הבלתי מנוצח 5

גמר ווימבלדון: רוג'ר פדרר נכנס לספרי ההיסטוריה כאשר ניצח בפעם החמישית ברציפות על הדשא הבריטי המפורסם. פדרר ניצח לאחר חמש מערכות (6:7, 6:4, 6:7, 6:2, 2:6) את נאדאל הספרדי

יום ראשון 08 יולי 2007
מערכת TELESPORT

מה לא היה לנו הערב בגמר ווימבלדון? לאחר מותחן של למעלה מ-3 שעות, פדרר זכה בפעם החמישית ברציפות בתואר אלוף ווימבלדון. 

ביורן בורג, שמחזיק בשיא, ישב וצפה בטניסאי מכוכב אחר, רוג'ה פדרר. פדררנתן משחק מושלם וניצח לאחר חמש מערכות (6:7, 6:4, 6:7, 6:2, 2:6) מול יריבו המושבע, רפאל נאדאל.

משחק ההגשה, זה השם המשחק שליווה את שני הענקים בבריטניה. קשה היה לעצור אותם, אף אחד לא הצליח לשבור את השני, למרות שנאדאל הצליח פעמים וזכה במערכות.

כל מי שצפה במשחק, זכה אולי למשחק הגדול ביותר שנראה בווימבלדון. מלחמה, יוקרה, פסיכולוגיה, הרבה מתח וכמובן הכבוד. הכבוד של פדרר, שלא נרמס. פדרר מחזיק שוב בתואר אלוף ווימבלדון, וקשה יהיה לעצור אותו לפחות על משטח הדשא.

מה נותר להגיד לנאדאל? הספרדי שבאמת נתן הכל, לא הצליח לעצור את השוויצרי. אם השוויצרי עובד כמו השעון המיתולוגי ממולדתו, אז באמת שכולנו נשאר פעורי פה, עד הגרנד סלאם הבא. 

מערכה ראשונה: 6:7 לפדרר

פדרר החל טוב את המשחק וזכה בשני המשחקונים הראשונים. פדרר עוד עלה ליתרון 0:3 אבל אז הספרדי הצליח לשבור משחקון ולזכות. נאדאל הצליח לחזור למשחק ולשבור את ההגשה האמיתנית של השוויצרי - 2:3 לרוג'ר.

נאדאל הצליח לחזור למשחק ולהשוות, אבל במשחקון לאחר מכן פדרר חזר להוליך - 3:4. הספרדי הצליח לשמור על ההגשה ולשמור, אבל לאחר מכן שוב פדרר עם חבטות אימתניות ניצח ללא עוררין - 4:5 לפדרר.

הספרדי המשיך לשמור על קור רוח והמשחק המשיך להיות צמוד. פדרר לא הראה שינוי יוצא דופן והמערכה הראשונה הלכה לשובר שוויון. לאחר שובר שוויון מהסרטים הצליח פדרר לנצח -7:9 והמערכה הראשונה של השוויצרי. 

מערכה שנייה: 4:6 לנאדאל

נאדאל החל טוב את המערכה השנייה וזכה במשחקון הראשון. הספרדי שמר שוב על ההגשה והמערכה המשיכה להיות צמודה - 1:2 לנאדאל. 

הספרדי המשיך לשמור על ההגשה ולהוליך במערכה - 2:3 לספרדי. נאדאל כמעט והצליח לשבור את פדרר, אבל השוויצרי חזק בצורה ששייכת רק לו - 3:3 שוויון. המתח המשיך ואיתו היתרון בהגשה, שתי הטניסאים שמרו על ההגשה ועדיין שוויון במערכה - 4:4.

נאדאל שמר על ההגשה וניצח במשחקון התשיעי - 4:5 מרחק משחקון מזכיה במערכה. זה לקח זמן אבל נאדאל שבר את פדרר במשחקון החשוב מכל - 4:6 במערכה השנייה, שוויון במשחק. 

מערכה שלישית: 6:7 לפדרר

נאדאל שוב התחיל טוב את המערכה וזכה במשחקון הראשון. פדרר התעשת מהר וחזר למערכה - 1:1. נאדאל המשיך להוביל ולשמור על ההגשה וגם יריבו פדרר חזר במהרה - 2:2 שוויון. 

שמירת ההגשה כבר אמרנו? זה המשיך והתוצאה 3:3 שוויון. פדרר התחיל לשלוח אסים במהירות הקול ושוב התוצאה חזרה להיות מאוזנת - 4:4 במערכה ה-3. 

נדאל משחזר את המערכה השנייה ורחוק משחקון מזכייה במערכה השלישית, אבל לשם כך יצטרך לשבור שוב את פדרר. השוויצרי הצליח בקושי לחזור ושוב המערכה ממשיכה להיות צמודה - 5:5 שוויון. המשחקון הבא היה קשה אבל נאדאל שמר על קור רוח - 5:6 לספרדי. 

פדרר שמר על ההגשה עם מספר אסים יוצאי דופן - 6:6 המערכה בדרך לשובר שוויון. בשובר השוויון הספרדי לא היה קיים ופדרר ניצח 3:7 ללא קושי. 

מערכה רביעית: 2:6 לנאדאל

נאדאל פתח שוב היטב את המערכה הרביעית עם זכיה במשחקון הראשון. נאדאל המשיך להוליך ולשבור פעמים את פדרר בדרך ל-0:3 במערכה. נאדאל כבר הספיק לעלות ל-0:4 וכמעט הגיע לעוד משחקון, אבל פדרר הצליח דיי בקושי לזכות במשחקון הראשון - 1:4 לספרדי. 

נאדאל הרגיש טיפה את השריר נמתח וקיבל טיפול. הספרדי חזר כמו חדש וניצח את המשחקון הבא אחריו - 1:5 לספרדי. הספרדי המשיך לתת את הטון ועם טניס משובח שבר את פדרר וניצח את המערכה הרביעית - 2:6 לספרדי בדרך למערכה המכרעת. 

מערכה חמישית: 2:6 לפדרר

פדרר זכה במשחקון הראשון לשם שינוי במערכה המכרעת. נאדאל הצליח לשמור על ההגשה, אבל פדרר שוב החזיר את היתרון - 1:2 לזכות פדרר. 

נאדאל הצליח לשמור על ההגשה והצליח להשוות שוב - 2:2. פדרר הצליח דיי בקושי לנצח במשחקון הבא, לאחר שנאדאל כמעט ושבר את ההגשה של השוויצרי - 2:3.

פדרר מתקרב להיסטוריה ובמשחקון נהדר שבר את ההגשה של נאדאל, שהורגשה אצלו עייפות - 2:4 לשוויצרי. כרגיל פדרר הפעיל את יכולת האסים המיוחדת שלו מול נאדאל ומרחק משחקון מזכיה במשחק המבריק - 2:5. פדרר המשיך ביכולת השיא, ובמשחקון צמוד וארוך הצליח להשחיל את הנקודה האחרונה - 2:6 לפדרר אלוף ווימבלדון בפעם החמישית ברציפות.

תמונה: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק