אוקון זכה, סלע פספס

שני הטניסאים הבכירים שלנו התמודדו בגמרי צ'לנג'רים: אוקון זכה בארה"ב אחרי ניצחון על המדורג 419, אלוף ישראל היה קרוב ופספס תואר בקורדובה. פאר ירדה למקום ה-18

יום שני 09 יולי 2007
אורן קורנפלד

שני הטניסאים הבכירים של ישראל, נועם אוקון ודודי סלע עשו דרך יפה מאוד בצ'לנג'רים בהם השתתפו בשבוע האחרון, כשבמקביל מרחפת מעליהם עננת "ווימבלדון", אליה לא זכו להגיע אחרי שהפסידו במוקדמות.

אלוף ישראל, דודי סלע (153 בעולם, מהיום) עשה התקדמות אדירה במהלך הטורניר כשניצח את המדורג 48 בעולם ורשם את הניצחון הגדול שלו בקריירה. הלילה הוא הפסיד בגמר הצ'לנג'ר בקורדובה, ספרד אחרי שכבר היה במומנטום חיובי והיה קרוב לזכייה עם יתרון 2:5 במערכה השלישית והמכרעת. למרות זאת, סלע הפך בזאת להיות הטניסאי הבכיר של ישראל בזכות 63 נקודות הדירוג אותן השיג ו-43 המקומות אותם קפץ מהמקום ה-196 שבו היה בדירוג הקודם.

מי שכן ידע ללכת באמת עד הסוף הוא נועם אוקון שרשם זכייה בצ'לנג'ר בארה"ב על אנדרסון (419 בעולם). אוקון עשה התקדמות של 27 מקומות כשקפץ מהמקום ה-183 למקום ה-156 בעולם וינסה להמשיך בפורמה הטובה גם לטורנירים הבאים.

אוקון עשה את זה בארה"ב

נועם אוקון זכה כאמור בתואר הראשון שלו השנה אחרי ניצחון על קווין אנדרסון (419 בעולם) שהעפיל מהמוקדמות בצ'לנג'ר איי ווינטקה (פרסים בסך 50 אלף דולר) 4:6 ו-3:6.

המערכה הראשונה נפתחה ללא שבירות, אך במצב של 4:4 הוא הצליח לשמור על משחקון ההגשה ולשבור כדי לעלות ל-0:1. במערכה השנייה במצב של 2:2 אוקון שוב שמר על ההגשות והצליח לשבור (2:4), מה שהעניק לו את הניצחון בהתמודדות כולה כשעד סיום המערכה אף אחד מהשניים לא נשבר.

הניצחון הקנה לאוקון לא פחות מ-7,200 דולר ו-55 נקודות דירוג וכעת הוא מדורג במקום ה-156 בעולם.

סלע היה קרוב, והפסיד

למרות ההפסד היום בגמר צ'לנג'ר קורדובה, ספרד (פרסים בסך 125,000 דולר) לאדריאיי מנדז הספרדי 6:4, 0:6 ו-7:5, אלוף ישראל עשה טורניר מצוין, כשבדרך הוא רשם את הניצחון הגדול ביותר שלו בקריירה על המדורג 48 בעולם, אלבר מונטנס הספרדי.

סלע פתח טוב את ההתמודדות, אך במצב של 3:3 במערכה הראשונה הוא נשבר ואיפשר לספרדי לעלות ל-0:1. המערכה השנייה הייתה סיפור אחר לגמרי, ודודי השאיר את מנדז על "בייגל" וניצח 0:6. במערכה המכרעת במצב של 2:2 סלע שמר על שני משחקוני ההגשה הבאים ושבר בדרך ליתרון מבטיח 2:5, אך מכאן איבד את המומנטום, נשבר חזרה ל-5:5 ואיבד פעם נוספת את משחקוני ההגשה בדרך להפסד צורם.

סלע, שהפך כאמור להיות הטניסאי הבכיר של ישראל, זכה ב-63 נקודות דירוג ובלא פחות מ-9,000 יורו. הוא קפץ מהמקום ה-196 בעולם עד למקום ה-153.

בצמרת הדירוג העולמי אין כרגיל שינוי בשני המקומות הראשונים כשפדרר ונדאל שמרו על המקום הראשון והשני שלהם בהתאמה. נובאק ג'וקוביץ' הסרבי קפץ שני מקומות בעקבות הטורניר המוצלח שעשה בווימבלדון וכעת הוא במקום השלישי, אחרי שחלף על פני אנדי רודיק (4) וניקולאי דוידנקו (5) בדרך. ריצ'ארד גאסקה הצרפתי, עשה את הקפיצה המרשימה ביותר בעקבות ווימבלדון, כשקפץ מהמקום ה-14 היישר לתוך העשירייה הראשונה וכעת הוא עומד במקום השביעי. תומאס ברדיץ' הצ'כי החליף במקום העשירי את טומי האס הגרמני שירד למקום ה-11. 

יתר העשירייה: 6: פרננדו גונזאלס (ללא שינוי), 8: טומי רוברדו (ירד מקום אחד), 9: ג'יימס בלייק (ללא שינוי).


פאר ירדה למקום ה-18

טורניר ווימבלדון בו נעצרה שחר פאר בסיבוב השלישי גרם לה לרדת שני מקומות אל המקום ה-18, כך עולה מפרסום הדירוג השבועי של ה-WTA.

פאר, שהפסידה למריון ברטולי אמנם הגיעה לראשונה לסיבוב השלישי בטורניר היוקרתי, אך זה לא הספיק לה לאחר שונוס וויליאמס ומריון ברטולי חלפו על פניה. הזוכה הטרייה מארה"ב קפצה לא פחות מ-14 מקומות אל המקום ה-17, הצרפתייה שהרשימה התקדמה שמונה מקומות אל המקום ה-11 ונושקת כעת את הטופ-10.

בצמרת הדירוג העולמי אין שינוי במקומן של השלישייה הפותחת: ז'סטין הנין נותרה ראשונה ובפער משמעותי משראפובה וינקוביץ' שדולקות אחריה. קוזנייצובה הרוסייה התקדמה מקום אחד אל המקום הרביעי, כמו גם אנה איבנוביץ' (חמישית), אך אמילי מאורסמו שהודחה מוקדם בווימבלדון ירדה שני מקומות אל המקום השישי.

יתר העשירייה: 7. סרינה וויליאמס (עלתה מקום אחד), 8. אנה צ'קבטדזה (ירדה מקום אחד), 9. נדיה פטרובה (נותרה באותו מקום), 10. ניקול ואידיסובה (נותרה באותו מקום).

דווקא ציפי אובזילר, הטניסאית מספר 2 שלנו עשתה התקדמות יפה חמישה ימים לפני המפגש מול אוסטריה בגביע הפדרציה כשעלתה שישה מקומות אל המקום ה-75. אנה סמשנובה צנחה שני מקומות אל המקום ה-168.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק