הסמבה הגיעה באיחור אופנתי

כבר שבועיים שכולם מבקרים את הסלסאו בעקבות ההופעות שלהם בקופה אמריקה. אך הלילה הנבחרת נתנה הצגה עם 1:6 מול צ'ילה ברבע הגמר ורוביניו כבש רק צמד. אורוגואי מחכה בחצי הגמר

יום ראשון 08 יולי 2007
רועי רובינשטיין
אחרי שלושה משחקים די אנמים של נבחרת ברזיל שגררו אחריהם ביקורות זועמות בכל רחבי העולם, הסמבה נחתה הלילה בונצואלה והובילה את הסלוסאו לניצחון 1:6 מול צ'ילה החלשה ברבע גמר הקופה אמריקה. 

למרות שהוא כבש שני שערים הלילה, היה זה מעל לכל, הניצחון של החברים של רוביניו לנבחרת הסמבה שנראו כאילו הניצוץ חזר לעיניהם.זו נבחרת ברזיל שמיליוני חובבי כדורגל חיכו לראות הקיץ. נכון, צ'ילה לא הייתה יריבה ראויה ובמשחק שבלוני ונרפה אף זלזלה מעט במעמד רבע הגמר, אך כך או כך ברזיל נחתה בונצואלה, רגע לפני חצי הגמר הקשה שלה מול אורוגואי.

מהלך המשחק
משריקת הפתיחה היה ברור כי על אף הרצון של הצ'יליאנים לגמול לברזילאים על ההפסד 3:0 לפני כשבוע פערי הרמות גדולים מידי והנבחרת של דונגה השטלתה על המגרש. את היתרון האופטי הצליחו הברזילאים להפוך לממשי רק בדקה ה-17 כשחואן נגח פנימה מקרוב לאחר שקיבל את הכדור מנגיחת המשך של מייקון מקרן של רוביניו, 0:1 לברזיל.   

דקה אחת אחר כך ניסו הצ'יליאנים לשוב למשחק, אך בעיטה של פיירו מזווית קשה לא הפריעה להגנה הברזילאית. ארבע דקות לאחר השער הראשון של הברזילאים הם הכפילו את התוצאה. מייקון שהיה מעורב בשער הראשון חטף את הכדור במרכז המגרש התקדם ללא הפרעה כארבעים מטרים לפני שמסר לרוביניו שהחליק את הכדור שמאלה לג'וליו באפיסטה שהגיע מאחור ושחרר בעיטה חזקה ושטוחה משמאל לימין וקבע 0:2 מחוץ לרחבה. 

שבע דקות מאוחר יותר נכנס הכוכב רוביניו לקצב כשג'ילברטו סילבה מסר לו כדור מדוד ממרכז המגרש לכיוון הרחבה. קשר ריאל מדריד המשיך את תנועת הכדור חלף על פני הבלם הצ'יליאני שבא לקראתו ומשישה עשר מטרים בעט שטוח לפינה השמאלית, 0:3 לברזיל ועוד לא עברה חצי שעה.

מארק גונזאלס ניסה להחזיר את הצ'ילאינים למשחק עם בעיטה מרחוק שפגעה בקורה בעוד שבצד השני השוער בראבו סיפק עוד שתי הצלות מרהיבות לפני השריקה למחצית כשבשנייה יצא מול ואגנר לאב מחוץ לרחבה, הרחיק את הכדור ונפגע מעט ברגלו הימנית, הנבחרות ירדו לחדרי ההלבשה כשזהות המנצחת במפגש ברורה כבר במחצית.

חמש דקות בתוך המחצית השנייה הגיע השני של רוביניו שקבע 0:4 לאחר  שג'ילברטו סילבה מסר כדור לואגנר לאב בתוך הרחבה. האחרון הסיט את הכדור לכיוונו של רוביניו, נגיעה שהטעתה את השוער והשאירה את הקשר הצעיר מטר מהשער בכדי לכבוש הרביעי של ברזיל הלילה, החמישי שלו מול צ'ילהתוך שבוע  והשישי שלו בטורניר. כעת רוביניו רחוק רק שני שערים  ממלך שערי הנבחרת בקופה פלה שכבש שמונה שערים ב-1959.

השער החמישי הגיע תשע דקות אחר כך (68) לאחר שז'וזואה הצעיר ניצל  ערבוביה ברחבה  וגלגל את הכדור פנימה באלגנטיות מרשימה.

רבע שעה לסיום הצ'יליאנים ששיחקו רע הלילה קיבלו מתנת פרידה מהקופה מידי חלוצם סווסה שכבש את השער היפה  במשחק כשקיבל כדור מחוץ לרחבה הברזילאית עבר בקלילות את חואן והקפיץ מעל לשוער ברזיל פנימה, 1:5

את המסמר השישי בסיוט הצ'יליאני השלים ואגנר לאב החביב שחדר לרחבה בעזרת מסירה כפולה עם רוביניו ובעט חזק ושטוח פנימה בכדי לקבוע את תוצאת המשחק 1:6 לברזיל ועלייה נוספת לחצי גמר הקופה.

תמונות: רויטרס

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק