נבחרת ברזיל בחצי הגמר. אך רצונות לחוד ומציאות לחוד.

למרות שהם שיחקו במגרשם הביתי של הונצואלים, שחקני אורוגואי פתחו את המשחק בסערה ושיחקו במהירות. חלוץ הנבחרת דייגו פורלאן שעד כה לא הרשים בטורניר הגיע לשתי הזדמנויות כבר בחמש הדקות הראשונות, כאשר תחילה הוא בעט מחוץ לרחבה כדור שנעצר בידי וגה ולאחר מכן שלח בצורה מאד לא אופיינית וחסרת רגש כדור לשמים משניים עשר מטרים בלבד. 

המארחים נכנסו למשחק מיד לאחר ההחטאה השנייה של פורלאן כשחואן ארנגו קיבל כדור בתוך הרחבה ומזווית קשה בחר לבעוט במקום למסור רק בכדי לראות את קאריני מציל בקצות אצבעותיו את הכדור המסוכן.

בדקה ה-38  פורלאן העקשן צלח במשימה, החלוץ קיבל כדור ארוך מרקובה שבעט כדור חופשי ממחצית המגרש של האורוגואים וניצל נימנום של הגנת ונצואלה בכדי למצוא את החלוץ לא מכוסה. פורלאן הוריד את הכדור על החזה ומול וגה שיצא לקראתו גלגל פנימה, 0:1 לאורוגואי.

לא חלפו שתי דקות וכבר ונצואלה שבה למשחק, חואן ארגנו התייצב מאחורי כדור חופשי 26 מטרים משערו של קאריני ובזמן שכולם חשבו שהוא יגביהה את הכדור לרחבה החלוץ מצא פירצה בחומה הכחולה והכניע את שוער המשנה של אינטר בכדי לקבוע את תוצאת המחצית, 1:1.

המחצית השנייה החלה בדיוק כפי שהראשונה הסתיימה כששתי הנבחרות מגיעות למצבי הבקעה כשמצד אחד ארנגו בועט לידיו של קאריני מחוץ לרחבה ומהעבר השני דייגו פרס מחטיא את השער בכמה סנטימטרים עם בעיטת יעף מעשרים מטרים.

עשרים דקות בדיוק בתוך המחצית השנייה הגיע שובר השיוויון בין השתיים כשפאולו גרסייה החליץ מסירה כפולה עם רקובה מחוץ לרחבה ובסיומה מצא את הרשת העליונה של וגה עם בעיטה מרהיבה, 1:2 לאורוגואי.

מיד עם ספיגת השער שחקני ונצואלה עלו להתקפה והקטור כמעט השווה באופן מידי כשבעט כדור חזק שנהדף על ידי קאריני לקרן. גם אריסמנדי ניסה את מזלו עם נגיחה עשר דקות לסיום אך הכדור חלף מעל לקורה.

ארבע דקות לסיום האורוגואים יצאו למתפרצת שבסופה פורלאן מצא את כריסטיאן גונזלס ברחבה והאחרון בעט בקלות פנימה בכדי לעלות את הכחולים ל-1:3. חמש דקות אחר כך עמוק בתוך תוספת הזמן הצליח פורלאן להשלים צמד אישי כשדחק את הכדור פנימה מקרוב לאחר הצלה של וגה מבעיטה של פרס. 

כעת תפגוש אורוגואי את ברזיל שגברה על צ'ילה ברבע הגמר השני של הלילה לחצי גמר מסקרן בלילה שבין רביעי לחמישי.

תמונות: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק